شناسه : 25791157
رییس دادگستری شهرستان خاتم مطرح کرد


رییس دادگستری شهرستان خاتم با اشاره به آغاز نام نویسی ابلاغ الکترونیکی در این شهرستان ، گفت :حذف ابلاغ های کاغذی موجب تکریم ارباب رجوع و کاهش هزینه های قضایی خواهد شد.

به گزارش طنین حاتم؛ رییس دادگستری شهرستان خاتم  اظهار داشت: یکی از مشکلات موجود در دستگاه قضایی که منجر به توسعه‌ سامانه الکترونیکی برای آن شده ، بحث ابلاغ در دادگستری و مشکلاتی در این ارتباط بوده است .
 
محمد مهدی مدرس زاده گفت: برخی از این مشکلات نرسیدن ابلاغ‌ها به دست ابلاغ شونده بود که هزینه سنگینی را به دستگاه قضایی تحمیل می‌کرد و باعث اطاله دادرسی می شد. 
 
مدرس زاده با اشاره به اینکه گاهی مواقع نیز آدرس‌ها دقیق نبود یا افراد ابلاغ شونده در دسترس نبودند افزود: همین مشکلات منجر به تصویب قانون آئین دادرسی الکترونیکی شد تا طبق ماده 655 آئین دادرسی الکترونیک از این پس تمامی اسناد و مدارک که در مراحل مختلف رسیدگی مورد استفاده قرار می‌گیرند به شکل الکترونیکی تبدیل شود. 
 
وی ضمن بیان اینکه از آغاز اجرای این طرح تاکنون یکهزار و 300 نفر در این سامانه ثبت نام کرده اند، یادآور شد: تمام شهروندان می توانند در اسرع وقت نسبت به ثبت نام خود در این سامانه اقدام نمایند.
 
رئیس دادگستری خاتم در ادامه از روسای ادارات و کارکنان خواست تا امر ابلاغ و همچنین انجام دستورات و اوامر مقامات قضایی را جدی بگیرند تا هم از اطاله دادرسی جلوگیری شود و هم مشکلی برای کارمندان دولت پدید نیاید.
 
وی خاطرنشان کرد: ثبت نام ابلاغ الکترونیکی برای انجام ابلاغ های قضایی بصورت الکترونیک و در راستای حذف ابلاغ کاغذی و به صورت رایگان انجام می شود.
 
مدرس زاده اظهار کرد: شهروندان می توانند ضمن مراجعه به دادگستری و همراه داشتن کارت ملی و کد پستی این ثبت نام را انجام دهند و از خدمات آن بهرمند شوند
 
ایرنا/
انتهای خبر/کرای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.