شناسه : 14145333
معاون درمان تامین اجتماعی یزد:

برنامه‌ای برای ساخت درمانگاه تامین اجتماعی در شهرستان خاتم نداریم


معاون درمان تامین اجتماعی یزد با بیان این مطلب که برنامه‌ای برای ساخت درمانگاه تامین اجتماعی در خاتم نداریم، گفت: بیش از ۲۹۰ میلیارد تومان هزینه درمان توسط تامین اجتماعی استان یزد پرداخت شد.

به گزارش طنین خاتم،محمدحسین توحیدی‌فر در نشست خبری با اصحاب رسانه استان یزد با بیان این مطلب که تامین اجتماعی در تمام شهرستانهای استان یزد به جز خاتم درمانگاه دارد، اظهار داشت: بیش از 35 درصد مراجعان به مراکز درمانی تامین اجتماعی یزد از استان‌های همجوار از جمله کرمان، هرمزگان، سیستان و بلوچستان، اصفهان و حتی همدان و آذربایجان شرقی بوده است.

وی خاطرنشان کرد: از گذشته تا به الان هم سطح و هم کیفیت خدمات پزشکی در یزد بالاتر از سایر شهرها بوده و هم از لحاظ تعرفه درمانی هم نسبت به دیگر استان‌های کشور بین 10 تا 25 درصد پایین‌تر است.

معاون درمان اداره کل تامین اجتماعی استان یزد تصریح کرد: کیفیت بالا و هزینه پایین سبب شده که ما بیمارانی از سایر استان‌ها داشته باشیم که از خدمات یزد استفاده می‌کنند.

توحیدی‌فر عنوان کرد: همه این موارد سبب شده که ما در سال 93 علی رغم اینکه بودجه اولیه 249 میلیارد تومان بوده، در پایان سال، 290 میلیارد تومان هزینه کردیم.

وی افزود: توسعه و به‌سازی فضای "ان‌آی‌سی‌یو" و افزایش تخت‌ها از 4 به 12 تخت، راه‌اندازی آزمایشگاه و دندانپزشکی در ابرکوه، تبدیل بیمارستان شهدای کارگر به بیمارستان 300 تخت خوابی از جمله اقدامات تامین اجتماعی است که انجام شده یا در هفته تامین اجتماعی انجام می‌شود.

معاون درمان اداره کل تامین اجتماعی استان یزد خاطرنشان کرد: بیمارستان تامین اجتماعی یزد تنها بیمارستانی است که پزشک متخصص زنان و زایمان به صورت 24 ساعته و مقیم در بیمارستان داریم.

وی در ارتباط با رفتن پزشکان متخصص از بیمارستان‌های تامین اجتماعی به بیمارستان‌های دولتی مجری طرح تحول سلامت، گفت: یک ویزیت سرپایی در بخش دولتی مجری طرح تحول سلامت حدود 19 تا 20 هزار تومان در مراکز دولتی پرداخت می‌شود درحالی که تعرفه دولتی حدود 10 هزار تومان است.

توحیدی‌فر افزود: به همین دلیل پزشکان تمایل بیشتری به حضور در این مراکز دارند و در برخی مراکز ما، متخصصانمان به مراکز مجری طرح تحول سلامت رفتند.

معاون درمان اداره کل تامین اجتماعی استان یزد افزود: تعویض کامل کاسه زانو، اجرای اعمال تومور مغزی، اجرای اعمال دیسک کمر و بسیاری اعمال فوق تخصصی دیگر هم در بیمارستان تامین اجتماعی یزد انجام می‌شود.

وی در ارتباط با احداث درمانگاه در شهرستان خاتم، گفت: شهرستان خاتم واجد شرائط ساخت درمانگاه تامین اجتماعی نیست و به هیچ عنوان برنامه‌ای برای این شهرستان در دستور کار نداریم.

توحیدی‌فر بیان کرد: در فروردین امسال، بیمارستان تامین اجتماعی یزد 27 درصد تولدهای زنده استان را به خود اختصاص داده و 14 بیمارستان دیگر استان 73 درصد را انجام داده‌اند.

معاون درمان اداره کل تامین اجتماعی استان یزد با اشاره به اینکه فضای درمانگاه تامین اجتماعی مهریز کافی نیست، گفت: به عنوان یک داروی مسکن، مقداری به فضای این درمانگاه اضافه کردیم اما برای رفع دائمی مشکل، مجوز احداث درمانگاه جدید در این شهرستان اخذ شده است.

انتهای پیام/

 

منبع: تسنیم


رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.