شناسه : 25820203


هنر آخوندی این است که جایگاه را در شرایطی به دست آورده که نوابغی چون محمدرضا نعمت‌زاده 71 ساله، معصومه خانم ابتکار، اکبر خان ترکان، ژنرال بیژن زنگنه و جناب ظریف الممالک نیز حضور دارند!

طنین خاتم؛ عباس آخوندی وزیر راه و شهرسازی دولت یازدهم، به حق ناکارآمدترین و بی‌عرضه‌ترین عضو کابینه دولت مسحوب می‌شود. هنر جناب آخوندی این است که این جایگاه را در شرایطی به دست آورده که در دولت نوابغی چون محمدرضا نعمت‌زاده 71 ساله، معصومه خانم ابتکار، اکبر خان ترکان، ژنرال بیژن زنگنه و جناب ظریف الممالک نیز حضور دارند! و هر کدام از آن‌ها این استعداد را دارند که گوی سبقت را از آخوندی بربایند!

آخوندی همو است که مهم‌ترین طرح خانه‌‌دار شدن مردم را مزخرف خواند و خود هم هیچ ایده‌ای برای مسکن ارائه نداد. همو که حتی ایرانی‌ها را لایق آشپزخانه‌داری در قطار هم نمی‌داند! اما آخرین شاهکار آخوندی به حادثه‌ی دلخراش برخورد قطار تبریز-مشهد مربوط می‌شود که با هیچ اغماضی نمی‌توان ناکارآمدی‌های آخوندی را در جریان آن نادیده گرفت. آخوندی در واکنش به این حادثه دلخراش گفته بود: «همه کشته‌شده‌ها بیمه هستند و نگرانی از این بابت نیست.»! بی‌عرضگی‌های این وزیر به جایی رسیده بود که چند ماه قبل قدرت الله علیخانی مشاور هاشمی رفسنجانی در رابطه با او گفته بود: «آخوندی بی‌عرضه است. قبلا به جهانگیری گفته بودم نیکزاد را در کابینه نگه دارد.»

حادثه هفت‌خوان مسئله‌ای بود که بالاخره نمایندگان مجلس دهم را اقناع کرد تا برای استیضاح آخوندی دست به کار شوند به طوری که برای استیضاح او بالغ بر 50 امضا جمع‌آوری شد. اما بعد از گذشت بیش از یک ماه از آن ماجرا، خبری از استیضاح وزیر راه و شهرسازی نیست. استیضاحی که البته همان زمان که بحث آن در مجلس شورای اسلامی مطرح شد، دولتی‌ها سعی کردند به اشکال مختلف مانع آن شوند و صحبت از لابی‌های حامیان آخوندی برای ممانعت از استیضاح به میان آمد.

چند روز پیش محمدرضا رضایی‌کوچی رئیس کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی درباره روند استیضاح وزیر راه و شهرسازی در مجلس، اظهار کرد: استیضاح وزیر راه همچنان در دستور کار اعضای کمیسیون عمران قرار دارد.

وی با بیان اینکه طبق آیین‌نامه داخلی مجلس باید موضوع استیضاح وزیر راه در هفته گذشته با حضور آخوندی و متقاضیان استیضاح در کمیسیون عمران بررسی می‌شد، افزود: به دلیل اینکه هیئت‌رئیسه مجلس تمامی جلسات کمیسیون ها را به منظور بررسی لایحه برنامه ششم توسعه، لغو کرده، بنابراین بررسی استیضاح وزیر راه و شهرسازی به جلسات بعدی کمیسیون عمران مجلس موکول شده است.

رئیس کمیسیون عمران مجلس همچنین ابراز داشته بود: در اولین فرصت نشست میان وزیر و متقاضیان استیضاح برگزار می‌شود و اگر نمایندگان از توضیحات آقای آخوندی قانع نشوند و امضاهایشان را پس نگیرند، مسیر قانونی برای استیضاح وزیر راه و شهرسازی ادامه می‌یابد.

وی در رابطه با تعداد امضاهای طرح استضاح آخوندی، نیز گفته بود: برخی از متقاضیان استیضاح، امضاهای خود را پس گرفته‌اند، اما تعدادی از نمایندگان به بنده مراجعه کرده‌اند و تعداد امضاهای استیضاح وزیر راه و شهرسازی افزایش یافته است.

در هر صورت، عملکرد عباس آخوندی در دولت یازدهم جایی برای دفاع از او باقی نگذاشته و اگر قرار باشد نمایندگان مجلس دهم، مطالبات مردم را در دستور کار خود قرار دهند و به دور از بازی‌های سیاسی مسئله را بررسی کنند، نباید در استیضاح وزیر ناکارآمد دولت یازدهم تعلل کنند. چیزی که البته تا کنون رخ نداده و فعلا خبری از استیضاح وزیر راه و شهرسازی نیست.

ارسلان پورذهبی
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.