شناسه : 27891838
رییس ستاد انتخابات استان یزد خبر داد


رییس ستاد انتخابات استان یزد از ثبت نام 3 هزار و 800 نفر در انتخابات شوراهای شهر و روستای استان یزد خبر داد.

به گزارش طنین خاتم به نقل از یزد آوا، رئیس ستاد انتخابات استان یزد صبح امروز در نشست کمیته اطلاع‌رسانی این ستاد با اشاره به انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا گفت: ثبت نام داوطلبان این انتخابات از 30 اسفندماه شروع شد و ساعت 24 شب گذشته پایان یافت.

محمد علی طالبی با بیان اینکه 3هزار و 800 نفر داوطلب شوراهای اسلامی شهر و روستا در یزد بودند، ادامه داد: از مجموع تعداد داوطلبانی که برای شوراهای اسلامی ثبت نام کردند یک هزار و 39 نفر برای شوراهای شهر و دو هزار و 761 نفر داوطلب شوراهای اسلامی در روستاها بودند.

وی تعداد بانوان داوطلب برای انتخابات شوراهای شهر و روستا را 254 نفر و تعداد آقایان داوطلب را 3هزار و 546 نفر اعلام کرد و افزود: ثبت نام داوطلبان در استان یزد از لحاظ تعداد رکورد زد و با رشد 12 درصدی نسبت به دوره قبل روبرو بوده است.

طالبی با بیان اینکه  یک هزار و 333 نفر در استان یزد به عنوان اعضای اصلی شوراها انتخاب می‌شوند، ادامه داد: در استان یزد یک شورای شهر 11 نفره، سه شورای شهر 7 نفره و 17 شورای شهر 5 نفره و همچنین 21 شورای روستای 5 نفره و 381 شورای اسلامی سه نفره در روستاهای تشکیل می‌شوند.

وی با اشاره زمان تایید صلاحیت داوطلبان شوراهای اسلامی ادامه داد: در پایان هر روز ثبت نام، استعلام از مراجع قانونی در ارتباط با صلاحیت ثبت نام شدگان صورت می‌گرفت و مراجع قانونی هم 10 روز فرصت اعلام نظر در این باره دارند و هیئت‌های نظارت شهرستان نیز از 24 فروردین و پس از اعلام اسامی به آنها هفت روز  فرصت دارند تا صلاحیت داوطلبان را بررسی کنند.

معاون سیاسی امنیتی استانداری یزد یادآور شد: چنانچه  داوطلبانی نسبت به روند بررسی صلاحیت هیئت نظارت یا هیئت اجرایی شاکی هستند می‌توانند از سوم تا ششم اردیبهشت شکایت خود را اعلام کنند.

طالبی در ارتباط با برگزاری انتخابات به صورت مکانیزه نیز خاطرنشان کرد: با توجه به توافق صورت گرفته با شورای هیئت عالی نظارت انتخابات شوراهای شهر و روستا در تعدادی از شعب اخذ رای استان یزد، انتخابات به صورت تمام مکانیزه انجام شود.

انتهای پیام/ف
 
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.