شناسه : 12016749
وجود ۲.۳ میلیون کارمند دولتی؛

تمدید مهلت ثبت نام آزمون استخدامی دولت +جزئیات دو آزمون بزرگ استخدامی ۹۴


ثبت نام برای شرکت در آزمون استخدامی مشترک فراگیر دستگاه های اجرایی کشور تا ساعت ۲۴ روز پنجشنبه ۲۰ فروردین ماه ۱۳۹۴ تمدید شد.

به گزارش طنین خاتم، حسین توکلی مشاور عالی سازمان سنجش آموزش کشور روز یکشنبه در گفت و گو با ایرنا گفت: براساس برنامه زمانی پیش بینی شده و به منظور فراهم کردن تسهیلات لازم برای آن دسته از داوطلبانی که تاکنون نسبت به ثبت نام برای شرکت در آزمون عمومی و اختصاصی آزمون استخدامی مشترک فراگیر دستگاه های اجرایی کشور (شامل ۱۳ دستگاه اجرایی) برای به کار گیری افراد واجد شرایط هریک از دستگاه های اجرایی مذکور و استخدام پیمانی آنها در سال ۱۳۹۴ و همچنین سازمان آموزش فنی و حرفه ای درباره تبدیل وضع مربیان حق التدریس اقدام نکرده اند، مهلت ثبت نام تا ساعت ۲۴ روز پنجشنبه ۲۰ فروردین ماه تمدید می شود.
 


وی به تمامی داوطلبانی که تاکنون برای ثبت نام اقدام نکرده اند، اکیدا توصیه کرد تا در مهلت باقی مانده با مراجعه به پایگاه اینترنتی سازمان سنجش به نشانی www.sanjesh.org و مطالعه دقیق دفترچه آزمون، اطلاعیه ثبت نامی منتشره و اطلاعیه منتشره امروز در صورت واجد شرایط بودن، حداکثر تا ساعت ۲۴ روز پنجشنبه ۲۰ فروردین ماه ۱۳۹۴ برای ثبت نام اقدام کنند.توکلی افزود: همان گونه که پیشتر نیز اعلام شده است این آزمون توسط سازمان سنجش آموزش کشور و با نظارت سازمان مدیریت و برنامه ریزی در روز جمعه اول خردادماه در حوزه های امتحانی مربوط برگزار خواهد شد.وی افزود: تا ساعت ۸ صبح امروز تعداد ۸۲ هزار و ۶۲۵ داوطلب که از این تعداد ۱۱ هزار و ۸۹۸ داوطلب برای شرکت در آزمون سازمان آموزش فنی و حرفه ای و تعداد ۷۷ هزار و ۷۲۷ داوطلب برای شرکت در آزمون سایر دستگاه های اجرایی ثبت نام کرده اند.ثبت نام برای شرکت در این آزمون از ساعت ۱۵ روز دوشنبه ۱۰ فروردین ماه آغاز شده است.

شرایط و ضوابط هریک از دستگاه های اجرایی پذیرنده (۱۳ دستگاه) در دفترچه راهنمای آزمون و اطلاعیه ثبت نامی مربوط، در روز دوشنبه ۱۰ فروردین ماه روی سایت سازمان سنجش قرار گرفته است.

 

 

جزئیات دو آزمون بزرگ استخدامی در سال ۹۴/ وجود ۲.۳ میلیون کارمند دولتی

رئیس امور آمار، برنامه‌ریزی و تامین نیروی انسانی سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی کشور جزئیات برنامه دولت برای استخدام فراگیر در سال جاری را تشریح کرد.

علی جمالی قمی در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری فارس، با اشاره به استخدام سال‌های 91 و 92 که بلاتکلیف مانده بود، اظهار داشت: در بودجه سال 94 مقدمات تعیین تکلیف آنها فراهم و به تمامی استانداری‌های کشور اعلام شده است، تا افرادی که فرایند مجوز استخدام آنها از طریق نشر عمومی در روزنامه‌های کثیرالانتشار بوده و مسیر گزینش را طی کردند، اسامی آنها در سامانه «کارمند ایران» قرار گیرد تا مرحله نهایی استخدام از سازمان مدیریت پیگیری شود.

