شناسه : 25515628
مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان یزد:


مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان یزد گفت: در فصا سرما نیز تمام آب مصرفی شهروندان یزدی از آب انتقالی تامین می‌شود.

به گزارش طنین خاتم، مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان یزد در مصاحبه با خبرنگار یزد آوا، با بیان اینکه مصرف آب در استان یزد در مقایسه با سایر استان‌ها  ازجایگاه مناسب و معقولی برخوردار است، اظهار کرد: می توان با همکاری شهروندان مصرف آب رامدیریت کرد.

علی اسلامی با اشاره به اینکه در این فصل سال تمام آب مصرفی شهر یزد از آب انتقالی تامین می‌شود، افزود: در فصول گرم سال به دلیل استفاده از کولرهای آبی،  و گرمی هوا بین 60 تا 70 در صد از آب مصرفی از آب انتقالی و مابقی از منابع داخلی استفاده می‌شود.

وی ادامه داد: منابع داخلی آب درشهریزد منابع زیرزمینی و چاه‌هایی هستند که در مناطق  یزدگرد و چرخاب و اطراف شهر که دارای آب با کیفیت وخوب هستند، استفاده می شود.

اسلامی تصریح کرد: در زمان‌هایی که از آب انتقالی و منابع داخلی برای مصرف استفاده می‌شود این آب‌ها در مخازن ترکیب شده و سپس توزیع شده و تقریبا همه مناطق از این آب‌ها به طور یکنواخت استفاده می‌کنند.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان یزد با اشاره به میزان مصرف در حوزه‌های مختلف، اعلام کرد: تقریبا 90 درصد آب مصرفی استان در بخش کشاورزی، 3 درصد در بخش صنعت و 7 درصد در بخش شرب و بهداشت مورد استفاده قرار می‌گیرد.

وی ضمن اشاره به وضعیت نامناسب بارندگی در استان و در راستای مصرف بهینه آب ،  نصب سردوش كاهنده مصرف در تعدادی از استخرهای عمومی شهر، نصب شير پدالی و زمان دار در مدارس، چاپ و توزيع دفاتر دانش آموزی با پيام صرفه جويی،  برگزاری نمايشگاه‌های مرتبط با صرفه‌جویی در مصرف آب ، پخش تیزر و پیام از صدا و سیما، آموزش دانش آموزان، راه اندازی گروه مروجین مصرف بهینه آب  و ... را از جمله اقدامات در جهت فرهنگ سازی مصرف درست آب عنوان کرد.

انتهای پیام/
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.