شناسه : 11020411
به مناسبت دهه فجر صورت گرفت ؛

افتتاح گنجینه آثار و اشیاء تاریخی و فرهنگی شهرستان خاتم


سرپرست میراث فرهنگی ،صنایع دستی وگردشگری خاتم از افتتاح گنجینه آثار و اشیاء تاریخی شهرستان خاتم خبر داد:

به گزارش خبرنگار طنین خاتم، به مناسبت دهه فجر انقلاب اسلامی با سفر معاونت برنامه ریزی استانداری و معاونت میراث فرهنگی اداره کل استان یزد گنجینه آثار و اشیاء تاریخی و فرهنگی شهرستان خاتم افتتاح شد.

این گنجینه که به همت نمایندگی میراث فرهنگی، صنایع دستی وگردشگری خاتم و با حمایت فرمانداری شهرستان در محل حمام ملکی"یکی از حمام های قدیمی شهرستان خاتم واقع در ضلع شمالی شهر هرات" ایجاد شده است از بخش های متعددی از جمله بخش اشیاءو آثار مردم شناسی، بخش اسناد خطی، بخش صنایع دستی، بخش باستان شناسی و بخش کتیبه های سنگی و نقوش صخره ای شکل گرفته است.

دراین مراسم که با حضور جناب آقای بابایی معاونت برنامه ریزی استانداری یزد،مهندس ذاکری نیامعاونت میراث فرهنگی اداره کل استان،زاده رحمانی فرماندار خاتم و تنی چند از مسئولین شهرستانی برگزار شد ضمن عرض خیر مقدم و تبریک دهه فجر، مدعوین از بخش های مختلف بازدید نمودند.

حمید مشتاقیان سرپرست میراث فرهنگی ،صنایع دستی و گردشگری خاتم در حاشیه این مراسم به خبرنگار طنین خاتم گفت : : برای آماده سازی این گنجینه بالغ بر 250 میلیون ریال توسط نمایندگی میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خاتم هزینه شده است و اهم فعالیت های انجام شده عبارتند از: مرمت بنا، ساماندهی فضای داخی و خارجی، تجهیز وسایل موزه ای.


رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.