شناسه : 12847111
هفته بیست‌ونهم لیگ برتر فوتبال

برتری سپاهان،نفت وتراکتورسازی وشکست پرسپولیس؛ سهمیه آسیایی استقلال هم پرید/سقوط نفت م.سلیمان


هفته بیست‌ونهم لیگ برتر فوتبال با برتری تراکتورسازی و نفت تهران و شکست پرسپولیس خاتمه یافت.

به گزارش طنین خاتم، هفته بیست‌ونهم و ماقبل پایانی لیگ برتر فوتبال از ساعت 18 امروز (یکشنبه) با برگزاری 8 دیدار همزمان آغاز شد که در آنها نتایج زیر رقم خورد.

 

سایپای البرز 3 - استقلال خوزستان 2

گل‌ها: مجتبی رمضانی (2)، میلاد میداودی (7) و مسعود ابراهیم‌زاده (90) برای سایپا و میثم مجیدی (45) و سیدمهدی سیدصالحی (74) برای استقلال خوزستان

فولاد خوزستان 0 - پدیده خراسان 0

پیکان 2- راه‌آهن 3
گل:
 سیدحسین کریمی (55) و احمد جمشیدیان (64) برای پیکان و موتومبا (54) و رامین رضاییان (85 و 3+90 - پنالتی) برای راه‌آهن

ذوب‌آهن اصفهان 2 - ملوان بندرانزلی 0
گل:
 احسان پهلوان (77) و مرتضی تبریزی (87)

 

استقلال 1 - تراکتورسازی تبریز 4
گل‌ها: 
امید ابراهیمی (30) برای استقلال و سامان نریمان جهان (7 و 56 و 88) و ادینیو (1+45) برای تراکتورسازی

 

استقلال 1 ـ تراکتورسازی 4/ هت تریک نریمان‌جهان
نمایش تراکتور درست مثل قهرمان‌ها

تراکتورسازی با درخشش فوق تصور سامان نریمان جهان هافبک سرعتی خود استقلال را با شکستی سنگین به دربی فرستاد. باختی که ممکن است اخراج قلعه‌نویی را رقم بزند.

 تراکتورسازی با چهار گل موفق شد استقلال را شکست دهد تا شاگردان قلعه‌نویی شانس آسیایی شدن را برای دومین سال متوالی از دست بدهند. 

هفته بیست و نهم لیگ برتر،ورزشگاه آزادی، تماشاگر: 20 هزار نفر
داور: حسین زرگر، کمک ها: محمدرضا ابوالفضلی- تورج عیوض محمدی
اخطار: برزای (12) از استقلال؛ ایرانپوریان (16) شفیعی (44) نریمان جهان (57) از تراکتور

استقلال:
محسن فروزان، امیر حسین صادقی، مگویان، هاشم بیک زاده(62 یعقوب کریمی)، میلاد فخرالدینی، امید ابراهیمی، کرار، بهنام برزای (31 حیدری)، محسن کریمی(46 آرش برهانی)، سجاد شهباززاده و رضا عنایتی
سرمربی: امیر قلعه نویی

تراکتورسازی:
حامد لک، میر هانی هاشمی، خالد شفیعی، فریرا دو سانتوس، محمد ایرانپوریان، احمد کامدار (75 کیانی)، آندرانیک تیموریان، فرید کریمی، فرشاد احمدزاده، سامان نریمان جهان و لوسیانو ادینهو (64 مهرداد بایرامی)
سرمربی: تونی اولیویرا

