شناسه : 15306531
پاسخ به سخنان مغرضانه عارف در تطهیر فتنه‌گران؛

بازخوانی نقش «اصلاح‌طلبان» در فتنه88/وقتی«لیدر اصلاحات»ضلع سوم فتنه می‌شود


رئیس دولت اصلاحات، كه هميشه دم از قانون‎مداري مي‎زد و طي دوران مسئوليتش و حتي روز 22 خرداد، از لزوم پذيرش رأي مردم سخن گفته بود و با اين‎كه خود بهتر از هر كس مي‎‎دانست واقعيت چيست، با موسوي و كروبي همراه شد و عملا به يكي از سه ضلع سران فتنه تبديل شد.

به گزارش طنین خاتم به نقل از عصرسیاست، عارف، رئیس بنیاد امید ایرانیان در دیدار اعضای حزب اتحاد ملت خطاب به برخی منتقدان جریان اصلاح طلبی گفته است: «با چه جسارتی اصلاح طلبان را فتنه‌گر می‌خوانید؟» این جمله تیتر اول روزنامه اعتماد روز دوشنبه گذشته بود. اعتماد به نقل از عارف نوشت: «اصلاح طلبان وفادارترین افراد به انقلاب اسلامی ایران هستند»!جمله عارف را باید با اندک تغییری این طور خواند؛ «به چه دلیل برخی اصلاح طلبان، فتنه گرند؟» 

جریان اصلاح طلبی یک جریان اصیل در متن انقلاب است که نقطه پیدایش آن به زمان انشعاب جریان مجمع روحانیون مبارز از جامعه روحانیت مبارز برمی گردد. این جریان با تأیید امام (ره) مشروعیت یافت، اما به فاصله کوتاهی دبیر کل مجمع، این تشکیلات را رها کرد و حزب اعتماد ملی را تشکیل داد و رسماً انشعاب از «مجمع» را که خود، مؤسس آن بود، پذیرفت

ذیل تشکیلات مجمع روحانیون مبارز و حزب اعتماد ملی، احزاب و گروه هایی بودند که دل در گرو انقلاب و نظام و اسلام نداشتند و دنبال پروژه «سکولاریزاسیون» نظام بودند. آنها ابتدا فتنه 18 تیر 78 و سپس فتنه هشت ماهه سال 88 را کلید زدند. در این فتنه ها، اقتدار و امنیت ملی نظام هدف قرار گرفته بود. وقتی اقتدار و امنیت ملی نظام هدف قرار می گیرد حاکی از نوعی فتنه گری است که همصدا با بیگانگان به دنبال براندازی است.

آقای عارف، این عملکرد و رویکرد کسانی که خود را اصلاح طلب می دانند اما مستظهر به پشتیبانی سرویس های امنیتی و اطلاعاتی آمریکا و رژیم صهیونیستی و انگلیسی هستند را چه می نامد؟ اگر این فتنه گری نیست، پس چیست؟ در فتنه 18 تیر 78 و جریان تحصن مجلس، تصویر بدی از نظام در نگاه جهانیان نقش بست. آیا نام این تصویر که کارگردانان و هنرپیشگان آن اصلاح طلبان بودند، فتنه گری نیست؟

در فتنه 88 اصلاح طلبان رای ملت را برنتابیدند، رای نهادهای فیصله بخش و داور را به دلیل عدم التزام عملی به قانون اساسی و نظام اسلامی، قبول نکردند و همصدا با رادیو اسرائیل و رادیو آمریکا و بی بی سی دنبال گفتمان براندازی بودند. آیا این فتنه گری نیست؟ آنها به هیئت های اجرایی و نظارت که بیش از ششصد هزار نفر در سراسر کشور در هر انتخابات، رای مردم را به عنوان یک امانت، صیانت می کنند، تهمت تقلب زدند، در حالی که هیچ دلیلی بر آن نداشتند. آیا این نقض عهد و نشر اکاذیب و تشویش اذهان و اهانت به نهادهای مشروع نظام، فتنه انگیزی نیست؟

صبح روز رای گیری که هنوز رایی به صندوق ها ریخته نشده بود، اعلام کردند اگر موسوی رای نیاورد به خیابان ها بریزید. شب هنگام هنوز آرا شمارش نشده بود و مردم پای صندوق های رای بودند، موسوی مصاحبه خبری داخلی و خارجی گذاشت و خود را پیروز انتخابات نامید. آیا این فتنه گری نیست؟

 

