شناسه : 11928103
از ابتدای اردیبهشت سال جاری ؛

تخصیص سوخت بر حسب پیمایش مسیر به ناوگان حمل و نقل استان یزد


مدیر کل حمل و نقل و پایانه های استان یزد در شهرستان خاتم گفت: از اردیبهشت امسال سوخت ناوگان حمل و نقل پایانه های مسافربری بر اساس پیمایش مسیر پیموده شده توسط آنها تخصیص خواهد یافت.

به گزارش طنین خاتم، فرماندار شهرستان خاتم در این نشست ضمن تبریک به مناسبت سال جدید گفت: امید داریم که امسال سال پر برکتی باشد و سال تداوم عزت و اقتدار برای جمهوری اسلامی ایران در تمام عرصه های ملی, منطقه ای و بین المللی باشد.

محمد زاده رحمانی اظهار داشت: امید داریم که همچون سال گذشته بتوانیم در خدمت مدیران استانی باشیم جهت رفع مشکلات شهرستان و به مردم شهرستان خدمت رسانی انجام دهیم.

وی خاطرنشان کرد: شهرستان خاتم از لحاظ  آینده حمل و نقلی وضعیت منحصر به فردی دارد و همچنین مرکز ثقل ترانزیت کالا و مسافر به استانهای کرمان، فارس، بندرعباس، یزد، اصفهان  و نواحی مرکزی کشور است.

این مقام مسئول اظهار داشت:  سال جدید نیز تعدادی از جاده های شهرستان  بهسازی و دو بانده می شود از جمله جاده مروست ابرکوه که با پایان رسیدن آن، هم بر تراکم حمل و نقل و ترافیک جاده ها افزوده می شود و صنعت حمل و نقل نیز در شهرستان خیلی آینده روشنی را به دست خواهد آورد.

فرماندار شهرستان خاتم اضافه کرد: هرچه ما بتوانیم در بخش حمل و نقل کالا و مسافر خدمت رسانی انجام دهیم نتیجه آن را به وضوح خواهیم دید.

در ادامه این نشست مدیر کل حمل و نقل و پایانه های استان یزد افزود: طرح تخصیص سوخت بر اساس پیمایش مسیر به مدت سه سال است که مورد بررسی قرار گرفته و مصوبه ای توسط هیأت وزیران تنظیم و ارسال شده که بر این اساس از اردیبهشت امسال این طرح اجرایی خواهد شد.

محمدرضا بشیری اظهار داشت: از اول ارديبهشت 94 كارت هوشمند ناوگان حمل ونقل عمومي برون شهري اعم از بار و مسافر که فاقد کارکرد باشند، غیرفعال واز برنامه برخط سیستم صدور بارنامه و صورت وضعیت بخش حمل و نقل جاده ای حذف خواهند شد.

 وی اضافه کرد: کشور ما از نظر مصرف گازوئیل در جهان رتبه اول را دارد و امید داریم تا با اجرای این طرح سرانه مصرف گازوئیل را در کشور پائین بیاوریم.

وی گفت: مالکان و رانندگان وسائط نقلیه حمل و نقل  عمومی جاده ای کالا و مسافر برون شهری بایستی با استفاده از صورت وضعیت در زمینه جابجایی مسافر و بارنامه در امر جابجایی کالا سهمیه سوخت مصرفی خود را از طریق شارژ کارت سوخت دریافت نمایند.

بشیری افزود: با اجراي اين طرح سهميه سوخت تمامي ناوگان جاده اي كاهش مي يابد و چنانچه ناوگان كاركرد بيشتري داشته و در سامانه برخط بارنامه وصورت وضعیت ثبت شود در خرداد ماه سوخت بيشتري دریافت خواهد کرد.

وی اعلام کرد: ناوگان برون شهری تخصیص سهمیه سوخت آنها در اردیبهشت ماه بر اساس بارنامه وصورت وضعیت از تاریخ 15 فروردین ماه تا آخر فروردین خواهد بود.

وی یادآور شد: درباره صدور کارت هوشمند برای رانندگان فاقد مدرک تحصیلی سیکل که از قبل در حوزه حمل و نقل جاده ای فعالیت داشته و تاکنون به دلیل دارا نبودن مدرک تحصیلی سیکل موفق به اخذ کارت هوشمند (برگ فعالیت) راننده نشده اند، با احراز موضوع توسط اداره کل حمل ونقل وپايانه هاي استان حداکثر تا تیرماه امسال فرصت دارند با ارائه مدرک تحصیلی پایان ابتدایی یا دوره تکمیلی نهضت سوادآموزی با رعایت سایر شرایط نسبت به دریافت کارت هوشمندخود اقدام نمایند.

مدیر کل حمل و نقل حمل و نقل و پایانه های استان یزد بیان کرد: پیش بینی می شود که در استان یزد ثبت صورت وضعیت تا 40 درصد افزایش پیدا کند.

محمدرضا بشیری اظهار داشت: رانندگان بایستی شماره تلفن های خود را به روز نمایند تا چنانچه تخلفی در زمینه استفاده از کارت هوشمند آنها صورت گرفت از طریق سامانه پیامکی به رانندگان اطلاع داده شده و آنها آگاهی یابند.

وی افزود: به رانندگان درون شهری نیز بر اساس صورت وضعیت ماهیانه، به آنها سوخت اختصاص خواهد یافت.

 

 

منبع: روابط عمومی فرمانداری خاتم


رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.