شرح گل:
استقلال 0 تراکتورسازی 1 (دقیقه 8، سامان نریمان‌جهان): اشتباه امید ابراهیمی در میانه میدان باعث شد ادینیو صاحب فرصت شود و نریمان جهان را روانه دروازه فروزان کند و این بازیکن در حالتی تک به تک گل اول تیمش را به ثمر رساند.
استقلال یک تراکتورسازی یک (دقیقه 30، امید ابراهیمی): روی یک ضربه ایستگاهی جاسم کرار توپ را به سمت دروازه تراکتورسازی فرستاد که دفع اشتباه حامد لک این فرصت را در ریباند برای امید ابراهیمی مهیا کرد تا گل تساوی را به ثمر برساند.
استقلال یک تراکتورسازی 2:(دقیقه 45، ادینیو): اینبار نوبت نریمان جهان بود که از اشتباه مدافعان استقلال استفاده کند و فرصت را درون محوطه جریمه در اختیار ادینیو قرار دهد تا آقای گلی فعلی لیگ برتر با گل حسن ختام نیمه اول را اعلام کند.
استقلال یک تراکتورسازی 3:(دقیقه 56، سامان نریمان جهان): بار دیگر اشتباه از مدافعان و دروازه بان استقلال و گلی دیگر برای تراکتورسازی؛ حرکت ادینیو و سامان نریمان جهان در نهایت سامان نریمان جهان را با فروزان در محوطه جریمه تک به تک کرد تا این بازیکن گل دوم خود را از میان پاهای فروزان به ثمر برساند.
استقلال یک تراکتورسازی 4 :(دقیقه 88، سامان نریمان جهان): ستاره تراکتورسازی در این دیدار، بار دیگر از فضای بین هافبک ها و مدافعان استقلال استفاده کرد و با دریبل امیرحسین صادقی وارد محوطه جریمه شد و ضربه اش را وارد دروازه فروزان کرد.
 


شرح بازی:
استقلال در یکی از بدترین بازی های خود در طول این فصل که تعداد شان کم هم نبوده برابر تراکتورسازی در تهران مغلوب شد.
امیر قلعه نویی در این شکست می تواند در نوک پیکان انتقادات قرار گیرد و سرمربی آبی پوشان با تعویض های قابل بحث خود باعث شد تا این تیم در تهران یک بازنده بزرگ لقب گیرد.
تراکتورسازی و تونی اولیویرا با این بزرگ که در سایه درخشش سامان نریمان جهان شکل گرفت یک قدم دیگر به صدر نزدیک شدند و باید در هفته آینده در تبریز به مصاف نفت تهران بروند.

دقایق حساس:
دقیقه 3: اولین کرنر برای استقلالی ها شکل گرفت که کرار از سمت چپ فرستاد و با دخالت دوسانتوس توپ برگشت داده شد.
دقیقه 12: فرار برزای به سمت محوطه جریمه با دخالت آندرانیک تیموریان این بازیکن را متوقف کرد که داور به برزای کارت زرد نشان داد و اعتقاد داشت او تمارض کرده است.
دقیقه 17: خطای واضح ایران پوریان روی جاسم کرار پشت محوطه جریمه یک ضربه ایستگاهی را نصیب استقلال کرد و داور به مدافع تراکتور نیز یک کارت زرد داد.
دقیقه 18: ضربه ایستگاهی را در حالی که آندرانیک تیموریان پیش از نواخته شدن روی سانتی مترهای آن با داور بحث می کرد را امید ابراهیمی برای استقلال به بدترین شکل به بالای دروازه زد.
دقیقه 25: پرتاب اوت آندرانیک تیموریان درون محوطه جریمه طی یک رفت و برگشت در پشت محوطه جریمه به احمدزاده رسید که شوت این بازیکن از بالای دروازه فروزان به بیرون رفت.
دقیقه 33: جاسم کرار روی ضربه ایستگاهی بار دیگر دروازه تراکتور را با خطر مواجه کرد که لک توپ را به کرنر فرستاد. در ضربه کرنر هم صادقی نتوانست به خوبی دروازه را نشانه بگیرد و ضربه سرش به بیرون رفت.
دقیقه 39: روی ارسال از سمت چپ استقلال، ادینیو بدون مزاحم در محوطه جریمه با ضربه سر دروازه فروزان را تهدید کرد که توپش با اختلاف کمی به بیرون رفت.
دقیقه 40: حرکت پا به توپ محسن کریمی در پشت محوطه جریمه در نهایت فرصت شوتزنی را در اختیار شهباززاده قرار داد که ضربه مهاجم استقلال را لک مهار کرد.
دقیقه 42: شوت نه چندان قدرتمند هاشم بیگ زاده از روی یک ضربه ایستگاهی را لک در شرایطی دشوار مهار کرد.
دقیقه 43: شوت سامان نریمان جهان از گوشه محوطه جریمه با اختلاف کمی به بیرون رفت.
دقیقه 51: پاس آندرانیک تیموریان به نریمان جهان موقعیت خوبی را برای تراکتورسازی مهیا کرد که ضربه مهاجم سرخپوش به تیرک دروازه برخورد کرد.
دقیقه 70: ارسال خسرو حیدری و ضربه شهباززاده در میانه راه به مدافع تراکتور برخورد کرد تا تنها یک کرنر برای استقلال شکل گیرد و روی کرنر هم هم آبی پوشان به نتیجه ای نرسیدند.
دقیقه 71: شوت جاسم کرار از پشت محوطه جریمه را حامد لک مهار کرد تا استقلالی ها بار دیگر ناکام بمانند.
دقیقه 72: کرار بار دیگر در پشت محوطه جریمه صاحب فرصت شوت شد که ضربه اش از بالای دروازه به بیرون رفت.
دقیقه 76: ارسال کرنر یعقوب کریمی با ضربه سر شهباززاده از کنار دروازه لک به شکلی خطرناک به بیرون رفت.
دقیقه 79: ضربه آرام سجاد شهباززاده درون محوطه جریمه را حامد لک با خونسردی مهار کرد.
دقیقه 86: استقلال توسط رضا عنایتی فرصت خوبی برای گلزنی داشت که تعلل مهاجم استقلال تنها یک کرنر نصیب این تیم کرد.
 