 

رئیس امور آمار، برنامه‌ریزی و تامین نیروی انسانی سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی کشور تصریح کرد: در مورد تمامی استخدامی‌های سال‌های 91 و 92 به دستگاه‌های ذی‌ربط اعلام شده که اسامی پذیرفته‌ شدگان را وارد کرده تا نسبت به بررسی و صدور شماره مستخدم برای آنان اقدام گردد.

 

وی در مورد استخدامی‌های وزارت نفت گفت: کارهای مربوط به استخدامی‌های این وزارتخانه سال قبل تعیین تکلیف شد.

 

جمالی قمی در مورد استخدام دستگاه‌ها در سال جاری بیان کرد: در دو مقطع زمانی بر اساس دستورالعمل شورای توسعه مدیریت آزمون‌های استخدامی برگزار می‌شود.

 

به گفته رئیس امور آمار، برنامه‌ریزی و تامین نیروی انسانی سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی کشور، در مرحله اول استخدامی سال جاری 14 دستگاه آزمون استخدام فراگیر مشترک برگزار می‌کنند و حدود 8 هزار نفر جذب خواهند شد.

 

این مقام مسئول عنوان کرد: پیش‌بینی شده سالی 2 بار آزمون استخدامی برگزار شود که اولین آن اوایل خرداد ماه و آزمون بعدی در آبان ماه سال جاری خواهد بود و برای دستگاه‌هایی که مجوز استخدام دریافت می نمایند و اعتبار نیز تامین شود، مقدمات استخدامی آنها انجام می‌شود.

 

وی ادامه داد: تقاضای دستگاه و میزان مجوز به نسبت خروجی نیروها و نیازسنجی و قانون برآورد می‌‌شود و باید دو عامل اخذ مجوز و تامین اعتبار انجام شده باشد.

 

جمالی قمی در مورد شائبه نفوذ و رابطه به جای ضابطه در استخدام‌ها تصریح کرد: آزمون‌های استخدامی با رویکرد علمی و قانونی بوده و سازمانی که آزمون را برگزار می‌کند صلاحیت لازم را دارد و افراد براساس شایستگی، مهارت‌ها و توانمندی‌ تخصصی مورد سنجش قرار می‌گیرند. ضمن این که مصاحبه 30 درصد در استخدام تاثیر دارد و 70 درصد آزمون کتبی ملاک است و تمامی روند با نظارت سازمان مدیریت انجام می‌‌شود و اجازه اعمال نظر وجود ندارد.

 

وی با تاکید بر اینکه تمامی استخدام‌ها کلا پیمانی خواهد بود در مورد تناسب میان جذب نیرو در بدنه دولت و کوچک‌سازی اظهار داشت: در امور تصدی به ازای خروجی هر 3 نفر (بازنشسته، فوت یا بازخرید) 1 نفر مجوز استخدام داده می‌شود و بیش از آمار جذب، خروجی در دولت وجود داشته است. همچنین کوچک‌ سازی و تمامی مصوبات و دستورالعمل‌های نظام اداری و الزامات و سیاست‌ها در بحث مجوزهای استخدام مد نظر بوده است.

 

این مقام مسئول با بیان این که تکلیف مجوزهای دومین آزمون استخدامی نیز احتمالاً تا شهریور ماه مشخص می‌شود گفت: در آبان ماه آزمون استخدامی برگزار خواهد شد و 45 روز قبل از آن باید تکلیف مجوزها مشخص شده باشد.

 

رئیس امور آمار، برنامه‌ریزی و تامین نیروی انسانی سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی کشور بیان کرد: غیر از مشاغل حاکمیتی در طول برنامه پنجم سالی 4 درصد تصدی و 2 درصد نیروی انسانی باید کاهش یابد و مجموعه الزامات قانونی در مباحث سرمایه انسانی و استخدام‌ها موثر است.

 

وی با اشاره به این که کل کارمندان دولت اکنون بیش از 2 میلیون و 300 هزار نفر است، بیان داشت: وزارت آموزش و پرورش،‌وزارت بهداشت، جهاد کشاورزی و‌ علوم و تحقیقات همراه با دانشگاه‌ها بیشترین و وزارت دادگستری کمترین نیروی انسانی را دارند. همچنین وزارت آموزش و پرورش در سال جاری مجوز استخدام ندارد و سازمان مدیریت مجوزی صادر نکرده است.

انتهای پیام/ع
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.