شناسه : 11657844
طنین خاتم گزارش می دهد ؛

جاذبه های گردشگری شهرستان خاتم در یک نگاه + تصاویر


شهرستان خاتم یکی از شهرهای استان یزد است که دارای جاذبه های گردشگری فراوانی است در این گزارش شما را با آنچه مردم را به این شهر جذب مي كند آشنا مي كنيم.

به گزارش طنین خاتم، شهرستان خاتم  یکی از شهرهای استان یزد  است که که  به لحاظ موقعیت جغرافیایی این منطقه   و هم جوار ی با استان‌های فار س و کرمان هرساله در ایام نوروز میزبان مسافرین نورزوی است که برای رفتن به مناطق جنوب از این شهرستان گذر می کنند و با توجه به اینکه شهرستان خاتم دارای جاذبه های گردشگری فراوانی است مسافرین نوروزی می توانند در گذر از این منطقه از نزدیک از این جاذبه ها دیدن کنند  

 در این گزارش شما را با آنچه مردم را به این شهر جذب مي كند آشنا مي كنيم.

 

شهرستان خاتم یکی از شهرستانهای استان یزد در مرکز ایرانست. شهر هرات مرکز این شهرستان است

بخش عمده این شهرستان زیر پوشش جنگلی قرار دارد. جنگلهای پسته و حشی"باغ شادی" و جنگلهای بادام کوهی"چنارناز" از جمله پوشش گیاهی این منطقه به شمار می‌روند.

 این شهرستان مهمترین قطب کشاورزی استان یزد محسوب می‌شود. وجود منابع آبی فراوان از جمله سفره‌های وسیع آبهای زیرزمینی، همجواری با شهرستان سرسبز بوانات(فارس) و قرار گرفتن در مسیر رودخانه بوانات چشم انداز نویدبخشی را برای کشاورزی این منطقه ترسیم کرده. صنایع دستی شهرستان خاتم عبارتند ازقالی بافی، گیوه بافی، گلیم بافی و جوال بافی ، پرنده زیبا و نادر "هوبره" در شهرستان خاتم بسیار یافت می‌شود

 از مهمترین آثار باستانی و تاریخی این شهرستان می‌توان به قلعه کبری در بالای کوه سرچشمه با فاصله ۵ کیلومتری غرب هرات، امام زاده پیرغیب با سنگ نوشته‌های به خط میخی در فاصله ۲۰ کیلوتری جنوب غربی هرات(منطق بوروییه)، مسجد فتح آباد در ۵ کیلومتر ی شمال شرقی هرات، قلعه ملکی و... اشاره کرد.

تصویری زیبا از پرنده هوبره نماد جانوری استان یزد( شهرستان خاتم

)

 

تصويري زيبا از جنگل باغ شادي

 

 

تصويري زيبا از بوته هاي زرشك كوهي كرخنگان(شهرستان خاتم)

 

   قلعه سياهوييه


 

تصويري زيبا از قلعه نيستان خوانسار

 

قلعه محمد باقری :ا

ین بنا که در شهر هرات واقع شده، از دوره زندیه به جای مانده و بنایی است با پلان چهار ضلعی و قدمت ۳۰۰ ساله که منصوب به « حاج محمد باقر » است و ساختمان های داخلی آن در اثر عوامل طبیعی و انسانی تخریب گردیده اما سردر ورودی و برج های اطراف بنا که مرمت هم شده اند و هویت بخش نمای جدید شهر هرات است در سال ۸۲ نیز به ثبت رسید است.

 

 تپه دهل زنان مروست

 

 

منطقه تفریحی سرچشمه هرات خاتم به عنوان یکی از مناطق نمونه گردشگری در استان یزد همواره مورد توجه دوستداران و علاقمندان آثار طبیعی می باشد.

.

 

 

 

 

 


رای شما
میانگین (1 رای)
The average rating is 5.0 stars out of 5.