حواشی:
*حامد لک دروازه بان تراکتورسازی بعد از حضور در زمین برای گرم کردن به سمت هواداران رفت و در حالی که تلفن خود را به سمت تماشاگران گرفته بود رو به آنها که تعدادشان بیش از 12 هزار نفر است عکس سلفی گرفت. لک هنگامی که قصد داشت زمین را ترک کند با شعارهای پیاپی هواداران استقلال روبرو شد که در همین لحظه پیراهن قرمز خود را بوسید که هواداران استقلال خشمگین شده و به شدت علیه این بازیکن شعار دادند.
*تمام بازیکنان تراکتورسازی برای گرم کردن وارد زمین شدند اما آندرانیک تیموریان این کار را نکرد و در زمین حاضر نشد.
* هواداران قبل از سوت آغاز بازی به شدت امیر قلعه نویی را مورد تشویق قرار دادند.
* در حالی که امیر قلعه نویی قصد داشت به سمت نیمکت تیمش برود، تلاوت آیاتی از قرآن در مراسم ابتدایی بازی آغاز شد و سرمربی آبی ها در تونل ورودی زمین ایستاد تا تلاوت قرآن پایان یابد.
* هواداران قبل از سوت زرگر به شدت از کاپیتان تیمشان خواستار حضور در کنار زمین بودند که رضا عنایتی هم تیمی هایش را به جایگاهی که هواداران حضور داشتند برد.
* هاشم بیگ زاده بعد از اینکه تابلوی تعویض را دید حاضر نشد با یعقوب کریمی دست دهد و در یک متری او از زمین خارج شد و این حرکت باعث اعتراض هواداران استقلال به این بازیکن شد.
* طرفداران تیم فوتبال استقلال در حالی که 10 دقیقه به پایان دیدار تیم شان برابر تراکتور باقی مانده از استادیوم خارج می شوند و به نظر می رسد امیدی برای تغییر نتیجه در این بازی ندارند.

 

گسترش‌فولاد تبریز 2 - پرسپولیس 1
گل:
 جابر انصاری (13 و 50) برای گسترش‌فولاد و تادو (88 - پنالتی) برای پرسپولیس

 

گسترش فولاد 2 ـ پرسپولیس 1/ جشن بقای گسترش در بنیان دیزل
روز شکست پایتخت‌نشینان مقابل تبریزی‎ها

گسترش فولاد با 31 امتیاز بقای خود در لیگ‌برتر را قطعی کرد. آنها در هفته پایانی مقابل راه‌آهن قرار خواهند گرفت که هنوز به طور کامل از سقوط نجات پیدا نکردند.

 

جدال تیم‌های فوتبال گسترش فولاد تبریز و پرسپولیس به سود تبریزی‌ها خاتمه پیدا کرد.