اراذل و اوباش، بهائیان، منافقین، سلطنت طلب ها، افراد ضد انقلاب و اشرار به بهانه ادعای تقلب آقایان، به خیابان ها ریختند. میلیاردها تومان به اموال عمومی خسارت زدند و ده ها نفر از دو طرف کشته و شهید شدند. آنها شعار دادند؛ «استقلال، آزادی، جمهوری ایرانی»، «مرگ بر اصل ولایت فقیه»، «نه غزه، نه لبنان، جانم فدای ایران» و... آیا این شعارها ربطی به ادعای تقلب داشت یا فراتر از آن بود؟ تقلب فقط یک بهانه برای براندازی بود. آیا این فتنه گری نیست؟ موضوع اعتراضات، جمهوریت بود.

چرا بر اسلامیت نظام حمله ور شدند و در روز عاشورای 88 به شعائر الهی عاشورا حمله کردند؟ روزنامه نگاران اصلاح طلب، یکباره کوچ کردند و رفتند به بی بی سی و رادیو آمریکا پناهنده شدند و از آنجا با مردم سخن گفتند. آیا این تغییر شیفت فتنه گری نبود؟ اصلاح طلبان، وزیر ارشاد دولت اصلاح طلب را به همراه کدیور و سروش فرستادند به لندن تا اتاق جنگ رسانه ای انگلیس را از آنجا مدیریت کند. آیا این مأموریت برای فتنه گری نبود؟

 

آقای عارف چه چیزی را می خواهند انکار کنند؟ ما نمی گوییم همه اصلاح طلبان، فتنه گرند، اما نام این جماعت را که ذکر کارنامه شان رفت و در خدمت به اجانب و وطن فروشی گوی سبقت را از منافقین و سلطنت طلبان ربودند، چه می شود نهاد؟ اکنون شش سال از فتنه 88 گذشته است. حتی یکی از رهبران اصلاح طلب، به طور علنی از مردم عذرخواهی نکردند، اعتراف نکردند که دروغ تقلب، اسم رمز آشوب بود و از آن تبری بجویند. حالا چطور آقای عارف مدعی است اصلاح طلبان، وفادارترین افراد به انقلاب اسلامی هستند

آقای عارف می تواند توضیح دهد اصلاح طلبان در فتنه 78 و 88 کجا از انقلاب و امام (ره) دفاع کردند؟ وقتی تمثال مبارک حضرت امام (ره) را در 16 آذر 88 در دانشگاه تهران آتش زدند، اصلاح طلبان کجا بودند تا از امام دفاع کنند؟اینها پرسش های بی پاسخی است که هنوز وجود دارد و قبل از آن مرحوم عسکراولادی در آخرین دقایق عمر خود از شماری از اصلاح طلبان در همین روزنامه اعتماد پرسید و آنها متأسفانه به هیچ یک از این سئوالات پاسخ ندادند.

نقش لیدر اصلاحات در فتنه 88

انتخابات دهم رياست جمهوري در سال 1388، علي‌رغم حضور پرشکوه مردم و شيريني که اين شور و نشاط مي‌توانست براي جامعه به همراه داشته باشد، با تلخي‌هايي همراه بود که در کنار دشمني استکبار و عوامل خارجي، سران فتنه در آن نقش وي‍ژه‌اي داشتند


گزارش زير بر آن است تا نقش لیدر جریان و  رئيس جمهور دوران اصلاحات را در دامن زدن به فتنه 88 بررسي کند.  

22 خرداد/حضور خاتمی پاي صندوق انتخابات در جماران 
 رئيس جمهور دوران اصلاحات ضمن حضور در حسينيه جماران و انداختن رأي خود به صندوق، در جمع خبرنگاران اعلام کرد: « همه بايد آنچه مردم انتخاب مي‌کنند، بپذيرند و از رأي مردم تمکين کنند» وي در ادامه تأکيد کرد: «همه شواهد امر حاکي است که مهندس موسوي انتخابات را برده است اما من پيشگو نيستم.»  

پیام تبریک به موسوی!
سايت ياري نيوز ساعت 12:10 روز 23 خرداد، به نقل از رئیس دولت اصلاحات، خبر پيروزي ميرحسين موسوي در دور نخست انتخابات را مخابره نمود، همچنين سايت جمهوريت در ساعت 21:06 خبري را با عنوان رئیس دولت اصلاحات به ميرحسين تبريک گفت" منتشر کرد.    

