شناسه : 33972520
رییس اداره میراث فرهنگی و گردشگری خاتم خبر داد


رییس اداره میراث فرهنگی و گردشگری خاتم گفت: از آغاز تعطیلات تابستانی تا کنون، بیش از 16 هزار نفر گردشگر داخلی و خارجی از آثار و جاذبه‌های تاریخی این شهرستان بازدید کردند.

رییس اداره میراث فرهنگی و گردشگری خاتم در گفتگو با خبرنگار طنین خاتم اظهار داشت: از آغاز تعطیلات نوروزی سال جاری تا کنون قریب به 16 هزار نفر از جاذبه های گردشگری و تاریخی این شهرستان دیدن کردند .

علی یزدانی با بیان اینکه این میزان نسبت به زمان مشابه سال گذشته رشدی قابل توجه داشته است گفت: منطقه تفریحی سرچشمه هرات، جنگل های باغ شادی ، قلعه مروست و بافت های تاریخی دراین مدت بیشترین تعداد بازدید کننده را به خود اختصاص داده اند . 

وی افزود: با توجه به جهانی شدن شهر یزد و موقعیت شهرستان خاتم که در مسیر گردشگری پاسارگاد و میمند و واقع شدن در  مثلث گردشگری یزد ، اصفهان و فارس افزایش 10 درصدی گردشگران بالاخص گردشگران خارجی را نسبت به سال گذشته داشتیم . 

یزدانی خاطر نشان کرد: امسال 2 نوروزگاه در محل شیخ عبدالله مروست و سرچشمه نهر مسیح آماده شده که ویترینی از توانمندی ها و پتانسیل های بالقوه گردشگری اعم از بازی های بومی و محلی ، نی و آواههای محلی ، عرصه محصولات دامی و عشایری و کشاورزی و گیاهی و صنایع دستی شهرستان را در معرض دید علاقمندان قرار دارد .

رییس اداره میراث فرهنگی و گردشگری خاتم از وجود کمپ های عشایری در منطقه کر کرخنگان و کندر ولی عصر و وجود اقامتگاههای بوم گردی در مروست و هرات خبر داد و اظهار داشت: امسال با همکاری آموزش و پرورش فضاههای خوبی  جهت اسکان مسافرین مهیا شده است.

یزدانی در پایان گفت: از ابتدانی تعطیلات بیش شش هزار نفر در کمپ‌های نوروزی شهرستان به صورت موقت اقامت داشته‌اند.

 
رای شما
میانگین (1 رای)
The average rating is 5.0 stars out of 5.