هفته بیست و نهم لیگ برتر،ورزشگاه: بنیان دیزل
داور: احمد صالحی، کمک ها: سعید علی نژادیان، علیرضا ایلدروم
اخطار: اسدی (21) از گسترش، جعفرپور (36) پرسپولیس

گسترش فولاد:
داود نوشی صوفیانی، مرتضی اسدی، محسن حسینی، امید نظامی پور، مصطفی اکرامی، مگنو باتیستا، میثم نقی زاده، پیمنتا، محمد امین درویشی (65 سیدی)، جابر انصاری و محمد ابراهیمی
سرمربی: فراز کمالوند

پرسپولیس:
سوشا مکانی، مایکل اومانیا، بابک حاتمی، رضا خالقی فر، مهدی جعفرپور، احمد نوراللهی، میلاد کمندانی، فرناندو گابریل، هادی نوروزی، علی علیپور و مهدی دغاغله
سرمربی: برانکو ایوانکوویچ

شرح گل:
1-0(گسترش): شوت پیمنتا را مدافعان پرسپولیس به کرنر فرستاد که روی ارسال همین بازیکن از نقطه کرنر درویشی ضربه سر زد و باز هم در برگشت پیمنتا توپ را به انصاری رساند و ضربه تماشایی او وارد دروازه شد.
2-0(گسترش): گسترش فولاد برای بار دوم دروازه پرسپولیس را فروریخت. این بار هم جابر انصاری روی کرنر ارسالی از جناح راست با ضربه سر از روی خط شش قدم برای دومین بار دروازه سوشا را باز کرد. 
2-1(پرسپولیس): جونیور تادو مهاجم پرسپولیس از روی نقطه پنالتی برخلاف جهت دروازه‌بان گسترش گل اول تیمش را به ثمر رساند. این پنالتی روی خطای نوشی صوفیانی روی هادی نوروزی به دست آمد. 

