شناسه : 24878455
مسئول بسیج مهندسین صنعت استان یزد:


مسئول بسیج مهندسین صنعت استان یزد گفت: نگاه بسیج مهندسین استان یزد برای مسئله آب نگاهی کشوری است و تنها به استان منحصر نمی شود و معتقد است با نگاهی یکپارچه می توان مسئله آب را حل کرد

به گزارش طنین خاتم،مسئول بسیج مهندسین صنعتی استان یزد در مصاحبه با خبرنگار یزد رسا اظهار کرد:  بسیج مهندسین صنعتی استان یزد با جذب 3هزار نفز از جامعه مهندسین با گرایش های صنعتی و سازماندهی ان ها در قالب 8 کانون و 15 انجمن تخصصی توانسته اقدامات وفعالیت های خوبی در سال های اخیر در بخش اقتصادی، صنعتی و معدنی کشور بردارد.

حسن بلندیان بافقی افزود: بسیج مهندسین با مأموریت هایی چون؛ چذب و سارماندهی نیروهای توانمند، توامندسازی نیروهای  جوان، رصد وضعیت صنایع و معادن، شناسایی، آسیب ها، تهدیدها و فرصت های صنایع و ارائه راهکار به مسئولان، نقش آفرینی به عنوان بازوی جهادی در کنار مسئولان استان سعی دارد هر چه بیشتر و بهتر در جهت تحقق نظام اقتصادی کشور گام بردارد.

وی ادامه داد: بسیج مهندسین استان یزد برای اولین بار با رصد وضعیت و پایش صنایع استان به صورت تیمی به شناسایی صنایع راکد و علل رکود  آن ها پرداخته است و برای ایجاد یک مجموعه با روحیه جهادی اقدام به راه اندازی کلینیک صنعت و معدن استان یزد با اتصال به منابع علمی استان کرد که خوشبختانه با ارتباط مؤثر با شرکت های صنعتی استان توانسته پل محکمی با صنایع ایجاد کند.
بسیج مهندسین استان یزد در کلینیک صنعت و معدن با به کار گیری تیم های مشاوره، مقدمات مشاوره ای در خصوص مشکلات زیرساختی بنا نهاده است.

بومی سازی 8 معیار برای مدل اقتصاد مقاومتی استان

بلندیان تصریح کرد: با توجه به تأکیدات اهم رهبر معظم انقلاب بر اقتصاد مقاومتی، بسیج مهندسین استان یزد برای اولین با نگاهی متفاوت به این مقوله و درجهت تقویت روح بندهای 24گانه، علاوه بر پایش این بندها، به بومی سازی آن ها پرداخته است تا با ارائه ان به مسئولان استان بتوان این مهم را بیشتر محقق کرد.

وی با اشاره به اینکه اولین جشنواره صنایع برتر استان یزد با رویکرد اقتصاد مقاومتی و روحیه جهادی در همین راستا برگزار شد گفت: این جشنواره با اقبال بسیار خوب صنایع روبرو شد که در آن علاوه بر ارائه نسخه های جدید، از بندهای 24 گانه اقتصاد مقاومتی 80 معیار استخراج گردید که بر اساس آن  مدل اقتصاد مقاومتی در استان یزد طراحی شد، ضمن اینکه از مجموع صنایع 10 واحد برتر با رویکرد اقتصاد مقاومتی معرفی شدند.

طرح گزینه های جدید بسیج برای آب استان یزد

مسئول بسیج مهندسین صنعتی استان یزد عنوان کرد: بسیج نیز در مسئله آب استان یزد به عنوان چالشی ترین موضوع بی تفاوت نبوده است و با تشکیل کارگروه تخصصی و متفاوت تحت هدایت نماینده ولی فقیه در استان، در این مهم گام نهاده است  و سعی شده در شناسایی و تکنیک های استخراج آب، روش ها و شکل های انتقال، تکنیک های توزیع، بهره وری بهتردر سه بخش تجاری، مسکنی و معدنی تخصصی ترین راهکارها را ارائه نماید.

وی افزود: البته نگاه بسیج مهندسین استان یزد برای مسئله آب نگاهی کشوری است و تنها به استان منحصر نمی شود و معتقد است با نگاهی یکپارچه می توان مسئله آب را حل کرد که خوشبختانه با طرح گزینه های جدید بسیج برای آب استان یزد، راهبردهای خوبی در این بحث حیایی ایجاد شد.
بلندیان خاطر نشان کرد: بسیج مهندسین استان یزد با رایزنی با مسئولان ونمایندگان 5 استان سیستان و بلوچستان، کرمان، خراسان جنوبی، سمنان و هرمزگان سعی در ایجاد نگاه یکپارچه به مسئوله آب دارد و امید است با حضور نمایندگان این شهرها، اولین جشنواره «آب، اقتصاد مقاومتی و تجارب برتر» را در استان یزد برگزار شود تا هر تجارب افرادی که تجربه موفقی در صنعت آب دارند را در معرض دید مسئولان و مردم قرار دهیم.

سایه سیاست زدگی بر روی صنایع و معادن استان سنگینی می کند

وی ابراز کرد: متاسفانه هنوز نگاه تخصصی به صنایع و معاددن استان یزد نشده است و برنامه های خوبی به چشم نمی خورد به گونه ای که اولویت صنایع استان هنوز مشخص نیست.

این مسئول ادامه داد: حتی در مدیریت صنیع و معادن استان، به استاندار و مسئولان استان توصیه هایی شده است  چراکه چتر سیاست زدگی بر روی صنایع و معادن استان بسیار سنگینی می کند و صننایه نیازمند نگاه تخصصی هستند.

استان یزد نیازمند تغییر نوع نگاه به صنایع است

بلندیان تصریح کرد: در حوزه بازار هم همینگونه است و متاسفانه شاهد نتیجه مطلوبی نیستیم، با توجه به 15 کشور همسایه آبی و خاکی این مرز و بوم، می توان با 700 میلیون جمعیت این کشورها به توسعه بازار فکر کرد و بتوان صنعت کشور را با همین کشورهای همسایه اداره کرد و نیازی به کشورهای دور برای گسترش تجارت و صنعت نباشد.

وی در پایان تأکید کرد: استان یزد نیازمند تغییر نوع نگاه به صنایع است و اینکه حرف و عمل نخبگان پذیرفته شود تا به امید خدا توفیقات خوبی در این راستا محقق شود.

 
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.