شناسه : 35492927
نگاهی به زیبایی‌ها پاییز و زمستان در یزد؛


اگر یزد را به عنوان مقصد سفر پاییزی یا زمستانی خود انتخاب کردید، زیبایی های استان در این فصل های سال را از دست ندهید.

به گزارش طنین خاتم به نقل از یزدرسا، بسیاری از مردم کشور و مسافران برنامه خود را برای سفرهای پاییزی و زمستانی تنظیم می کنند.

فصل پاییز و زمستان در استان یزد جلوه و ویژگی ها خاص خود را دارد که باعث می شود جمع زیادی از مردم ایران و حتی گردشگران خارجی این استان را مقصد سفرهای زمستانی و پاییزی قرار دهند.

فصل انار چینی و خوشمزگی انار

یکی از محصولات مهم تولیدی استان یزد انار است؛ غالب تولید محصول انار استان یزد در فصل پاییز برداشت می شود؛ اگر از آن دست مسافرانی هستید که یزد را به عنوان مقصد سفر پاییزی انتخاب کردید؛ حتما به شهرستان های تفت و مهریز استان یزد سری بزنید تا هم از زیبایی انار چینی و هم طعم خوشمزه آن لذت ببرید.

بافت تاریخی یزد

یزد اولین شهر خشتی و دومین شهر تاریخی جهان است که با بافت تاریخی بی نظیر خود، میراثی جهانی و جاذبه ای منحصر بفرد به شمار می رود و به دلیل معماری تاریخی و بافت سنتی دست نخورده‌ است به همین دلیل امکان ندارد به یزد سفر کنید و نخواهید از بافت تاریخی این شهر جهانی دیدن کنید اما آب و هوای دل انگیز پاییز لذت حضور در بافت تاریخی یزد را دوچندان می کند.

 

 جلوه های پاییزی

شاید با شنیدن اسم یزد به فکر آب و هوای گرم و خشک بیفتید اما در استان یزد شهرهای معروفی مانند تفت و مهریز وجود دارد که به علت وجود باغ ها و درختان میوه، باغشهر استان یزد نامیده می شود و جلوه ها و زیبایی های بی نظیری را در فصل پاییز ایجاد می کند.

 کوه ریگ

کوه ریگ یکی از اماکن تفریحی و گردشگری استان یزد و شهرستان مهریز به شمار می رود که مورد استقبال بسیاری از مردم و مسافرانی است که یزد را به عنوان مقصد سفر خود انتخاب کرده اند؛ این کوه، تلی از ماسه ‌های تمیز و بدون خاک است که به صورت تپه بسیار بزرگی در نزدیکی یکی از کوه های شهر مهریز قرار دارد.

 پیست اسکی سخوید

نام یزد عجین شده است با گرما و خشکی و آفتابِ سوزان اما در این استانِ گرم و کویری، ییلاقات و مناطق کوهستانیِ خوش آب و هوایی وجود دارد که در فصل زمستان شاهد بارش برف و باران فراوان است؛ یکی از مهم ترین محل های تفرجگاهی زمستانی استان یزد،  منطقه برفگیر سخوید در شهرستان تفت است که همه ساله در ایام سرد سال مردم از شهرهای اطراف با اشتیاق فراوان برای تفریح و اسکی و برف بازی به اینجا می آیند.

انتهای پیام/م*

 
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.