حواشی:
*برانکو ایوانکوویچ سرمربی پرسپولیس به بازیکنان اصلی اش در این دیدار استراحت داده و به همین دلیل محمد نوری، امید عالیشاه، حمید علی عسگری و مهدی طارمی به تبریز نرفتند. مهدی جعفرپور،میلاد کمندانی،علی علیپور و مهدی دغاغله در این بازی فیکس هستند و از ابتدا در ترکیب به میدان رفته اند.
*گسترشی ها با نفرات اصلی به میدان رفته اند تا در این بازی هر سه امتیاز را بگیرند تا در هفته پایانی با خیال راحت بازی کنند.
*برانکو ایوانکوویچ و پانادیچ مربی دروازه‌بانان پرسپولیس به زمین چمن آمدند و برای آشنایی با زمین از نقاط مختلف ورزشگاه دیدن کردند.
*نادر باقری مربی سابق دروازه‌بانان تیم پرسپولیس امروز با حضور در ورزشگاه گسترش فولاد در میان پرسپولیسی‌ها قرار گرفت و با آنها خوش و بش کرد.
*با توجه به بازی امروز تراکتورسازی مقابل استقلال تعداد بسیار کمی از هواداران به ورزشگاه گسترش فولاد آمدند در حالیکه کمتر از یک ساعت تا زمان بازی باقی مانده کمتر از 10 تماشاگر در ورزشگاه حضور دارند به طوری که تعداد مأموران نیروی انتظامی حاضر در ورزشگاه چندین برابر هواداران است.
*با توجه به اینکه ورزشگاه گسترش فولاد تبریز پروژکتور ندارد و این بازی در حدود ساعت 20 به پایان می‌رسد تصویربرداران حاضر در ورزشگاه نگران تصاویر ارسالی هستند چرا که هوای تبریز هم ابری است و هوا زودتر از معمول تاریک خواهد شد و مشخص نیست در این شرایط تصویربرداری این بازی با چه کیفیتی از تبریز مخابره خواهد شد.
*همانطور که پیش‌بینی شد به خاطر بازی پخش مستقیم تراکتورسازی استقلال ورزشگاه بنیان دیزل با وجود پذیرایی است تیم پرسپولیس سکوهای خالی فراوانی داشت.
* مبین میردورقی بازیکن پرسپولیس که از نیم فصل به این تیم پیوسته بالاخره در فهرست نفرات قرمزپوشان جای گرفت.
* ترکیب پرسپولیس در بازی مقابل گسترش با ترکیب همیشگی این تیم متفاوت است. در بازی امروز رضا خالقی فر، مهدی دغاغله و علی علیپور مثلث خط حمله قرمزپوشان را تشکیل می‌ دهند.
* در جمع گسترشی ها مرتضی اسدی کاپیتان این تیم باتجربه ترین بازیکن میدان است.
* مگنو باتیستا، لئوناردو پیمنتا و فرناندو گابریل سه بازیکن برزیلی حاضر در میدان اند.
* در حالی که تماشاچی چندان به تماشای این بازی نیامده پرسپولیس لیدرهای خود را به تبریز آورده است.
*عباس آقایی مربی گسترش و بازیکن سابق پرسپولیس خوش و بش گرمی با قرمزپوشان به خصوص کریم باقری داشت که با وی یک جام قهرمانی در دوره افشین قطبی بالای سر برده است.
بابک حاتمی بازیکن تبریزی پرسپولیس با دسته گل به سمت نیمکت گسترش فولاد آمد.
* بعد از زدن گل تراکتورسازی به استقلال کلیه هواداران حاضر در ورزشگاه چه آنهایی که طرفدار میزبان بودند و چه آنها که به پرسپولیس علاقه داشتند، از پیروزی تیم تراکتورسازی در آن لحظه خوشحال بودند.
* کلیه عکاسان حاضر در ورزشگاه به غیر از یک نفر پشت دروازه پرسپولیس قرار گرفتند چون احتمال می‌ دادند که تیم گسترش فولاد برای بقای قطعی در لیگ در این مسابقه به گل برتری می‌ رسند.
* حدود 100 هوادار پرسپولیسی حاضر در ورزشگاه از لحظه دریافت گل تیم محبوبشان تا دقیقه 35 در سکوت مطلق به سر می‌ بردند.
* هر چقدر سیداحمد صالحی داور مسابقه در تمام جاهایی که توپ در آن حضور داشت با آمادگی بدنی بالا حضور به موقعی داشت، کمک داور مسابقه در دو مورد که یک کرنر به نفع گسترش فولاد و یک خطا روی جابر انصاری رخ داد و آن را اعلام نکرد، مرتکب اشتباه شد و اعتراض هواداران میزبان را برانگیخت.
* در لحظه ای که جابر انصاری نقش بر زمین شده بود گابریل دست به بازی جوانمردانه زد و توپ را به بیرون از زمین فرستاد که مورد توجه تماشاگران قرار گرفت.
* زمانی که احمد نوراللهی بعد از مصدومیت ابراهیمی مهاجم گسترش توپ را به بیرون زد، تماشاگران پرسپولیس از این حرکت با شعار پرسپولیس با فرهنگ تجلیل کردند.
* تماشاگران گسترش که تعداد چندانی هم ندارند، در لحظاتی نام علی دایی را به زبان آوردند که این طعنه ای به نمایش نه چندان خوب پرسپولیس بود.
* بعد از گل دوم تراکتورسازی کل حاضران در ورزشگاه تا لحظاتی یک صدا تیم تراکتورسازی را تشویق کردند.
* از اواسط نیمه اول محمد عباس زاده، افشین اسماعیل زاده و میردورقی خود را برای حضور احتمالی در میدان گرم کردند.
* غلامرضا بهروان رئیس کمیته مسابقات سازمان لیگ و محمد فنایی از ناظران ویژه مسابقه بودند که از کنار زمین مسابقه را زیرنظر داشتند.
* نادر باقری مربی گلرهای سابق پرسپولیس که سابقه همکاری با فراز کمالوند را در تراکتورسازی داشت از جایگاه ویژه مسابقه را تماشا می‌ کرد.
* جابر انصاری مهاجم گسترش بعد از گل دوم با حرکتی آکروباتیک ورزشگاه را به وجد آورد.
* انصاری بعد از گلزنی مقابل پرسپولیس شادی گلش را تقدیم به زنوزی مالک باشگاه گسترش کرد.
* گوینده حاضر در ورزشگاه تعداد تماشاگران حاضر در استادیوم را 582 نفر اعلام کرد.
* تیم پزشکی پرسپولیس روی دستان نوراللهی یخ گذاشت و او نیز مانند عباس زاده به سمت رختکن پرسپولیس برای مداوای عزیمت کرد.
* هواداران گسترش فراز کمالوند را با لقب «مورینیو» مورد تشویق قرار دادند.

