شناسه : 36254810


مدیر تعاون روستایی استان و رئیس اتحادیه میوه و تره‌بار یزد از آغاز توزیع میوه شب عید در یزد از 20 اسفند ماه خبر دادند.

به گزارش طنین خاتم، علی جهازی گفت: کار توزیع میوه شب عید از 20 اسفند در استان یزد آغاز می‌شود.

مدیر تعاون روستایی استان یزد افزود: امسال در ایام عید 800 تن پرتقال و 600 تن سیب در ایام نوروز در استان یزد توزیع می‌شود.

 جهازی اظهار داشت: در شهرستان یزد 114 مرکز و در 9 شهرستان دیگر نیز 79 مرکز، کار حمل و توزیع میوه شب عید را بر عهده دارند.

مدیر تعاون روستایی استان یزد عنوان کرد: قیمت میوه‌های عیدانه تا زمان توزیع مشخص خواهد شد.

همچنین رئیس اتحادیه میوه و تره‌بار یزد در گفتگو با خبرنگار یزدرسا گفت: میوه شب عید برای سراسر کشور در سردخانه‌ها، انبارها و باغات موجود است و کم و کاستی در این زمینه وجود ندارد.

حسین مشرف خاطرنشان کرد: تنظیم بازار هم پرتغال و سیب درختی را برای شب عید خریداری کرده که به موقع از بیستم به بعد نرخ‌گذاری و به بازار عرضه می‌کند و تاریخ عرضه و نرخ آن بر عهده تنظیم بازار است.

وی با تأکید بر اینکه تاریخ عرضه میوه شب عید را خود تنظیم بازار تعیین می‌کند، اظهار داشت: معمولا زمان عرضه میوه شب عید بیستم به بعد است اما زمان دقیقش را تنظیم بازار در آینده تعیین می‌کند.

مشرف افزود: میوه چون ماندگاری ندارد باید زمانی عرضه شود که وقتی مردم خریداری می‌کنند بتوانند برای شب عید نگه دارند. لذا باید زمان عرضه آن نزدیک به عید باشد یعنی از بیست و پنجم به بعد باشد چرا که اگر زودتر عرضه شود میوه خراب می‌شود.

انتهای پیام/
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.