شناسه : 13141913
گفتگو با بانوی فعال عرصه اطلاع رسانی؛

بند «پ» نداشتم، خانه نشین شدم!


شهلا حیدری کارشناس ارتباطات و روزنامه‌نگار گفت: برخی از مسئولین برای گماشتن شخصی بر سر کار ،مخصوصا اگر خانم باشد، توانایی‌اش را در نظر نمی‌گیرند، و این موجب سرکوب شدنش می‌شود.

به گزارش طنین خاتم،در هفته ارتباطات به پای درد دل یکی از بانوان فعال در این عرصه نشستیم. شهلا حیدری که دارای سوابق درخشانی است هم‌اکنون به عنوان خبرنگار آزاد برای سایت‌های مختلف خبر ارسال می‌کند.به سراغ  او که از مسئولین به خاطر عدم توجه به توانایی افراد فعال و به کار گماردن افراد غیر متخصص گله‌مند است، می‌رویم. شرح مصاحبه را در زیر مطالعه بفرمایید:
*خودتان را معرفی بفرمایید.
شهلا حیدری. کارشناس ارتباطات و روزنامه‌نگار هستم و دو فرزند دارم.
*در زمینه ارتباطات و اطلاع‌رسانی از کجا شروع کردید؟
از سال 81 که وارد دانشگاه شدم، بعنوان یک خبرنگار در دانشگاه مشغول به کار بودم که البته آن زمان هیچ هزینه مادی برایم نداشت و برای کسب تجربه کار می‌کردم که الان هم پشیمان نیستم، چون تجربیات مفیدی برایم داشته است.
*وبعد از آن؟
من بعد از فارغ التحصیلی یک‌سال ماهنامه‌ای برای مردم شهرستان خاتم منتشر می‌کردم که به درخواست خبرگزاری ایرنا به یزد رفتم و به هرحال بعد از مدتی کار وارد سازمان آبفای استان یزد شدم و تا سال 92 در آنجا مشغول بودم ولی بدلیل مشکلاتی که از نظر سکونت داشتم و همسرم در هرات مشغول به کار بود برخلاف علاقه‌ام از کارم کناره‌گیری کردم و به هرات بازگشتم.
*در حال حاضر به چه کاری مشغول هستید؟
در پایان سال 92 با وجود مشکلاتم نتواستم در آبفا خدمت کنم و به تبعیت از همسرم به شهر هرات آمدم و در آنجا فعالیت کنم و در حال حاضر با وجود تمام تجربیاتم برای یکی از ادارات شهرستان بعنوان یک خبرنگار آزاد فعالیت خبری انجام می‌دهم!!!
*در کنار مسئولیت مادری این فعالیت را انجام می‌دهید؛ آیا فعالیت خبری در انجام  مسئولیت اصلی شما خللی وارد نکرده است؟
نه. بانوان اگر بخواهند می‌توانند به موفقیت‌های زیادی برسند. ما خانم‌ها می‌توانیم در کنار مادر و همسر بودن نیز شاغل باشیم حتی در حیطه روابط‌عمومی که شاید عده‌ای مخالف آن باشند اما به‌عنوان کسی که در روابط‌عمومی شاغل بوده‌ام و اکنون بعنوان خبرنگار ماهنامه آوای خاتم، سایت‌های خبری ایرنا، فارس‌نیوز، یزدفردا،ایسنا مشغول به فعالیت هستم می‌خواهم بگوییم که خانم‌ها با توجه به ظرافت‌هایشان بهتر می‌توانند در این حیطه کار کنند. اما این مسئله نگاه ویژه مسئولین را می‌طلبد.
هم‌اکنون در کنار مادر بودنم شب‌ها، تا پاسی از شب می‌نویسم و به 5 الی 6 ساعت خواب در شبانه‌روز بسنده می‌کنم.
ناگفته نماند، به عنوان یک خانم شاغل، بخاطر جنسیتم و مشکلات نتواستم در آبفا ادامه فعالیت بدهم.
*نظرتان را در مورد روابط عمومی بفرمایید.
اول از هر چیز نقدی بزنم به برخی از مسئولین که برای گماشتن شخصی بر سر کار کمتر دیده‌ام به توانایی دیده شود. اصلا گاهی ما توانایی آن شخص را نمی‌بینیم مخصوصا اگر خانم باشد و این موجب سرکوب کردن آنها می شود.

 

 

منبع: یزد بانو


رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.