شناسه : 11898413
مراسمی به یادگار از گذشتگان؛

برگزاری رسم دیرینه "گنبد طلا" در روستای هرابرجان شهرستان خاتم


سرپرست نمایندگی میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خاتم از برگزاری مراسم تاریخی "گنبد طلا" در روستای هرابرجان از توابع شهرستان خاتم خبر داد.

به گزارش خبرنگار طنین خاتم، روستای هرابرجان از توابع شهرستان خاتم می باشد که مردمانی بسیار خون گرم دارد آنها هرساله روز هفتم فروردین ماه را مبارک دانسته و به برگزاری جشن همت گمارده و همدیگر را در این نشاط و سرور شریک میکنند.

برای برگزاری مراسم جشن اهالی روستا و حتی کسانی که اکنون دیگر در روستا ساکن نیستند از هر نقطه ای از کشورکه باشند به روستای هرابرجان سفر کرده و در مکانی در جنوب غربی روستا گرد هم می آیند.

در این مراسم طبخ آش محلی و سپس صرف آن به صورت دسته جمعی و همچنین ساز و آواز و بازی های محلی بخصوص تخم مرغ بازی انجام میشود و در پایان ساکنان برای یکدیگر سالی سرشار از موفقیت و توام با سلامتی آرزو می کنند.

حمید مشتاقیان ن سرپرست میراث فرهنگی شهرستان خاتم در مورد این مراسم گفت:  طبق بررسی های بعمل آمده این مراسم سبقه تاریخی بسیار طولانی دارد و میتوان اذعان نمود که جزئی از فرهنگ مردمان این روستا می باشد و همچنین هرساله تعداد زیادی از مسافرین نوروزی از این مراسم بازدید می کنند.


رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.