شناسه : 10475419
مدیر پایگاه میراث فرهنگی شهر تاریخی یزد:

انجام 135 هزار طرح پژوهشی در دانشگاه‌های آمریکا پیرامون یزد/ ما چقدر هزینه کرده‌ایم؟


مدیر پایگاه میراث فرهنگی شهر تاریخی یزد گفت: بیش از 135 هزار طرح پژوهشی و پایان‎‎نامه درباره یزد و بافت تاریخی آن در دانشگاه‏‏ های آمریکا انجام شده است.

به گزارش طنین خاتم، مدیر پایگاه میراث فرهنگی شهر تاریخی یزد گفت: بیش از 135 هزار طرح پژوهشی و پایان‎‎نامه درباره یزد و بافت تاریخی آن در دانشگاه‏‏ های آمریکا انجام شده است.

به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان یزد، «مجتبی فرهمند» در جلسه‌ای تشکیل پایگاه بین المللی دیجیتال اسناد شهر تاریخی یزد افزود: این طرح‌های پژوهشی و پایان‌نامه‌ها حاوی اسناد و اطلاعات ناب و دقیق و برای پژوهشگران کارآمد است.
 

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی، همکاری ارگان‌های مرتبط از جمله دانشگاه یزد، شهرداری و سایر دستگاه‌ها را خواستار شد تا کارگروهی متشکل از نمایندگان آنها تشکیل شود.
«محمد مهدی شرافت» افزود: اساسا این تصمیم با هدف گردآوری اسناد تاریخی و معاصر اعم از پروژه ها و پژوهش‌های صورت گرفته در یزد و عرضه و معرفی آن به علاقه‌مندان و محققین و پژوهشگران گرفته شده است. در ادامه این نشست «محمدرضا ملک ثابت» رئیس مرکز اسناد و کتابخانه ملی استان نیز ضمن تایید این موضوع، بهترین راه نشر و نگهداری اسناد تاریخی را دیجیتال کردن آنها ذکر کرد.
در این جلسه که با حضور مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی، رئیس مرکز اسناد و کتابخانه ملی استان و مسئولین میراث فرهنگی در محل دفتر کار مدیر کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری تشکیل شده بود به پیشنهاد حاضران مقرر شد دبیرخانه این پایگاه در حوزه پایگاه میراث فرهنگی یزد مستقر شود. استان 1480 اثر ملی و 600 بنای تاریخی ثبت شده دارد.

به گزارش خبرنگار یزد رسا، حال جای این سوال خالی است که آن ها هزاران دلار هزینه می کنند به منظور پژوهش در مورد شهر دارالعباده یزد و ما چه اندازه هزینه کرده ایم تا حداقل شهر و تاریخ شهرمان را بشناسیم و به دیگران نیز معرفی کنیم؟!!!...

انتهای پیام/ع
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.