شناسه : 13341454
جرعه ای از دریای وصایای نامه امام(ره)؛

آنان که دسترنج ملت را به دشمنان تسلیم می‌کنند از کشور برانید/«خارجی ها» برای کشور استقلال نمی آورند


بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران در وصیت نامه خود فرمودند: حکام جنایتکار که دسترنج شما را به دشمنان شما و اسلام عزیز تسلیم می‌کنند از کشور خود برانید.

به گزارش طنین خاتم، حضرت امام خمینی (ره) بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران در وصیت نامه خود خطاب به همه مسلمانان می فرمایند: وصیت من به همة مسلمانان و مستضعفان جهان این است که شماها نباید بنشینید و منتظر آن باشید که حکام و دست اندرکاران کشورتان یا قدرت های خارجی بیایند و برای شما استقلال و آزادی را تحفه بیاورند.

امام عظیم الشان ایران قدرت های بزرگ جهانی را غارتگر کشورهای اسلامی بیان کرده و افزودند: ما و شماها لااقل در این صد سال اخیر، که به تدریج پای قدرت های بزرگ جهان خوار به همة کشورهای اسلامی و سایر کشورهای کوچک باز شده است مشاهده کردیم یا تاریخ های صحیح برای ما بازگو کردند که هیچ ‌یک از دوَل حاکم بر این کشورها در فکر آزادی و استقلال و رفاه ملت های خود نبوده و نیستند.

ایشان کشورهای ستمگر را مدافع منافع خود برشمرده و تاکید کردند: اکثریت قریب به اتفاق آنان(قدرت های بزرگ جهانی) یا خود به ستمگری و اختناق ملت خود پرداخته و هر چه کرده‌اند برای منافع شخصی یا گروهی نموده؛ یا برای رفاه قشر مرفه و بالانشین بوده و طبقات مظلوم کوخ و کپرنشین از همة مواهب زندگی حتی مثل آب و نان و قوت لایموت محروم بوده و آن بدبختان را برای منافع قشر مرفه و عیاش به کار گرفته‌اند و یا آنکه دست نشاندگان قدرت های بزرگ بوده‌اند که برای وابسته کردن کشورها و ملت ها هر چه  توان داشته‌اند به کار گرفته و با حیله‌های مختلف کشورها را بازاری  برای شرق و غرب درست کرده و منافع آنان را تأمین نموده‌اند و ملت ها را عقب مانده و مصرفی بار آوردند و اکنون نیز با این نقشه در حرکتند.

ایشان در ادامه خطاب به ملت های مستضعف فرمودند: و شما ای مستضعفان جهان و ای کشورهای اسلامی و مسلمانان جهان بپاخیزید و حق را با چنگ و دندان بگیرید و از هیاهوی تبلیغاتی ابرقدرت ها و عُمال سرسپردة آنان نترسید.

بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران تاکید کردند: حکام جنایتکار که دسترنج شما را به دشمنان شما و اسلام عزیز تسلیم می‌کنند از کشور خود برانید.

ایشان به دست گرفتن زمام امور کشور را وظیفه مردم دانسته و آنرا زمینه ساز ظهور منجی عالم بشریت(عج) عنوان کرده و افزودند: خود و طبقات خدمتگزار متعهد، زمام امور را به دست گیرید و همه در زیر پرچم پرافتخار اسلام مجتمع، و با دشمنان اسلام و محرومان جهان به دفاع برخیزید؛ و به سوی یک دولت اسلامی با جمهوری های آزاد و مستقل به پیش روید که با تحقق آن، همة مستکبران جهان را به جای خود خواهید نشاند و همة مستضعفان را به امامت و وراثت ارض خواهید رساند.

انتهای پیام/س

 

منبع: یزد رسا
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.