شناسه : 11088236
نوجوان شهرستان خاتم پدیده کشتی استان؛

افتخار کشتی شهرستان با دست پر آمد ولی مورد بی مهری قرار گرفت


کشتی گیر آزاد کار خاتم وپدیده استان یزد ،در یزرگترین تورنمنت جهانی تهران درخشید

به گزارش طنین خاتم،فدراسیون کشتی ایران در هفته گذشته، بزرگترین مسابقات کشتی ملی را در ورزشگاه آزادی تهران برگزار نمود.این مسابقات که با نام جام عمومی در دهه فجر برگزار شد، با شرکت حدود 2100 کشتی گیر بر روی 15 تشک انجام گردید.

این مسابقات حکم انتخابی تیم ملی را نیز داشت و کشتی گیرانی که موفق به کسب عنوان قهرمانی شدند، یک جایگاه برای خود در تیم ملی نیز کسب نمودند.

فدراسیون کشتی ایران همچنین درخواست نموده بود تا این رویداد در کتاب ثبت رکورد گینس به عنوان بزرگترین مسابقات کشتی جهان با حضور بیش از 2100 کشتی گیر نیز ثبت گردد.

از این مسابقات حدود 8000 تماشاگر استقبال نمودند و این تورنمنت با سوت ریاست کمیته ملی المپیک آقای کیومرث هاشمی آغاز گردید و همچنین وزیر ورزش و جوانان ایران آقای دکتر گودرزی نیز در سالن مسابقات حضور یافت تا از نزدیک شاهد این رقابت باشند.

از استان یزد 40 کشتی گیر آزاد کار وفرنگی به این مسابقات اعزام شدند وتنها علی رضا قره چاهی  کشتی گیر خاتم توانست نام استان یزد را در لیست منتخبان فدراسیون کشتی قرار داد .

 این پهلوان سخت کوش که برای کم کردن وزن خود به 42 کیلو و رسیدن به مسابقات ،سختی هایی طاقت فرسایی را طی نمود ، توانست در رده نوجوانان  (با نبود مربیانش در این اردو )  در بین 10 نفر اول این جام قرار گیرد و راه را برای سعود به تیم ملی هموار نماید .

سخنی با مسئولین :

با توجه به اینکه  این پهلوان  عناوین متعددی در مسابقات استانی، کشوری کسب نموده و موجب درخشش استان وشهرستان گردیده است .متاسفانه هنوز از سوی مسئولین استان وشهرستان از ایشان تجلیل به عمل نیامده است .

امیدواریم با حمایت  مسئولین شهرستان واستان ، شاهد حضور قهرمان کشتی گیر شهرستانمان در تیم ملی که شایستگی آن را دارد باشیم .


رای شما
میانگین (4 آرا)
The average rating is 3.5 stars out of 5.


شریفه قربانی
سلام ما شما را لینک کردیم شما نیز ما را لینک کنید(پایگاه تحلیلی خبری ساحل گمیشان)
0 (0 آرا)
پست شده در ۱۳۹۳/۱۲/۱۷ ۰۹:۱۳