23خرداد/ همراهي با کروبي و موسوي

فرداي انتخابات و پس از مشخص شدن نتيجه آرا و توهم خود ساخته موسوي، رئیس دولت اصلاحات و ساير رفقاي اين عده، اولين بيانيه ميرحسين موسوي در رد نتيجه انتخابات و فرمان شورش عليه جمهوريت صادر شد. م.خ نيز كه هميشه دم از قانونمداري ميزد و طي دوران مسئوليتش و حتي روز 22 خرداد، از لزوم پذيرش رأي مردم سخن گفته بود و با اينكه خود بهتر از هر كس مي‎‎دانست واقعيت چيست، با موسوي و كروبي همراه شد و عملا به يكي از سه ضلع سران فتنه تبديل شد

25 خرداد/حضور رئیس دولت اصلاحات در راهپيمايي معترضين  

سه روز پس ازبرگرازي انتخابات در روز 25 خرداد، راهپیمایی غیرقانونی هواداران موسوی از میدان انقلاب تا آزادی برگزار شد که موسوی، کروبی، خاتمی، فائزه هاشمی، مجید انصاری، غلامحسین کرباسچی، محمدرضا خاتمی و ... در آن حضور داشتند. در انتهای این مراسم آشوبگران تعدادی اتوبوس، بانک، موتورسیکلت و دیگر اموال عمومی و شخصی را به آتش کشیدند

بيانيه م.خ به هواداران موسوي

م. خ در بیانیه‌ای خطاب به هواداران میرحسین موسوی اعلام کرد:"حضور شاداب و پرنشاط شما با روش‌های مسالمت‌آمیز حق شما است که آن را رعایت کرده‌اید و توصیه می‌کنم که همچنان رعایت کنید و از چارچوب قانون خارج نشوید و آرامش و متانت خود را حفظ کنید."  

28 خرداد/نامه سرگشاده به رئيس قوه قضائيه
ميرحسين موسوي و م.خ طي نامه‌اي سرگشاده خطاب به آيت‌الله هاشمي شاهرودي از وي خواستند تا نسبت به برخوردهاي صورت گرفته با بازداشت‌شدگان و ... ملاطفت بيشتر و يا تجديد نظر صورت گيرد.     

 معناي اين نامه اين بود كه دستگاه قضايي بايد اين افراد را آزاد بگذارد تا كشور را به اغتشاش بكشند. اين موضع خاتمي، يادآور موضع او در فتنه كوي دانشگاه تهران بود كه خواستار مدارا با اغتشاشگران شد.  


اين دو در نامه خود آورده بودند: "دستگيري اين شخصيت‎‎ها و افرادي كه غالبا نقش فعال و مؤثري در خدمت به مردم كشور و جلوگيري از خشونت و رفتارهاي غيرمدني دارند، نهتنها مشكلي را حل نخواهد كرد، بلكه موجب تخريب افكار عمومي و تشديد نگراني و ناآراميهاست
 

29 خرداد/ بي توجهي به نماز جمعه تاريخي به امامت رهبر معظم انقلاب  
مجمع روحانيون مبارز با وجود اطلاع از اينکه نماز جمعه روز 29 خرداد، به امامت رهبر انقلاب برگزار خواهد شد، براي راهپيمايي 30 خرداد درخواست مجوز کرده بودند که رد شد اما به علت سهل‌انگاري آنان تا لغو درخواست، تعدادي از معترضان به خيابان‌ها آمدند و 10 تن از شهروندان در اين راهپيمايي جان خود را از دست دادند

رهبر انقلاب در اين نماز جمعه خواستار پيگيري مطالبات از مسير قانون و خاتمه دادن به اردوكشي خياباني شدند

31 خرداد/بيانيه م.خ بعد از حوادث 30 خرداد

م.خ پس از حوادث روز 30 خرداد با صدور بیانیه‌ای ضمن ابراز نگرانی از امنیتی و نظامی شدن فضای کشور تأکید کرد: بر این باورم که هنوز راه رهایی از این وضعیت آشفته بسته نیست.  

