شناسه : 25896634
شهردار هرات:


شهردار هرات درباره خبر منتشر شده درباره گلایه مردم هرات از حذف نام شهدا از معابر و كوچه‌های این شهر اظهار داشت: امروز هر چه از بعد معنوی و مادی ، عزت و افتخار داریم به برکت خون شهداست.

شهردار هرات در گفتگوی اختصاصی با پایگاه اطلاع رسانی طنین خاتم درباره خبر منتشر شده درباره گلایه مردم هرات از حذف نام شهدا از معابر و كوچه‌های این شهر اظهار داشت: امروز هر چه از بعد معنوی و مادی ، عزت و افتخار داریم به برکت خون شهداست.

علی صادق زاده با بيان اینکه شهدا در دوران دفاع مقدس برای ایجاد امنيت و آزادی جان خود را فدا کردند٬ گفت: همه باید بدانند اگر بر مسندی تکيه دارند مدیون کسانی هستند که برای ایجاد امنيت جان خود را فدا کردند.

وی افزود:در خصوص حذف نام شهدا زا کوچه و معابر به غیر از کوچه شهیدان محمدی که به درخواست پدر شهید بوده است مورد خاصی نداشته ایم.

شهردارهرات خاطر نشان کرد: به درخواست نامه پدر محترم شهیدان محمدی که در تاریخ 15ئ مرداد سال 1391 در دفتر شهرداری ثبت و در تاریخ 21 دی ماه سال 91 با حضور کلیه اعضای شورای نامگذاری ،  تصویب و خیابان جدید الاحداث جنب بانک ملی به نام شهیدان محمدی نامگذاری شد.

صادق زاده گفت: در این نامه پدر شهید خواستار تجدیدنظر و مساعدت شهرداری نسبت به نامگذاری خیابانی به نام شهیدان محمدی شد و ما نیز به توجه به ارادت خاصی که به شهدا داریم با این درخواست موافقت و خیابان جنب بانک ملی به نام این دو بزرگوا نامگذاری شد.

علی صادق زاده گفت: در خصوص بلوار شهید ابویی با توجه به اینکه کوچه مذکور در زمان قدیم یک کوچه 6 متری بوده و از تقاطع قدیم چهار کوچه تا منزل پدر شهید شهید فلاحتی ادامه داشته بعد از آزادسازی این مسیر به سه قسمت جداگانه تعریف شده است.

شهردار هرات خاطر نشان کرد: از خیابان امام تا انتهای بلوار به طول 300 متر (به نام بلوار شریعتی)،انتهای بلوار تا منزل مرتضی ابوئی به طول یک هزار متر به نام کوچه شهید ابویی و از منزل مرتضی ابویی تا منزل پدرشهید فلاحتی به نام کوچه شهید فلاحتی نامگذاری شده است.

 

 

انتهای پیام/ک
رای شما
میانگین (1 رای)
The average rating is 5.0 stars out of 5.