شناسه : 11420386
گله مندی مردم خاتم از بی توجهی سیمای یزد

جشنواره «خاتم شناسی» از قافله برنامه های صدا و سیما یزد جاماند!


شهرستان خاتم از دورترین شهرستان‌ها از مرکز استان یزد است و مردم این شهرستان، از کم‌توجهی صدا و سیمای استان به این شهرستان گلایه‌مند هستند.

به گزارش طنین خاتم، صدا و سیما بزرگترین و قوی‌ترین رسانه در هر استان است و این ابزار مهم می تواند نقش های مختلف داشته باشد.

معرفی پتانسیل‌های شهرستان‌ها، پوشش اخبار، تهیه گزارش‌ها درباره مسائل اجتماعی و مشکلات مردم، ایجاد فرصت‌های سرمایه‌گذاری و توجه به آیین و رسوم سنتی مردم و پوشش آنها،  بخشی از رسالت‌های صدا و سیمای مراکز استان‌ها است.

شهرستان خاتم  از دورترین شهرستان‌ها از مرکز استان یزد است و مردم این شهرستان که قطب کشاورزی استان نیز محسوب می شود ، از کم‌توجهی صدا و سیمای استان یزد به این شهرستان گلایه‌مند هستند.

شنبه اول هفته شهرستان خاتم میزبان بزرگترین جشنواره فرهنگی (خاتم شناسی) بود و مسئولین مربوطه از چند ماه پیش در تدارک این برنامه بودند و جشنواره به خوبی برگزارشد اما این برنامه فرهنگی بعد از وقفه  دو روزه ، دیشب در قسمت خبری صدا و سیمای استان یزد پخش شد و آن هم در حد چند ثانیه که باعث آزرده خاطری مردم این دیار شد .

جشنواره خاتم شناسی بزرگترین کار فرهنگی بود که در این چند سال در شهرستان برگزار شده است  و از حق نگذریم مسئولین مربوطه تلاش مضاعف کرده بودند که این جشنواره به خوبی برگزار شود که چنین شد و این جشنواره با کمترین حاشیه ای برگزار شد .

اما مسئولین صدا و سیمای یزد بی توجه به احساسات مردم اهالی هرات ، هیچ خبری در این زمینه در رسانه ملی پخش نکردند و به نوعی زحمات این عزیزان به هدر رفت و مردم خاتم مورد بی مهری و کم لطفی قرار گرفتند البته باید بگویم پخش نشدن این مراسم چیزی از ارزش های این دیار کم نمی کند و همچنین زحمات عزیزان مسئول را زیر سوال نمی برد فقط مظلومیت بیش از حد این دیار را دوباره به همگان نشان داد .

 

.

باید به این نکته توجه داشته باشیم ؛ صدا و سیما به عنوان رسانه ملی، باید در خدمت مردم باشد و قطعا نگاه عادلانه به همه نقاط استان، باعث افزایش مخاطبان و اثرگذاری بیشتر آن نیز می شود.

 

 ما معتقدیم که صدا و سیما به عنوان برترین رسانه استان می‌تواند در بحث فرهنگی، اجتماعی، محرومیت‌ها و مشکلات شهرستان، ما را یاری کند و این حق مردم ماست.

 جاذبه‌های گردشگری و طبیعی و تاریخی، جوانان توانمند و کارشناسان خبره خاتم می‌توانند در صدا و سیمای استان مورد استفاده قرار بگیرند باید صدا و سیما به آنان توجه کند و در برنامه‌های خود ظرفیت‌های فراوان شهرستان خاتم توجه ویژه داشته باشد..

 حضور ظرفیت‌های شهرستان خاتم در برنامه‌های صدا و سیما، علاوه بر غنای این رسانه، باعث افزایش بینندگان و تاثیرگذاری آن می‌شود انتظار می‌رود تا ساز و کار این موضوع از طرف متولیان امر مورد توجه قرار گیرد.

شهرستان خاتم در زمینه‌های مختلف حرف‌های زیادی برای گفتن دارد که هر  یک از آن می‌توان از طریق صدا و سیما به روی آنتن برود.

نگاه عادلانه به کل شهرستان های استان باعث افزایش کیفیت برنامه های شبکه استانی و تاثیرگذاری بیشتر آن خواهد شد پس اگر صدا و سیما در شهرستان های جنوب استان، حضور فعالتری داشته باشد اولین برنده، خود آنان خواهند بود.

 


رای شما
میانگین (2 آرا)
The average rating is 5.0 stars out of 5.