شناسه : 10578516
امام جمعه هرات؛

بهره مندی از انرژی صلح آمیز هسته ای حق مسلم ایران است و تیم مذاکره کننده باید از حق ملت دفاع کند


امام جمعه هرات گفت : بهره مندی از انرژی صلح آمیز هسته ای حق مسلم ملت ایران است و ما ذره ای از حق خودمان عقب نشینی نخواهیم کرد .

به گزارش طنین خاتم، خطیب نماز جمعه  این هفته هرات در خطبه های اول خود نمازگزاران را به تقوا سفارش کرد .

حجت الاسلام محمد رضایی به ذکر حدیثی از امام علی (ع) در باب تقوا اشاره و اظهار داشت :  امام علی (ع) برای اهل تقوا چند صفت و خاصیت را عنوان می کند یکی اینکه انسان باتقوا باید راستگو باشد ، دوم امانت دار خوبی باشد ، سوم به عهد و پیمان خود وفا کند ، چهارم بخشش داشته باشد و بخشش بدین معنی که هم در اخلاق هم در علم و گاهی در مال باید بزل و بخشش داشته باشد . از نظر امام علی (ع) انسان باتقوا کسی است که برود سراغ علمی که او را به خدا نزدیک کند .

امام جمعه هرات گفت : بهترین زاد و توشه ای که ما بندگان می توانیم از این دنیا ببریم تقواست .

خطیب نماز جمعه هرات خطبه های دوم خود خاطر نشان کرد : مذاکرات هسته ای 1+5 مجددا آغاز شده است و امیدواریم این دوره از مذاکرات به نتیجه قطعی دست پیداکنیم نتیجه ای که به نفع ملت ، انقلاب و کشور باشد .

رضایی اظهار داشت : ما در انرژی هسته ای به قول مقام معظم رهبری به دنبال درست کردن بمب اتمی نیستیم تا جنگ و آدم کشی به راه بیندازیم بلکه به دنبال زنده کردن جامعه و گسترش  ارایه خدمات در سطح جامعه هستیم .

خطیب نماز جمعه هرات در ادامه گفت : انرژی صلح آمیز هسته ای حق مسلم ملت ایران است و ما ذره ای از حق خودمان عقب نشینی نخواهیم کرد .

حجت الاسلام رضایی گفت : هیئت مذاکره کننده ایرانی باید بدانند حرف اول و آخر در مذاکرات را مقام معظم رهبری خواهند زد و بدون اجازه ایشان کاری انجام ندهند .و کوتاه آمدن در برابر آمریکا اصلا معنا ندارد .

خطیب نماز جمعه هرات خاطر نشان کرد : ملت مسلمان ایران بارها فریاد زدند که ˈانرژی هسته ای حق مسلم ماستˈ لذا به مسوولان نظام توصیه می شود که یک ذره از موضع قطعی خود نسبت به انرژی هسته ای که مقام معظم رهبری آن را ترسیم فرمودند، تخطی نکنند.

رضایی در ادامه به اتفاقات موجود درکشور عراق و سوریه پرداخت و اظهارداشت : دشمنان اخیرا نقشه کشیدند روابط دوستانه بین شیعه و سنی را از بین ببرند و دست به برادر کشی زدند ملت ایران باید هوشیار باشد و اسیر این توطئه های نشود .

امام جمعه هرات گفت: حوادث اخیر پاریس همگی نقشه های خود آمریکا و اسرائیل است و قصد دارند چهره اسلام را در کشورهای اروپایی زشت جلوه کنند و این کشتار را به عنوان تروریسم اسلامی معرفی می کنند .

حجت الاسلام رضایی خاطر نشان کرد : آمریکا و اسرائیل اره تیزی را  برای نابودی اسلام و مسلمانان درست کردند ولی حالا دست خودشان از طریق همان اره در حال بریده شدن است ..

رضایی در پایان انتصاب آقای حسینی به ریاست دانشگاه را تبریک گفت و برای ایشان آرزوی توفیق روز افزون را از خدواند متعال خواستار شد .

 

 


رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.