وي در اين بيانيه اعلام داشت: " بايد حق مردم را پاس داشت و در عين تدبير در برابر هرگونه تشنج، تشنج آفريني و ناامني، بايد از شيوه هاي پرهزينه و زيانبار براي نظام و مردم از جمله مقابله‌ي نظامي و خشونت فاصله گرفت و همگان در جهت ترميم اعتماد عمومي که پشتوانه اصلي نظام و کشور است برآييم و حرکت کنيم

تیر/ به شورش خواندن مردم آغاز استبداد است

حیدر رحیم‌پور ازغدی در گفتگویی که متن آن‌را رجانیوز منتشر ساخت، گفت: به آقای خاتمی و مجمع روحانیون ايشان، که پرچم مذهبی در برابر ولایت فقیه بالا برده‌اند و بیانیه‌های عملیاتی و خیابانی را حتی پس از سخنرانی تاریخی حضرت آیت‌الله خامنه‌ای، یک به یک صادر می‌کنند و مردم را به شورش فرا می‌خوانند، عرض می‌کنم که فریب سابقه و نام و عنوان‌ها را نخورید و ناخواسته در کنار آمریکا و متحدانش انتخابات را تخریب نکنید که این آغاز استبداد است.

10 تیر/ بانيان خشونت مسبب خسارات وارده هستند!
بنابر اخبار مندرج در پارلمان نيوز رئیس دولت اصلاحات در جمع تعدادی از خانواده‌های متهمان پس از انتخابات حاضر شد و گفت: در فضایی که خشونت حاکم شد، عقل رخت بر می‌بندد و مسبب تمام این خساراتی که متوجه ایران و جمهوری اسلامی شد، بانیان این خشونت هستند.

آنان که اعتراض مردم را سرکوب می‌کنند بزرگترین پشتوانه نظام را از بین برده، فرصت را برای سوءاستفاده بیگانگان و مغرضان فراهم می‌کنند نه کسانی که مردم را به صحنه فرا خوانده و خواهان رسیدگی به اعتراض مردم در فضایی بی‌طرف و مورد اعتماد جامعه هستند.


29 تیر/ م.خ: اتکا به همه‌پرسي،‌ راه برون رفت از بحران است 
طيق گفته‌هاي پارلمان نيوز، م.خ در دیدار با خانواده‌های چند تن از بازداشت‌شدگان حوادث بعد از انتخابات با تاکید بر اینکه بایستی توصیه‌های خیرخواهانه آقای هاشمی در نماز جمعه «نماز جمعه 26 تیر» مبنای عمل قرار گیرد گفت: بایستی اعتماد عمومی را به جامعه برگرداند. دوام نظم و تداوم پیشرفت کشور در گرو بازگرداندن اعتماد عمومی است. ما از ابتدا عنوان کردیم که برای بازگرداندن این اعتماد راه قانونی وجود دارد و مورد توجه قرار نگرفت؛ اکنون هم به صراحت می‌گویم راه برون رفت از بحران فعلی اتکا به همه‌پرسی از مردم طبق قانون اساسی است.

شريعتمداري: پيشنهاد رفراندوم بخشي از سناريوي غرب براي فتنه‌انگيزي است
حسین شریعتمداری در یادداشت روزنامه کیهان با انتقاد از پیشنهاد طرح رفراندوم از م.خ، آن را مطابق با دستورالعمل های مایکل لدین خواند و نوشت: "آن‌ها تردیدی ندارند که پیشنهاد آنها اولا؛ قانونی نیست، ثانیا؛ عملی نسیت و ثالثا؛ بر فرض انجام رفراندوم، نتیجه آن برای مدعیان اصلاحات به مراتب از انتخابات دهم شکننده تر خواهد بود

آن‌ها با پیشنهاد رفراندوم بخش دیگری از سناریوی از پیش طراحی شده غرب را برای فتنه انگیزی به صحنه آورده‌اند و در دورترین افق ذهن خود نیز نه فقط انجام آن را قانونی و عملی نمی‌دانند بلکه عدم تحقق آن بخش اصلی این پروژه است چراکه طراحان بیرونی و دنباله‌های داخلی آن‌ها به وضوح می‌دانند تحقق رفراندوم نتیجه‌ای کاملا معکوس و متضاد با خواست آن‌ها دارد

به بیان دیگر کاربرد اصلی این سناریو داغ کردن تنش است. آرزویی که دارو دسته خاتمی به آن نخواهد رسید و به یقین از بادی که به دستور دشمنان می‌کارند طوفانی سهمگین به پا خواهد شد که طومار خط جدید نفاق را نیز مانند خط نفاق دهه 1360 درهم می‌پیچد

مرداد/ نامه م.خ و جمعي ديگر به مراجع تقليد
به گفته قلم نيوز، م.خ ، میرحسین موسوی و مهدی کروبی به همراه جمع دیگری از اصلاح‌طلبان که در میان آن‌ها نام هاشم آغاجری، علیرضا بهشتی و محمد سلامتی به چشم می‌خورد در نامه‌ای سرگشاده به مراجع تقلید خواستار موضع گیری آنان در قبال بازداشت متهمین حوادث پس از انتخابات شدند.

