شناسه : 10600572
نماینده 5حوزه انتخابیه یزد:افزایش قیمت نان، خودزنی دولت بود

آمارهای کاهش نرخ تورم واقعی نیست/مطالبه 17 میلیون تومانی ازساکنین مسکن مهر بدون حساب وکتاب


نماینده 5 حوزه انتخابیه یزد و بزرگترین حوزه انتخابیه کشور در مجلس گفت: اخیرا بدون حساب و کتاب، 17 میلیون تومان از سوی دولت از ساکنین مسکن مهر مطالبه شده که این هم برای ساکنین و هم برای طرح های در دست اجرا، مشکلاتی ایجاد کرده است.

به گزارش طنین خاتم، حجت الاسلام دخیل عباس زارع زاده نماینده بزرگترین حوزه انتخابیه مردم در مجلس در گفتگو با سرو ابرکوه، ارائه آمارها از طرف دولت که حاکی از کاهش تورم است را غیرواقعی اعلام کرد و اظهار داشت: آنچه ما خبر داریم و در فضای عمومی می بینیم، مخصوصا در فضای تولید، هیچ چیزی تغییر نکرده است و اگر بدتر نشده باشد بهتر نشده است.


دلیل ایستایی نرخ تورم، ثبوت قیمت طلا و سکوت شاخص بورس، کاهش قدرت خرید مردم است/ آمارهای دولت در کاهش نرخ تورم واقعی نیست

حجت الاسلام زارع زاده دلیل ایستایی نرخ تورم را کاهش قدرت خرید مردم اعلام کرد و افزود: قدرت خرید مردم به هیچ عنوان رشد نداشته، بلکه شاید مشکل تر هم شده است و اگر امروز، تورم به حالت ایستا رسیده است دلیلش پایین بودن قدرت خرید مردم است و رکود یکی از عوامل ایستایی تورم شده است.


زارع زاده افزود: متاسفانه قدرت تولید بنگاه های تولیدی پایین آمده و در بحث صادراتی دچار مشکل شده اند و در بحث معاملات مسکن جدا رکود عجیبی به وجود آمده است.


نماینده مردم ابرکوه، بافق، بهاباد، خاتم و مهریز در مجلس شورای اسلامی، علت ثبات قیمت طلا هم کاهش قدرت خرید مردم اعلام کرد و بیان داشت: ایستایی قیمت طلا و این به این معنا نیست که شاخص شده بلکه بیشترین عامل در ثبوت قیمت آن،  این است که قدرت خرید در توده مردم پایین است.


وی افزود: همچنین شاخص بورس که خودش عامل رشد اقتصادی کشور است تقریبا خیلی تنزل پیدا کرده و این ها شاخص هایی است که نشان می دهد آمارهای ارائه شده خیلی نمی تواند به واقعیت نزدیک باشد.


افزایش قیمت نان، خودزنی دولت است/ افزایش قیمت نان، کار نادرست دولت 
این مقام مسئول بحث افزایش قیمت نان را خودزنی دولت عنوان کرد و گفت: بحث افزایش قیمت نان به نظر من دقیق نبود، یعنی یک خودزنی بود که دولت انجام داد.


نماینده بزرگترین حوزه انتخابیه مردم در مجلس، افزایش قیمت نان را ضربه ای بزرگ به اقشار کم درآمد اعلام کردو افزود: نان، ضرورتی ترین غذای پایین ترین قشر جامعه است و گران شدن آن بر خانواده های بی بضاعت فشار وارد می کند و این نشان دهنده این است که قیمت نان وقتی به صورت رسمی افزایش یابد طبیعتا روی چیزهای دیگر هم اثر می گذارد و این کار بسیار نادرستی بود که دولت انجام داد.


باید دولت خود را به مردم نزدیک کند
حجت الاسلام زارع زاده تعریف دولت از رونق اقتصادی را با واقعیت های موجود در جامعه با فاصله عنوان و در توصیه به دولت در جهت شناخت واقعی از شرایط معیشتی مردم تصریح کرد: باید دولت خود را به مردم نزدیک کند و بررسی های خود را در فضای توده مردم انجام دهد، تحقیقاتی که توسط دولت انجام می شود باید در کل کشور و به صورت فراگیر باشد و در نقاط متفاوت یک نقطه یا یک شهر نمی توان تحقیق  و آمار دستی داد.


اقدامات دولت در مسئله مسکن، درجا زدن در مساکن مهر است/ مطالبه 17 میلیون تومانی دولت از ساکنین مسکن مهر بدون حساب و کتاب!

وی اقدامات دولت در مسئله مسکن را درجا زدن در مساکن مهر اعلام کرد و گفت: در طرح مسکن هیچ اقدامی از سوی دولت انجام نشده و همان درجا زدن در خانه های مسکن مهر گذشته است.


زارع زاده تصریح کرد: اخیرا بدون حساب و کتاب، 17 میلیون تومان از سوی دولت از ساکنین مسکن مهر مطالبه شده که این هم برای ساکنین و هم برای طرح های در دست اجرا، مشکلاتی ایجاد کرده است.


پیشنهادات دولت در باب مسکن عملا امکان پذیر نیست
وی تاکید کرد: برای فضای جدید مسکن مهر، دولت هیچ طرحی را در دست بررسی ندارد و اقدامی نکرده و با رکودی که در کشور به وجود آمده پیشنهادات دولت در باب مسکن مهر عملا امکان پذیر نیست و شاید بعید می باشد.

انتهای پیام/ع
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.