شناسه : 14639160
یادداشت /

اقای هاشمی انقلابی بودن مهم نیست، انقلابی ماندن مهم است


خداوند انسان‌ها را آزمایش می‌کند همان‌طور که در هر برهه از انقلاب عده‌ای از مردم ریزش کردند بنابراین انقلابی ماندن مهم‌تر از انقلابی بودن است.

طنین خاتم؛ «گمان نمىیکنم عبادتى بالاتر از خدمت به محرومین وجود داشته باشد.» (صحیفه امام، ج‏20، ص: 342)

درک عمیق و حس دلسوزی بی‌مثال معمار بزرگ انقلاب نسبت به طبقه محروم و مستضعف به اندازه ای بود که نه تنها برای ایرانیان، بلکه برای محرومان و مستضعفان سایر کشورها نیز به عنوان یک حامی بزرگ شناخته می شد.از نظر امام، پیروزی انقلاب اسلامی ایران، مرهون تلاش طبقات پایین اجتماع یعنی همان مستضعفین است و طبقات بالا کاری نکرده اند.

هاشمی رفسنجانی رئیس تشخیص مصلحت نظام این روزها از قالب گفتن خاطرات منصوب به امام (ره) بیرون امده و سخنانی قابل تامل در مورد مردم پاک و بی آلایش روستا گفته است.


وی درباره بعضی از انقلابیون فعلی با زبان عصبانیت از موضوعات دیگر، می‌گوید: «بعضی‌ها هم اصلاً آن موقع‌ها نبودند و در کوچه‌های روستاهایشان می‌گشتند، ولی الآن آمده‌اند و انقلابی شده‌اند.»!


در ادامه به تحلیل این بخش از صحبت‌های آقای هاشمی می‌پردازیم:


اقای هاشمی : پیروزی هر انقلابی به سه رکن اساسی وجود رهبری مقتدر، ایدلوژی و مکتب دارای معارف عمیق وحضورفعال مردم نیاز دارد .یکی از عواملی که پیروزی انقلاب اسلامی ایران را از سایر انقلاب ها متمایز ساخته پیش رو و خط مقدم بودن روستاییان و عشایر اقوام مختلف در تمام عرصه های انقلاب می باشد.
 
بی شک نقش بی بدیل روستاییان در پیروزی ، تثبیت و استمرار انقلاب اسلامی بر هیچ کس پوشیده نیست و حتی در دوران دفاع مقدس نیز ارادت و دلبستگی خود را به این نظام نشان دادند که تقدیم هزاران شهید روستایی حاکی از این مدعاست.آقای هاشمی : روستا همانجایی که همه ازآنجا آغاز کردیم وازآنجا پر وبال گرفتیم. همان جای ساده وصمیمی‌با مردمانی صاف ویک رنگ و روستایی، همان کسی است که نان وغذا برای شهرنشیان تولید می‌کرد و نیازهایش را خودش تامین می‌کرد و بی‌نیازیش زبانزد بود.
روستا همانجایی که صافی وپاکی هوایش شش ها را و صافی وپاکی مردمانش دل را صفا می‌داد و مردمانش با همان سادگی وزلالی در خانه های گلی ومحقرشان احساس خوشبختی می‌کردند،


کوچه های روستا هنوز هم به حرمت رهگذران سابق و هجرت گزیدگان امروز سبزه بر دل رسته اند، تا مبادا راه گم شود و خاطر تاریخ حزین، که روستا زادگان را چه شد.

 

در پایان باید بگویم انقلابی بودن مهم نیست انقلابی ماندن مهم است، اینکه یار امام بودم، مهم نیست، فلان بودم مهم نیست، آنچه را که امروز حفظ کردید مهم است.


رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.