شناسه : 35871786
مدیر جهاد کشاورزی خاتم خبر داد


مدیر جهاد کشاورزی شهرستان خاتم از افزایش 5برابری سطح زیر کشت زعفران در این شهرستان خبر داد.

به گزارش طنین خاتم؛ مجتبی اغاز با اشاره به اینکه شهرستان خاتم به لحاظ استعدادهای بالقوه از نظر کشاورزی محل مناسبی برای کاشت محصول ارزشمند واستراتژیک زعفران به شمار می رود اظهار داشت:زعفران گیاهی گرمسیری و در مناطقی که آب وهوای معتدل و تابستان گرم وخشک و زمستان نسبتا ملایمی دارد به خوبی رشد میکند و این گیاه به سرما مقاوم و برای مدت کوتاهی میتواند زیر پوشش برف زنده بماند.
 
مدیر جهاد کشاورزی با بیان اینکه  سطح زیر کشت زعفران در این شهرستان افزایش چشمگیری داشته است گفت: طی سالهای گذشته کشت زعفران به صورت پراکنده در سطح حدود ۹ هکتار از اراضی کشاورزی این شهرستان کاشت شده  و در حال حاضر سطح زیر کشت زعفران در شهرستان خاتم به 42 هکتاررسید که 7هکتار ان بارده و 35هکتار آن غیر بارده است.
 
وی افزود: متوسط عملکرداین  محصول در این شهرستان خاتم 5کیلو گرم در هکتار است.
 
آغاز با بیان اینکه در شهرستان 10هزار بهره برداربه کشاورزی مشغولند خاطر نشان کرد: حدود 100نفر از بهره برداران شهرستان در اراضی کشاورزی خود محصول زعفران کشت کرده اند که با توجه به صرفه اقتصادی بالای این محصول نسبت به سایر محصولات کشاورزی برداشت هر هکتار زعفران بیش از ۶۰ میلیون درآمد برای کشاورز خواهد داشت.
 
مدیر جهاد کشاورزی شهرستان خاتم گفت: 7 هکتار از زعفران کشت شده در خاتم امسال محصول آن برداشت و35 هکتار باقی مانده نیز غیر بارده ودر سال آینده محصول می دهد.
 
خبرگزاری صدا و سیما/رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.