شناسه : 12804474
برای دومین سال متوالی ؛

جشنواره فرهنگ عشایر در روستای توتک خاتم برگزار شد


دومین جشنواره فرهنگ عشایر شهرستان خاتم در منطقه چاه براق توتک از توابع بخش مروست این شهرستان برگزار شد .

به گزارش طنین خاتم، در این جشنواره یک روزه که در 10 غرفه برپا شد دستاوردهای عشایر این شهرستان در بخش های مختلف به نمایش گذاشته شد .

فرماندار خاتم دراین مراسم عشایر را مردمانی سخت کوش ، پر تلاش و نجیب خواند و خاطرنشان کرد: این قشر زحمت کش همواره در صحنه ها و عرصه های مختلف کشور حضوری تاثیر گذار داشته است .

محمد زاده رحمانی افزود: نقش و حضور این قشر کم توقع جامعه در عرصه تولید و اقتصاد کشور از اهمیت بالایی برخوردار است .

این مسئول با اشاره به توانمندیها و ظرفیت های مختلف زندگی عشایری، خواستار رفع مشکلات این قشر زحمتکش و به کارگیری توانمندیهای آنان در توسعه منطقه شد .

مدیر کل دفتر امور روستائی و شوراهای استانداری یزد نیز در این مراسم در سخنانی ، اظهار داشت، نقش عشایر غیور و پر تلاش در صحنه ها و عرصه های مختلف کشور همواره پر رنگ و اثر گذار بوده است.

هادی مقیمی افزود: زندگی این مردم، زندگی همراه با تولید است و چنین روش زندگی که مصرف در آن معنایی ندارد یکی از مهمترین مواردی است که مردمان دنیای امروز از آن غافل بوده و حضور در چنین جوامعی، اندیشه در این خصوص را به آنها یادآوری می کند .

این مسئول افزود: برگزاری این گونه جشنواره ها می تواند در انعکاس خواسته های به حق عشایر و از طرفی معرفی توانمندیهای آنان موثر واقع شود .

برپایی نمایشگاه عکس، مسابقات فرهنگی هنری، جشنواره غذا، اجرای شعر توسط شاعران شهرستان ، موسیقی محلی از جمله برنامه های این جشنواره بود .

نخستین جشنواره فرهنگ عشایر سال گذشته در روستای کرخنگان واقع در بخش مروست شهرستان خاتم  برگزار شده بود  .

 

انتهای پیام //


رای شما
میانگین (1 رای)
The average rating is 1.0 stars out of 5.