شناسه : 13855012
سخنگوی کمیسیون شوراهای مجلس در گفتگو با طنین خاتم؛

به رسمیت شناخته شدن حق مسلم ایران در غنی سازی هسته ای از ویژگی های یک «توافق پایدار»


سخنگوی کمیسیون شوراهای مجلس گفت: به رسمیت شناخته شدن حق مسلم ایران در غنی سازی هسته ای از ویژگی های یک «توافق پایدار» است .

دخیل عباس زارع زاده در گفت و گو با خبرنگار طنین خاتم  با اشاره به بیانات اخیر رهبر انقلاب و تاکید بر "توافق پایدار" در مذاکرات هسته ای، گفت: توافق پایدار این است که مذاکره کنندگان ایرانی و طرف مقابل صادقانه عمل کنند؛ یعنی هر دو طرف به حرفی که می زنند، قراری که می گذارند، تفاهم نامه ای که می نویسند و امضایی که می زنند پایبند باشند.

نماینده مردم خاتم در مجلس اظهارداشت : بندها و متن های  توافق باید به قدری صریح  و واضح باشد که در اجرای آن طرف مذاکره کننده  حقه  بازی و بهانه تراشی نکند .

زارع زاده  خاطرنشان کرد : به گفته مقام معظم رهبری به محض توافق بین طرفین مذاکره کننده ، باید  تعهدات موبه مو و در زمان تعریف شده  اجرا شود . توافق باید روشن باشد و هیچ قضیه شرطی وجود نداشته باشد  . تعهدات باید دقیق تعیین و تبیین شود و در زمان دقیق تعریف شود .

سخنگوی کمیسیون مجلس گفت: چون طرف مذاکره کننده ما اصلا قابل اعتماد نیست  و قطع به یقین برای صلح نیامده است و برای منافع خودش پا به عرصه  مذاکره گذاشته است ،باید تیم مذاکره کننده هوشیار و آگاه باشد ، امتیازی به دشمن ندهد و از حقوق ملت ایران دفاع کند .

وی افزود: بنابراین توافق پایدار این است که در تمام زمینه های هسته ای، به رسمیت شناخته شدن حق مسلم ایران در غنی سازی هسته ای، ادامه ی تحقیق و توسعه در زمینه هسته ای و برداشتن کلیه ی تحریم ها به طور شفاف توافق نهایی حاصل شود.

نماینده مردم خاتم درپایان به ویژگی توافق بد اشاره و خاطر نشان کرد : توافق بد ، توافقی است که از توسعه علمی و عملی این صنعت در بعد ملی و فرا ملی جلوگیری بعمل آید ، تحریم ها یکجا برداشته نشود یعنی همان موقع و در زمان تنظیم توافق تحریم ها برداشته نشود، حق دستیابی به انرژی صلح‌آمیز هسته‌ای و حفظ دستاوردهای آن همچنین داشتن حق تحقیق و توسعه این حقوق را از ملت ایران سلب کند.

 


رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.