شناسه : 11365681
با حضور مدیر کل صنعت ، معدن و تجارت استان یزد؛

افتتاح دو مجتمع قالیبافی در شهرستان خاتم


با حضور مدیر کل صنعت ، معدن و تجارت استان یزد ، و جمعی دیگر از مسئولین استان و شهرستان دو مجتمع قالیبافی در شهر هرات و دهستان چاهک افتتاح شد.

به گزارش طنین خاتم، محمد زاده رحمانی در جمع قالیبافان ضمن تقدیر از زحمات آنان گفت: تولید فرش دستباف در شهرستان خاتم از سابقه بسیار دیرینه برخوردار است و اگر همچنان از این قالیبافان حمایت شود ، این صنعت سودآور احیاء و ارزش افزوده آن به شهرستان ، استان و کشور بر می گردد.

وی اظهار داشت: هنر قالی بافی در شهرستان خاتم از جایگاه بسیار بالایی برخوردار است و هنوز با گذشت زمان از ارزش این هنر در این شهرستان کاسته نشده و علاقمندان زیادی به این هنر روی آورده اند.

فرماندار شهرستان خاتم قالی بافی را شغلی سخت و در عین حال ، زیبا  دانست و ضمن صحبت با قالیبافان دهستان چاهک از نزدیک با برخی از مشکلات آنها آشنا شد.

زارع مدیر کل صنعت ، معدن و تجارت استان نیز در این مراسم با یادآوری ارزش افزوده قابل توجه فرش دستباف به حمایت دولت از این صنعت اشاره و اظهار امیدواری کرد شروع به کار این مجتمع های قالیبافی ، باعث ایجاد حرکت در تولید فرش دستباف با کیفیت در شهرستان خاتم شود.

امامی، مدیر صندوق مهر امام رضا (ع) استان نیز با بیان پرداخت تسهیلات کم بهره توسط این صندوق به متقاضیان ، ایجاد و راه اندازی کارگاه های قالیبافی ، از پیگیری زحمات مسئولین شهرستان تشکر و اظهار امیدواری کرد ، وجود این مجتمع باعث ایجاد اشتغال مولد در زنان روستایی و شهری خاتم شود.

 


رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.