10 مرداد/ اعترافات ابطحي در دادگاه
وقتي موعد پخش اعترافات بازداشت شدگان مرتبط با فتنه فرا رسيد، "محمدعلي ابطحي" عضو مجمع روحانيون مبارز پشت تريبون دادگاه رفت و هر آنچه خاتمي در اين مدت كوشيده بود پوشيده بدارد، عيان ساخت

وي رفتارهاي ميرحسين موسوي و م.خ را عامل اغتشاشات پس از انتخابات عنوان كرد. ابطحي در ادامه صحبت‌هايش از يك مثلث حامي تقلب، سخن به ميان آورد كه اضلاع آن را خ، هاشمي رفسنجاني و موسوي تشكيل مي‌دادند
 
ابطحي گفت: "م.خ فضاي جامعه را مي‌شناخت، وي اقتدار نظامي، انتظامي و مقام معظم رهبري كه در جايگاه والايي قرار دارند را مي‌شناخت و با توجه به اينكه وي نسبت به اين موضوعات شناخت داشت، اين يك نوع خيانت است كه از موسوي در موضوع تقلب حمايت كرد

عضو مجمع روحانيون مبارز همراهي م.خ با موسوي را خائنانه دانسته و گفته بود که شايد موسوي كشور را نمي‌شناخت ولي م.خ همه مسائل را مي‌دانست، توانايي و اقتدار مقام معظم رهبري را مي‌شناخت اما به خاطر اتفاقات موسوي را همراهي كرد كه اين همراهي خائنانه بود

محمدعلی ابطحی در نشست مطبوعاتی خود در جمع خبرنگاران، گفت: "پیش از انتخابات موسوی را به عنوان هندوانه سربسته ای معرفی کردم که توهمات وی در زمان انتخابات و پس از آن و دامن زدن به ناامنی در جامعه علت آن بود"، ابطحی افزود: معتقدم که م.خ حق نداشت همه جریان بزرگ و تاریخی اصلاح‌طلب را پای موسوی قربانی کند. موسوی جریان اصلاح طلب را نمی‌پذیرفت و توهم اینکه موسوی طرفدار خط امام است و به این علت پیروز انتخابات خواهد شد، یکی دیگر از توهمات این نامزد انتخاباتی بود

12 مرداد/ واکنش م.خ به اعترافات ابطحي
م.خ بلافاصله در واكنش به سخنان ابطحي، با نمايشي خواندن دادگاه متهمان، اعترافات مطرح شده را فاقد اعتبار عنوان كرد

دو روز بعد از اين رويداد، روزنامه الجزيره چاپ عربستان سعودي در گزارشي نوشت: "اعترافات اخير محمدعلي ابطحي از چهره هاي شاخص جريان اصلاحات و از دستگيرشدگان حوادث اخير تهران، م.خ را به فكر پناهنده شدن به يك كشور اروپايي انداخته است

رئیس ذولت اصلاحات قصد دارد با هدف تشكيل جبهه‌اي متشكل از جريان‌هاي سياسي مخالف دولت و حكومت ايران به‌زودي راهي يكي از كشورهاي اروپايي شود." اگرچه م.خ واكنشي به اين گزارش كه در رسانه‌هاي داخلي نيز منعكس شد نداد، اما ماه‌ها بعد، خبرگزاري‌ها‌ از ممنوع‌الخروج بودنرئیس دولت اصلاحات خبر دادند.

تشويق اقدامات م.خ از سوي پهلوي‌ها
اواخر مردادماه 1388 «رضا پهلوي» (فرزند شاه مخلوع ايران) در گفتگويي با هفته نامه آلماني اشپيگل، از اينكه م.خ و هاشمي در مسير درست حركت مي‌كنند، ابراز خوشحالي كرد و گفت: «من اميدوارم كه آنها به شكل صريح تري انتقادات خود را نه تنها نسبت به تصميمات رهبري، بلكه به تمام نظام ابراز كنند که خاتمي واكنشي نسبت به اين مصاحبه نشان نداد و سكوت كرد تا نشان دهد حتي با خاندان پهلوي نيز حاضر به مرزبندي نيست

