شناسه : 34408285
همزمان با هفته معلم؛


همزمان با هفته معلم و گرامیداشت یاد و خاطره شهید مرتضی مطهری نخستین جشنواره مشاعره با عنوان « عطر بهار نارنج 'در شهر مروست شهرستان خاتم برگزار شد.

به گزارش طنین خاتم؛ 12اردیبهشت سالروز شهادت آیت الله مطهری روز معلم نامگذاری شد و همه ساله به همین مناسبت ویژه برنامه ای در پاسداشت مقام معلم در مراکز فرهنگی شهرها و روستاهابرگزار می شود.

شهید مطهری در سال 1358خورشیدی از سوی یکی از عناصر گروهک فرقان به شهادت رسید. 

رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی مروست هدف از برگزاری جشنواره مشاعره را ترویج فرهنگ ادبی و پاسداشت اشعار فارسی و تجلیل از مقام معلمان پیشکسوت شاعر بیان کرد.

اکبر رنجبر روز چهارشنبه بیان کرد: این جشنواره با حضور جمعی از معلمان و جوانانی که در این زمینه استعداد و علاقه دارند، برگزار و به افراد برگزیده نیز هدایایی داده شد.

وی تصریح کرد: در این برنامه فرهنگی - ادبی نوجوانان و جوانان توانمندهای خود را در مشاعره و تسلط بر اشعار فارسی که ریشه در فرهنگ کهن ادبی این مرز و بوم دارد به نمایش گذاشتند.

همچنین بخشدار مروست در حاشیه برگزاری جشنواره یادشده به ایرنا گفت: روز معلم، ایام بزرگداشت عشق و ایثار است و تجلیل از کسانی که علم را در جان ها جاری کردند و با دانش خود، جامعه را ساختند و فردایی با شکوه را نوید می دهند. 

علیرضا فلاحتی اظهار کرد: هفته معلم، ایام بزرگداشت کسانی است که الف قدشان، در راه تعلیم خوبی ها خمیده شد و روز پاسداشت عزیزانی است که در سنگر علم و دانش، سربازانی با اخلاص و دانشمند تربیت کردند.

 

 
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.