 

نفت تهران 1 - صبای قم 0
گل: 
وحید حمدی‌نژاد (54 - پنالتی)

 

 

نفت 1 ـ صبا صفر/ شانه به شانه تراکتور
نفت برد؛ فینال لیگ برتر در تبریز

نفت با پنالتی وحید حمدی نژاد موفق شد صبا را مغلوب کند و با 57 امتیاز شانه به شانه تراکتور باقی بماند. آنها در صورت پیروزی در بازی آخر مقابل تراکتور قهرمان لیگ می‌ شوند.

نفت تهران در این دیدار همچنان رقابت خود را با سرخ‌پوشان تبریز برای رسیدن به قهرمانی حفظ کرد. نفت با سه امتیاز این دیدار 57 امتیازی شد و کماکان به دلیل تفاضل گل کمتر نسبت به تراکتور در رده دوم قرار دارد. بدین ترتیب قهرمان لیگ برتر در هفته پایانی مشخص خواهد شد. 

هفته بیست و نهم لیگ برتر، ورزشگاه تختی تهران
داور: محمدرضا اکبریان، کمک ها:حسین طالقانی- جواد مداح
اخطار: فرشید باقری(45) بادامکی (58) صبا، بوعذار (90) از نفت تهران

نفت تهران:
علیرضا بیرانوند، وحید حمدی نژاد،‌ امین حاج محمدی، لئوناردو پادوانی، مهدی شیری، آرش رضاوند،‌ علیرضا عزت کرامت، ایمان مبعلی (81 سعید لطفی) ،‌ وحید امیری، حسین ابراهیمی (62 مطهری) و غلامرضا رضایی
سرمربی: علیرضا منصوریان

صبا:
مهرداد طهماسبی، محمد امین آرام طبع، روزبه چشمی، هادی شکوری، داود بهادری، ابوالفضل ابراهیمی، سعید مهدی پور، وحید علی آبادی، حسین بادامکی، جلال الدین علی محمدی و فرشید باقری(66 محمد اوسانی)
سرمربی: مهدی تارتار

شرح گل:
1-صفر(نفت)امیری با خطای بهادری مدافع صبا متوقف شد که داور خطای پنالتی اعلام کرد. وحید حمدی نژاد به شکل خطرناکی پنالتی را زد و توپ بعد از برخورد با پای طهماسبی وارد دروازه شد.

دقایق حساس:
دقیقه 24: روزبه چشمی بعد از یک ریباند توپ را از بیرون محوطه جریمه محکم به سمت دروازه نفت زد که این توپ در راه ورود به دروازه توسط حاج محمدی دفع شد. حرکت شجاعانه حاج محمدی باعث مصدومیت این بازیکن هم شد. 
دقیقه 29: شوت وحید امیری با پای غیر تخصصی اش از بالای دروازه به شکل خطرناک بیرون رفت.
دقیقه 78:غلامرضا رضایی در موقعیت عالی روی پاس به بیرون مطهری قرار گرفت و توپ را با فاصله کمی به بیرون زد.
دقیقه 80:شوت جلال الدین علی محمدی به شکل خطرناکی به بیرون رفت.