شهریور/ ارتباط رئیس دولت اصلاحات با بنیاد سوروس

کیان تاج‌بخش نماینده سابق بنیاد سوروس در ایران در قسمتی از اظهاراتش در دادگاه در جمع خبرنگاران گفت: اگر یکی از اولین نمونه‌های براندازی را ارتباط سفر عطریانفر به بنیاد سوروس قبل از 1376 بدانیم، می‌توان نهایت آن را ملاقات مستقیم م.خ همراه جواد ظریف با سوروس در نیویورک در سال 85 دانست که این یک ارتباط مستمر بوده و ادامه داشته است


شهریور/ دفتر خاتمی ارتباط وی با بنیاد سوروس را کذب خواند

پس از اظهارات تاج‌بخش، دفترمخ.خ در اطلاعیه‌ای اعلام نمود: اخبار و نسبت‌های کذب و بی‌اساسی در مورد خ  به چشم می‌خورد که در خلال اعتراف‌ها و محاکمه‌ها و از طریق خبرگزاری‌ها و سایت‌های خاص و زبان و قلم بعضی از دستگیرشدگان عنوان شده است و از جمله سخنان یکی از دستگیر شدگان در جریان محاکمه است که به رابطه‌ی مستمر جناب م.خ با فردی به نام جرج سوروس اشاره شده است.

 

 در ادامه این اطلاعیه تاکید شده است این قبیل ادعاها اساسا کذب و عاری از حقیقت است و به خواست مسئولان امر از گسترش این بداخلاقی‌ها و اَعمال خلاف شرع و قانون که آثار سوء آن متوجه افراد باشد، به نظام جمهوری اسلامی لطمه می‌زند، جلوگیری به عمل آورد

15 شهریور/ دیدار م.خ با شورای مرکزی انجمن اسلامی مدرسین دانشگاه‌ها

بنا بر اخبار مندرج در پارلمان نیوز، رئیس دولت اصلاحات در دیدار با شورای مرکزی انجمن اسلامی مدرسین دانشگاه‌ها گفت: همچنان که می‌دانید من همیشه از حکومت سازگار با دین حمایت کرده‌ام و باور دارم که دین ما یعنی اسلام و تشیع با مطالبات و انتظارات روزمان هم می‌تواند سازگار باشد، مشروط بر آنکه آن را درست بفهمیم و از ظرفیت‌های خوب بهره ببریم.

وی تصریح کرد: برخلاف آنچه این روزها با دروغ، تهمت و کینه‌توزی گفته می‌شود من همیشه تلاش کرده‌‌ام تا از حضور دین در عرصه سیاست دفاع کنم و هنوز هم معتقدم چارچوب‌ها و بنیان‌های نظامی که در انقلاب و با هدایت امام بوجود آوردیم درست و راهگشا است و باید خطاهایمان و اشکالاتی که بوجود آمد و ذاتی آن نیست رفع کنیم

27 شهریور/ حضور م.خ در راهپیمایی روز قدس

پارلمان نیوز در خبری از حضور م.خ در راهپیمایی روز قدس نوشته است: از ساعتی پیش رئیس‌جمهور سابق کشورمان در میان هزاران نفر از مردم حامی جنبش سبز در مسیر خیابان حجاب به سمت میدان فلسطین حاضر شد در حالی که حضور م.خ  با  استقبال بسیار گسترده مردم روبرو شده بود و بعد از حمله به سمت وی، مجبور به ترک راهپیمایی روز قدس شد؛ نکته جالب آنکه مردم حامی جنبش سبز در پاسخ به بلندگوها که مرگ بر اسرائیل و آمریکا را سر می‌دادند یکصدا شعار مرگ بر روسیه را سر‌می‌دادند

دی/ شب عاشورا و استقبال از خاتمی با سوت و کف در حسینیه جماران

رجانیوز نوشت: فتنه‌گران در شب عاشورای حسینی با حضور در حسینیه جماران به سر دادن شعارهای انحرافی پرداخته و همزمان با حضور م.خ  در حسینیه سوت و کف زدند. در این مراسم که اجرای آن به عهده سهیل محمودی بود و فائزه هاشمی نیز حضور داشت، م.خ در حسینیه جماران وارد شد و همزمان با حضور وی حضار با سوت و کف به استقبال وی رفتند

 

22 بهمن/ مواجهه شدن خاتمی با خشم مردم در راهپیمایی 22 بهمن

به گفته شبکه ایران، رئیس دولت اصلاحات در تقاطع زنجان-آزادی در صدد ورود به جمع میلیونی مردم بود که در مواجه با مردم این محل را ترک کرد. مردم تهران با مشاهده وی با شعار مرگ بر منافق خشم و عصبانیت خود را نسبت به وی اعلام کردند.

 رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.