شناسه : 11475137
یادداشت ؛ حجت الاسلام شیخ زاده

حضرت زهرا (س) بهترین نماد ولایت پذیری


بهترین شیوه برای بزرگداشت شهادت بی بی دو عالم حضرت فاطمه زهرا ( س ) درس گرفتن و عبرت اموزی از سیره زندگانی آن شخصیت نورانی عالم بشریت است .

به گزارش طنین خاتم، حجه الاسلام والمسلمین شیخ زاده به بهانه سالروز شهادت بی بی دو عالم حضرت زهرا ( س ) ضمن تسلیت این ایام در یادداشتی آورده است :  آنچه در این برهه ی زمانی خاص به طور ویژه جامعه اسلامی ما را یاری می رساند مخصوصا افرادی که ادعای دوستی و محبت به دخت رسول خدا (س ) را دارند ، ولایت پذیری از سیره زندگانی زهرای مرضیه ( س ) است .

بی بی دوعالم درروایتی می فرمایند : امام چونان کعبه است ، کعبه ای که مردم بایستی بر گردش طواف نمایند . نه او بر گرد مردم . پس بر ماست در زمان غیبت بر گرد کعبه فکری و عملی ولی زمان خود بگردیم و در همه حال این مطلب را بیاد بسپاریم که نباید امام همراه با ما باشد .

در روایتی دیگر حضرت زهرا ( س ) می فرمایند : ای ولی امر من ، روحم به فدای روح تو و جانم سپر بلای تو ، همواره همراه تو خواهم بود ، چه در خیر و راحتی به سر ببری و چه در سختی و بلا و گرفتاری .

الان که ولی زمان ما موقعیت اسلام را در پیچ تاریخی ترسیم کردهاند و برای پشت سر گذاشتن آن نیازمند به ادبیات و سیره مقاومتی در همه زمینه ها می باشیم باید ولایت پذیری خود را با عملکرد صحیح و دقیق به اثبات برسانیم تا ان شاالله در محضر فاطمه زهرا( س ) بتوانیم خجالت زده نشویم .


رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.