شناسه : 34371208
فرماندار خاتم:


فرماندار خاتم با اشاره به خشکسالی ها و مدیریت آب های زیرزمینی در این شهرستان گفت: کشاورزان باید ضمن تغییر اصلاح الگوی کشت بر مصرف آب در این بخش مدیریت کنند.

به گزارش طنین خاتم؛ 'فرجام فاضلی' فرماندار خاتم گفت: نیاز هست تا ارگان ها طرح هایی را در رابطه با کاهش مصرف آب در نشست های مربوطه ارائه دهند.

وی نصب کنتورهای هوشمند در دشت پایلوت مروست را یک گام مهم دانست و یادآور شد: با نصب این کنتورها خوشبختانه میزان افت آب های زیر زمینی به طور چشم گیری کاهش داشته است.

فاضلی از اجرای این طرح در دیگر نقاط شهرستان خبر داد و تصریح کرد: منابع آب زیرمینی در شهرستان باید با مدیریت مصرف آب های زیرزمینی حفظ شود.

فرماندار خاتم در ادامه از جداسازی آب شرب از فضای سبز خبر داد و از شهردار خواست تا در نشست های بعد گزارش مصور از این فعالیت ها را ارائه نماید.

همچنین مدیر حفاظت و بهره‌برداری از منابع آب استان یزد به ایرنا گفت: سال آبی جاری یکی از خشک ترین سال ها در طول 50 سال قبل بوده است.

محمدرضا حکیمی همچنین از صرفه جویی یک هزار لیتری آب در بخش کشاورزی در شهرستان خاتم با نصب کنتورهای هوشمند خبر داد و اظهار داشت: این در واقع با کمک و حمایت مسئولان شهرستان محقق شده است و از شورای حفاظت از منابع آب این شهرستان نیز به عنوان یکی از شوراهای نمونه در استان یاد کرد.

وی خاطرنشان کرد: آب را باید برای نسل آینده حفظ کردو این با تلاش خود مردم میسر خواهد شد.
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.