شناسه : 25608733
رییس ستاد انتخابات میرحسین موسوی در یزد:


رییس ستاد میرحسین موسوی در انتخابات 88 یزد گفت: به نظر من این تشنج و دوگانگی در نتیجه توهمات برخی گروه‌ها و افراد بود و از آنجا که حرف رهبری در همه امور فصل الخطاب است اگر در آن داستان به حرف رهبری گوش‌داده شده بود هرگز این اتفاقات رخ نمی‌داد.

به گزارش طنین خاتم؛ یوم‌الله 9 دی ماه در سال 1388 روزی ماندگار در صفحات تاریخ زرین انقلاب اسلامی است درحالی که شورای نگهبان پس از اعلام اعتراض توسط نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری دهم، راهکارهای قانونی برای رفع شبهه را فراهم نموده بود، لجاجت سران فتنه سرآغاز فتنه ای عمیق شد.

به همین مناسبت یزد آوا در گفتگو با سیدعباس پاکنژاد نماینده سابق مردم یزد در مجلس شورای اسلامی  و رئیس ستاد میرحسین موسوی به واکاوی این واقعه پرداخته است.

جناب آقای دکتر در فتنه 88 کجا بودید و به چه کاری مشغول بودید؟

با توجه به اینکه بنده مسئول ستاد انتخاباتی مهندس موسوی در یزد بودم پس از اتمام انتخابات آن دفتر انتخاباتی را به صاحبش پس داده و بلیط برگشت به تهران را گرفتم ساعت 10 صبح بود که از استانداری یزد با من تماس گرفته شد و مرا به آنجا دعوت کردند.

در استانداری یزد چه گذشت؟

در استانداری از بنده سؤال شد نظرتان در خصوص انتخابات چیست و من گفتم ازنظر بنده انتخابات برگزارشده و آقای موسوی با تائید رهبری و شورای نگهبان در انتخابات شرکت کرده و حال که انتخابات به پایان رسیده ازنظر ما همه‌چیزتمام شده و ما به رأی مردم هر چه باشد احترام می‌گذاریم.

به نظر شما علت بروز تشنج در فتنه 88 چه بود؟

به نظر من این تشنج و دوگانگی در نتیجه توهمات برخی گروه‌ها و افراد بود و از آنجا که حرف رهبری در همه امور فصل الخطاب است اگر در آن داستان به حرف رهبری گوش‌داده شده بود هرگز این اتفاقات رخ نمی‌داد .

جناب آقای دکتر؛جنابعالی نقش ولایت‌فقیه در بازگرداندن آرامش به جامعه در حماسه 9 دی را چگونه دیدید؟

همه دیدیم که رهبر معظم انقلاب با یک سخنرانی بدون دخالت هیچ نیروی نظامی فضای جامعه را آرام کردند و این نشان از فصل الخطاب بودن فرمایشات رهبری برای اکثریت مردم است.

نکته پایانی؛

برای همه مردم ایران آرزوی سلامتی و موفقیت دارم.

 
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.