حواشی:
*هیچ دوربین تلویزیونی برای پوشش این دیدار در ورزشگاه حضور ندارد و خبرنگاران حاضر در استادیوم تختی به دنبال دوربین می گردند.
*مسوولان نفت دو بار لیست اعلام شده را از خبرنگاران گرفتند و تغییراتی در یازده نفر دادند.
* مهرداد طهماسبی دروازه‌بان صبا دوباره به ترکیب این تیم بازگشت او سه هفته از جمع بازیکنان ثابت کنار گذاشته بود.
* زوج دفاعی نفت باز هم ترکیب حاج محمدی و پادووانی آرایش یافته است. نفت با این ترکیب 3 گل از العین دریافت کرد.
* حسین ابراهیمی وحید امیری و غلامرضا رضایی سه مهاجم سرعتی نفت در این بازی هستند و ارسلان مطهری نیمکت نشین است.
* در تیم صبا ایوب کلانتری به دلیل مسائل انضباطی در ترکیب اصلی غایب است.
* داود بهادری در پست دفاع راست صبا جانشین حسین کوشکی شده است. 
* در ترکیب ثابت نفت اثری از کمال کامیابی نیا نیست. علیرضا عزتی هافبک دفاعی ثابت زردپوشان نفت با بازوبند کاپیتانی در این مسابقه حضور دارد و آرش رضاوند روی دست او بازی می‌ کند.
* نفت با شیوه 1ـ4ـ1ـ4 در این بازی به میدان می‌ آید و احتمال جابجایی بین رضاوند و مبعلی برای افزایش توان بازی‌سازی تیم وجود دارد.
* وحید حمدی‌نژاد، غلامرضا رضایی و حسین ابراهیمی بازیکنان نفت تهران به سمت نیمکت صبای قم رفتند.
*هادی شکوری بازیکن فعلی صبا و سابق استقلال به سمت نیمکت نفت تهران رفت و با اعضای این تیم خوش و بش کرد شکوری سابقه حضور در نفت تهران را دارد.
* ایوب کلانتری به گفته کادر فنی صبا در این بازی استراحت کرده و این بازی را از جایگاه ویژه تماشا می کند.
* قبل از شروع بازی مربی بدنساز و کادر فنی صبا معتقد بودند بازیکنان حریف زیر لباس‌های خود تجهیزاتی نصب کرده‌اند که داور در این زمینه بررسی‌ها و اقدامات لازم را انجام داد تا بازیکنان با شرایط قانونی درون میدان حاضر شوند و به همین دلیل بازی با تاخیر آغاز شد.اعتراض مربی بدنساز این تیم که به سمت بازیکنان نفت آمده بود با تذکر داور روبرو شد و منصوریان هم به او اعلام کرد که نمی‌تواند لباس بازیکنان نفت را بررسی کند و این کار باید توسط داور انجام شود.
* هواداران نفت تهران شعارهایی در حمایت از منصوریان در مقابل تارتار مربی صبای قم بیان کردند.
*بیژن ذوالفقارنسب از مربیان کشورمان که در حال حاضر در تیمی مشغول نیست از جایگاه ویژه این بازی را تماشا می کند.

 

نفت مسجدسلیمان 1 - سپاهان اصفهان3 (تا دقیقه 80)
گل:
 فرزاد محمدی (78) برای نفت مسجدسیلمان و مهدی شریفی (12) عبدالله کرمی (43) برای سپاهان
توضیح: این بازی از دقیقه 70 به دلیل اعتراض شدید هواداران مسجدسلیمانی و شکستن صندلی‌ها توسط آنها متوقف شد و به همین دلیل دیرتر از سایر مسابقات به پایان می‌رسد که نتیجه آن در خبری تکمیلی اعلام خواهد شد.

 

نفت‌ مسجد سلیمان صفر ـ سپاهان 3/ پایان تلخ
سقوط نفت م.سلیمان و ادامه امیدواری سپاهان

نفت‌مسجدسلیمان با شکست سنگین مقابل سپاهان به لیگ دسته اول فوتبال ایران سقوط کرد. سپاهان هم با برد امروز نیم نگاهی به قهرمانی دارد.

هفته بیست و نهم لیگ‌برتر، ساعت 18، ورزشگاه: شهیدبهنام محمدی، تماشاگر: 5هزار نفر
داور: محسن ترکی، کمک ها: رضا سخندان و حمید غمزه
اخطار: تیغ نورد (4) از نفت مسجد سلیمان

نفت.م سلیمان:
گئورگی گئورگیف ـ کیومرث چراغی، سعید سالارزاده، روسلان ملزدینف، حمزه حدادی ـ محمود تیغ نورد، رضا درویشی، میلاد زنیدپور، حسین مالکی ـ فرزاد محمدی
سرمربی: بهروز مکوندی

سپاهان:
شهاب گردان ـ وریا غفوری، عبدالله کرمی، هادی عقیلی، احسان حاج‌صفی ـ فوزیل موسی اوف، محمدرضا خلعتبری (93 سوکای)، محرم نویدکیا، علی کریمی ـ لوسیانو پریرا، مهدی شریفی
سرمربی: حسین فرکی

