شناسه : 13788979
یادداشت /

بارگاه سید عباس هرات و غفلت مسئولین اداره اوقاف


حجه الاسلام والمسلمین علی شیخ زاده در یادداشتی با اشاره به ظرفیت های موجود در شهر هرات از بارگاه سید عباس به عنوان ظرفیت بالقوه فرهنگی و معرفتی شهرستان خاتم یاد کرد .

به گزارش طنین خاتم، حجه السلام والمسلمین علی شیخ زاده در یادداشتی در خصوص مقبره سید عباس هرات اینچنین آورده است :
شهر هرات ظرفیت های قابل توجهی در زمینه های مختلف کشاورزی ، علمی و فرهنگی دارد به نحوی که حائز رتبه نخست کشاورزی در سطح استان می باشد و بنرهای موفقیت جوانانش در عرصه های علمی و فرهنگی هر روز زینت بخش معابر این دیار کهن است .
یکی از نعمت های که خداوند به این سرزمین ارزانی گردانیده بارگاه منور سید الکریم سید عباس میباشد  که قابلیت تبدیل شدن به یکی از قطب های معرفتی و فرهنگی این دیار را داراست ولی متاسفانه در حال حاضر از مکان مناسبی برخوردار نیست تا جائیکه بعضی اوقات احساس می شود موقعیت مکانی حاضر در شان فرزند رسول خدا ( ص ) نمی باشد و از مصادیق بی احترامی به این سید بزرگوار می باشد و همچنین در شان مردم این دیار که با حضورشان و کمک های زیادی که نشان از سیادت دوستی آنهاست نیست .
حال که مردم در ایجاد یک قطب بزرگ دینی در شهر هرات همراهی قابل تقدیری دارند نوبت به مسئولین محترم اوقاف استان یزد می رسد تا این نعمت همراهی مردم را قدر بدانند و در بهسازی یا جابجایی بارگاه مقدس این سید بزرگوار تمام همت خود را بکار ببندند تا زمینه مناسبی جهت بهره برداری از این نعمت بزرگ الهی ایجاد گردد .
از مزایا و وفاید جابجایی مکان و بارگاه این سید بزرگوار می توان به موارد زیر اشاره کرد :
1 . ایجاد فضای مناسب جهت انجام مراسمات دینی و مذهبی
2 . امکان ساخت مجتمع فرهنگی مذهبی و تفریحی پیرامون بارگاه ملکوتی ایشان
3 . امکان تاسیس مراکز قرانی در جوار بارگاه مقدس ایشان
4 . تقویت وحدت و یکپارچگی در اجرای مراسمات ملی مذهبی با تمرکز مراسمات در جوار بارگاه ملکوتی .  
 


رای شما
میانگین (2 آرا)
The average rating is 3.0 stars out of 5.