شناسه : 35209303
موسوی‌بیوکی:


نماینده مردم یزد و اشکذر در مجلس شورای اسلامی، گفت: این موضوع که دو نفر به تعداد نمایندگان استان یزد افزوده شود توسط کمیسیون شوراها تصویب شده است.

به گزارش طنین خاتم؛ سید ابوالفضل موسوی بیوکی در گفتگو با یزدرسا، با بیان اینکه قطعا دو نفر به نمایندگان استان اضافه خواهد شد، اظهار کرد: این موضوع که دو نفر به تعداد نمایندگان استان یزد افزوده شود توسط کمیسیون شوراها تصویب شده است.

وی در ادامه گفت: بر اساس طرح اولیه که در کمیسیون شوراها تصویب شده است یک نفر به حوزه انتخابیه یزد واشکذر اضافه و در پنج حوزه دیگر در شهرستان های بافق، بهاباد، مهریز، ابرکوه وخاتم هم یک نماینده اضافه شود.

عضو کمیسیون عمران مجلس با بیان اینکه توسط استانداری پیشنهادی مطرح شد که به نظر معقول تر بود، اذعان کرد: در این پیشنهاد شهر تفت از میبد جدا و به ابرکوه و خاتم ملحق و همچنین اشکذر از یزد جدا و به میبد اضافه می شود.

وی ابراز کرد: چون این پیشنهاد به لحاظ استدلالی قوی تر بود در مجمع مطرح شد و سپس این پیشنهاد به کمیسیون شوراها داده شد تا تصویب شود.

موسوی بیان کرد: صباغیان با پیشنهاد استانداری مخالف کرد و معتقد بود شهرستان های خاتم و ابرکوه بسیار محروم هستند و باید یک نماینده بیشتر داشته باشند تا به امورشان رسیدگی کنند و اینکه اتفاق نظر حاصل نشد در کمیسیون شوراها رای نیاورد و قرار شد وقتی این پیشنهاد در صحن علنی مجلس مطرح شد آنجا بررسی شود.

وی افزود: قسمت های که قبلا از اشکذر جدا شده بود و به میبد پیوسته شده بود با این پیشنهاد جدید دوباره این مناطق به اشکذر بر می گردد.

انتهای پیام/111

 
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.