دقایق حساس:
6: گئورگیف موقعیت تک به تک را از پریرا گرفت. 
52: ضربه سر محمدی مهاجم نفت‌مسجدسلیمان از فاصله دو متری با عکس العمل شهاب گردان دفع شد تا خطر از بیخ گوش سپاهان بگذرد. 
47: حسین مالکی که در پشت محوطه جریمه صاحب توپ شد ،توپش به مدافعان سپاهان برخورد کرد و وارد دروازه نشد.
57: ضربه رضا درویشی با فاصله کم از کنار دروازه شهاب گردان بیرون رفت. 
59: پاس تودر مالکی را درویشی با بی دقتی به بیرون زد.
70: ضربه کاشته زنید پور را گردان مهار کرد.
دقیقه 84: گئورگیف دروازه‌بان نفت پنالتی محمدرضا خلعتبری را مهار کرد. این پنالتی به دلیل خطای سالارزاده روی پاپی اتفاق افتاده بود. 

شرح گل:
0-1(سپاهان): لوسیانو پریرا در دقیقه 11 پشت محوطه جریمه صاحب توپ شد و با یک پاس روپا توپ را به شریفی مهاجم گلزن سپاهان رساند و او نیز با یک ضربه محکم توپ را وارد دروازه نفت‌مسجدسلیمان کرد. 
0-2 (سپاهان): کرنر محمدرضا خلعتبری با ضربه سر تماشایی عبدالله کرمی به طاق دروازه مسجدسلیمان چسبید. 
1-2(نفت م.سلیمان): محمدی روی ضربه کاشته پاشنکو به گل رسید.
نفت مسجد سلیمان ۱_سپاهان ۳(دقیقه ۸۹ محمد رضا خلعتبری) پریرا که از جناح راست فرار کرده بود در طی دادن پاس تو عرض به خلعتبری منجر به گل سوم سپاهان شد‌.

شرح بازی: 
رقابت سپاهان و نفت مسجد سلیمان مصافی برای قهرمانی و بقا بود. رقابتی که هر سه امتیاز آن برای دو تیم ارزشمند بود، سپاهان برای امیدوار ماندن به قهرمانی در هفته پایانی و نفت برای زنده نگه داشتن کورسوی امیدش برای بقا در لیگ. نیمه نخست این رقابت با پیروزی دو بر صفر سپاهان به پایان رسید. شاگردان فرکی در ۴۵ دقیقه اول بازی منطقی را در دستور کار قرار دادند و مدیریت بازی مهاجمان این تیم را با کمترین استرس در در جریان برنامه‌های هجومی تیم قرار می‌داد. در مقابل بازی بی محابای نفت سودی به حال آنها نداشت و دو گل شریفی و کرمی بود که برترین سپاهان در نیمه نخست را رقم زد. 
سپاهان برای حفظ نتیجه و نفت برای جبران گل‌های خورده نیمه دوم را آغاز کردند. نفت بازی انتحاری را در دستور کار داشت چرا که فرصتی برای پیروزی نداشت، اما تلاش های آنها به جبران یکی از گل‌های خورده منجر شد. در این بین هواداران نفت هم دست به حاشیه سازی زدند و باعث توقف حدود پانزده دقیقه‌ای بازی شدند. رقابت بعد از توقف مسابقه در جذاب‌تر دنبال شد و علاوه بر فرصتی که سپاهانی ها در پنالتی اعلام شده از دست دادند خلعتبری گل سوم را در دقایق پایانی به ثمر رساند و نفت را از لیگ برتر خارج کرد.

حواشی:
* سپاهان با تمام قدرت به دیدار تیم قعرنشین نفت‌مسجدسلیمان می‌ رود تا با سه امتیاز کامل این بازی شانس بزرگ قهرمانی باشد.
* محرم نویدکیا مطابق بازی های قبلی با بازوبند کاپیتانی در زمین حاضر است.
* هواداران نفت‌مسجدسلیمان ورزشگاه بهنام محمدی را پر کرده اند تا آخرین تلاش هایشان را برای حفظ تیم شهرشان انجام بدهند.
* پرتاب نارنجک در دقیقه 45 بازی، هافبک نفتی ها را نقش بر زمین کرد تا آخرین صحنه نیمه اول بازی مصدومیت بازیکن زردپوش با ترقه هواداران خودی باشد.

منابع: تسنیم و ورزش 3

انتهای پیام/ع
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.