شناسه : 25936582
وقتی برهنگی؛ ارزش هنری می شود!


باز مردم شاهد ولنگاری های فرهنگی بودند اما این بار نه با رقص در دانشگاه دولتی یا همایش های دورهمی! بلکه این بار، هنر! به کمک دست اندرکاران اداره ارشاد اسلامی! آمد.

به گزارش طنین خاتم، در هفته ای که گذشت شهر یزد علیرغم تاکیدات آیت الله ناصری  و علمای شهر یزد باز مردم شاهد ولنگاری های فرهنگی بودند اما این بار نه با رقص در دانشگاه دولتی یا همایش های دورهمی! بلکه این بار، هنر! به کمک دست اندرکاران اداره ارشاد اسلامی! آمد.

گویا در اواخر هفته پیش به بهانه 9 دی! انجمن هنرهای تجسمی با مجوز رسمی از اداره ارشاد شهرستان یزد اقدام به برپایی نمایشگاهی در گنجبینه فرهنگ و هنر کرد که به ظاهر حرکت قابل تحسینی بود اما اگر کسی کمی دغدغه فرهنگی داشته باشد و به آن نمایشگاه سری زده باشدغیر از تاسف  چیز دیگری دستگیرش نمی شود.

تصاویری که در این نمایشگاه برای فروش عرضه شد تعدادی نقاشی های بی هدف بود که فقط و فقط سعی داشت با ترسیم بدن عریان زنان و مناظری چون استعمال دخانیات و مشروبات خودنمایی کند به طوری برای رفع مشکل! بر روی تصاویر زنان برهنه بر چسب کاغذی! پوشانده شده بود...

اما اوج بی حیایی در این نمایشگاه، تصاویری بود که حتی قابل انتشار هم نیست چراکه تنها برهنگی محض را به نمایش می گذاشت و جالب تر اینکه برای آن قیمت چند صد هزار تومانی هم در نظر گرفته شده بود.

این ولنگاری فرهنگی در حالی است که ادعای برخی ها در اداره ارشاد گوش فلک را کرده است، هرچند با انتصاب معاونین ناکارآمد در رأس اداره ارشاد استان یزد و همچنین عدم پاسخگویی مدیر کل ارشاد استان یزد انتظاری جز این نیست.

باید دید نهادهای نظارتی ارشاد استان که هنوز باید پاسخگوی وضعیت اسفناک جشنواره های رضوی و تئاتر فجر باشند چگونه می خواهند این افتضاح را توجیه کنند؟

علیرغم اسلامی! بودن فرهنگ و ارشاد، برخی از مسئولان و کارمندان اداره ارشاد استان یزد نه تنها عملکردی مثبتی نداشته اند بلکه خود آن ها هم وضعیتشان جای سؤال دارد.

مسئولان ارشاد که ادعای حضور در جبهه و جنگ و همسنگری با برخی شهدا را دارند چگونه می خواهند در محضر خداو شهدا پاسخگو باشند در حالی که دست اندکاران این نهاد، فرهنگ و ارزش های نظام را به منجلاب ضد ارزش ها می کشانند؟

پنهان شده در پشت عناوینی چون جشنواره رضوی و تئاتر فجر و ارشاد اسلامی! برای ملت بیدار امروز بیشتر از  گذشته روشن و مبرهن است و بهتر است مسئولان ارشاد استان یزد بدون اعمال سلایق سیاسی خود گامی در جهت بهتر شدن فرهنگ دارالعباده بردارند.

مطمئنا علما، روحانیون و مردم مؤمن و شهید پرور یزد در قبال اینگونه تحرکات خاموش نمی نشینند و مانند گذشته با تمام وجودشان در مقابله با این ضد ارزش ها ایستادگی می کنند.

 

 

یزد رسا

 
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.