شناسه : 35673415


بردستانی یادداشت نویس روزنامه آفتاب یزد طی یادداشتی به سخنان چند روز پیش سفید در خصوص اعلام دارایی هایش واکنش نشان داد.

به گزارش طنین خاتم، رضا بردستانی یادداشت نویس روزنامه آفتاب یزد در کانال تلگرامی خود در واکنش به سخنان غلامعلی سفید رئیس شورای شهر یزد مبنی بر اعلام دارایی‌های خود برای مردم و دستگاه‌ها، نوشت:

 آقای #سفید! خودتان را #خوشنام می دانید که عده ای را #متهم می کنید به تلاش برای #بدنام کردن تان؟!

چند مسئله پیرامون فرافکنی جدید رئیس #شورای_حرف_و_بلوا

کانال تلگرامی #یزدامروز از قول #غلامعلی_سفید می نویسد:«عده‌ای می‌خواهند بنده و شورا را بدنام کنند بنابراین دارائی‌های خود را برای تمامی دستگاه‌ها و مردم اعلام می‌کنم و در این زمینه ابایی ندارم.»

در این یک جمله چند ابهام وجود دارد؛

الف/ خوشنامی چیست؟ بدنامی کدام است؟!

ب/آن عده ای که خواهان بدنام کردن شورا و شخص استاندار اسبق هستند نام و نشان شان چیست؟ از این بدنام کردن چه فایده یا فوائدی می برند؟!

ج/ خوشنامی و بدنامی از مقوله های نسبی است مثل زشتی و زیبایی! مثل خوبی و بدی! نه زشت مطلق داریم نه زیبای تام و تمام پس شخصی ممکن است از نظر عده ای خوشنام و از نظر عده ای دیگر بدنام باشد حال سؤال این جا است مگر آقای سفید خودشان را #خوشنام می دانند که عده ای را متهم کنند که بخواهند او را  #بدنام کنند؟!

د/اعلام دارایی مسئولان مراتبی دارد قانونی و مشخص؛ در بوق و کرنا کردنش برای چیست؟

ه/سفید می خواهد اعلام دارایی کند، اعلام کند! این هم مسئله ای است شبیه پوپولیست بازی های #محموداحمدی_نژاد که 8 سال یک تکه کاغذ در جیبش نگه داشت و آخر معلوم نشد آن 300 مفسد اقتصادی بزرگ چه کسانی هستند فقط روز به روز شاهد بوده ایم و همچنان نیز هستیم که  نیروهای احمدی نژاد یکی ـ یکی راهی زندان می شوند

پس اعلام سیاهه اموال مهندس سفید چندان مهم نیست اما باید دید:

ـ اموال«#به_نام» اعلام می شود یا این اعلام شامل اموال«#به_کام» هم می شود؟!

ـ شروع اعلام اموال از #شهرکرد و #تهران خواهد بود یا از #یزد؟!

ـ این اعلام سیاهه اموال شامل صرفاً داخل کشور می شود یا مثلا اگر برخی سرمایه گذاری ها در خارج از کشور مثلا برخی کشورهای آسیای میانه  و دیگر جای ها نیز باشد هم شامل می شود؟!

ـ اعلام اموال صرفا به اموال منقول ختم خواهد شد یا غیرمنقول هم ذیل آن قرار می گیرد؟!

ـ این اعلام اموال منوط به ثبت در دفاتر رسمی ثبت اسناد و املاک است یا آن هایی که تا فامیل درجه چند از چند هم بهره مند کرده شامل می شود تا ذیل این اعلام قرار گیرند؟

ـ چگونه ممکن است شخصی بیشتر از 2 دهه در متن و حاشیه ی بیشتر امور اجرایی استان بوده باشد و تازه اقدام به اعلام اموال کند؟

ـ از همه ی این ها گذشته، وقتی مردم می دانند سفید(همانی که همیشه و همچنان سفیداست!) از راه حقوق بازنشستگی امرار معاش می کند، یک دستگاه پژوه405 و 2 دانگ از 6 دانگِ یک منزل مسکونی بیشتر ندارد دیگر چه نیازی به اعلام سیاهه اموال است؟

مابعدتحریر: آقای سفید! نیازی به اعلام سیاهه اموال نیست! لطفا توضیح دهید چرا و بر اساس کدام منطق و استدلال #بابایی یکی از خوشنام ترین مدیران اجرایی استان را تنها به دلیل آن که نخواست با شما همراهی و هم رأیی کند به ای نحو کان از گردونه مدیریتی استان خارج کردید؟!

پ.ن: کاری به چرایی و چگونگی استاندار شدن سفید ندارم اما بزرگترین ظلم در حق مردم یزد حضور یکی از پرحاشیه ترین چهره های 4 دهه اخیر در شورای اسلامی شهر یزد است که این شورا را به #پارکینگ_حاشیه مبدل کرد. آن از انتخاب #جمالی_نژاد این هم از حرف و حدیث هایی که تمامی ندارد... یک روز گاراژ رضوانی، یک روز املاک خریداری شده از رشتی ها که همگان اذعان دارند نیازی نبوده، یک روز وارد مذاکره شدن با کوثر و پیشگامان حالا هم زمین های سیمرغ سابق! یک نفر تا کجا حق دارد یک شهر را اسیر خودخواهی ها و ترکتازی های خود و اطرافیانش کند؟ یک بار به شوخی به #سیدحسینی گفتم: من مردم این استان را راضی می کنم نصف دارایی ها و اموال و املاک شان را به نام سفید بزنند منوط به این که برای تصاحب نیمه ی دیگرش نقشه نکشد و آدم در این سازمان و آن اداره جا به جا نکند!

انتشار این یادداشت تلگرامی به معنی تایید یا رد آن از سوی سایت خبری تحلیلی یزدرسا نیست و این رسانه تنها سعی کرده به وظیفه خود درزمینه اطلاع رسانی عمل کند.

انتهای پیام/

 
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.