شناسه : 12845254
شورای تبیین مواضع بسیج دانشجویی استان یزد خواستار شد

استاندار یزد تدابیری عاجل برای سامان اوضاع فرهنگی استان اتخاذ کند/به جای اقلیت‌های دینی به وحدت شیعه و سنی بپردازید


در پی بی توجهی مسئولان اجرایی استان یزد به مخالف علما به برگزاری «جشن صلح و وحدت » در دارالعباده یزد ، شورای تبیین مواضع بسیج دانشجویی استان یزد در نامه‌ای سرگشاده از استاندار یزد خواست تا تدابیری عاجل برای سامان اوضاع فرهنگی این استان با محوریت روحانیت معزز و دیگر نخبگان فرهنگی استان اتخاذ کند.

به گزارش طنین خاتم به نقل از  یزد رسا، شورای تبیین مواضع بسیج دانشجویی استان یزد در نامه‌ای سرگشاده به استاندار یزد اعلام کرد: متاسفانه جشنواره فرهنگی صلح و وحدت ویژه کودکان و نوجوانان ادیان الهی با وجود مخالفت امام جمعه و روحانیت معزز در چند روز گذشته در شهر یزد برگزار شد و از اهداف برگزاری این جشنواره نیز همزیستی مسالمت آمیز بین ادیان، اقوام و مذاهب، تعامل بین کودکان و اقوام مختلف، معرفی ایران به عنوان یک کشور صلح طلب عنوان شده است.

 

 

در این نامه آمده است: همانگونه که رهبری معظم انقلاب بارها متذکر شده‌اند امروز کشور درگیر جنگ فرهنگی هست و اینکه ندانید دشمن در صدد حمله است و این حمله از کجا و چگونه است، مطمئن باشید شکست می‌خورید.(14/2/1394) لذا اندکی رصد اوضاع فرهنگی امروز کشور موید این نکته است که برگزاری اینگونه برنامه‌ها مصداق عدم اولویت دهی به فعالیت‌ها در حیطه فرهنگی را نشان می‌دهد. در حالی که امروز دشمن تمام تلاش خود را در راستای ایجاد اختلاف بین شیعه و سنی و درگیری مذهبی در سطح منطقه به کاربرده و هر چشم بصیری این تهدید را در داخل کشور احساس می‌کند.

 

شورای تبیین مواضع بسیج دانشجویی استان یزد در این نامه ادامه می‌دهد: آیا بهتر نبود توجه این برنامه به جای اقلیت‌های دینی که سالیان متمادی است بدون کمترین دغدغه‌ای در حال همزیستی با مسلمانان هستند به نمایش برادری هر چه بیشتر شیعیان با برادران اهل تسنن و تلاش برای تحکیم پایه‌های وحدت میان امت اسلامی صرف می‌شد؟

 


این نامه ادامه می‌دهد: شیوه اجرای این برنامه به گونه‌ای بود که شرایط تبلیغ سایر اقلیت‌های دینی را فراهم می‌کرد که این خلاف اصول صریح قانون اساسی است. حضور کودکان و نوجوانان مسلمان در حالی که هنوز دارای پایه‌های قوی اعتقادی نیستند و عدم حضور روحانیت در این برنامه شرایطی را فراهم کرده که اعتراض و مخالفت روحانیت و علمای بزرگ استان را در برداشت. لذا حداقل انتظار ما از مسئولان در نظام مقدس جمهوری اسلامی این است که دغدغه‌های روحانیت را درک کرده و عمل مقتضی در رفع آن انجام دهند که در واقع این امر مصداق عینی برای تحقق شعار همدلی و همزبانی دولت با ملت است.


همچنین در این نامه آمده است: حمایت گسترده ادارات و نهادهای دولتی به خصوص استانداری از این برنامه نیز قابل توجه است. حمایتی که اعتراض آیت الله سید محمد کاظم مدرسی را در برداشت و وی در بیاناتی در نماز جمعه عنوان کرد: «کدام مسلمانی این حرکت را می‌پذیرد و کدام فرهنگی به ما اجازه چینین کاری را می‌دهد؛ این ما هستیم که باید بر دیگران تاثیر گذار باشیم و فرزندان غیرمسلمان آن‌ها  را در مراکز خودمان بیاوریم نه اینکه فرزندان شیعه و مسلمان ما را با پول‌های اسلامی در اختیار یک عده غیر مسلمان به عنوان صلح ودوستی قرار دهیم.»

 

 

این نامه می‌افزاید: این در حالی است که این حمایت‌ها در برنامه فاخر فصل شیدایی که با استقبال بی نظیر عامه مردم یزد روبرو شد مشاهده نشد حال جای این هست که مسئولان از خود بپرسند آیا حمایت‌ها در این دو برنامه متناسب بوده است؟! آیا پول بیت المال مسلمانان در جای خود هزینه می‌شود؟!  متاسفانه نگاه فرهنگی مسئولان استان به قشری گری و توجه به برنامه‌های خالی از محتوا که دارای مخاطب اندک بوده مبتلا شده در صورتی که اجرا موفق نمایش فصل شیدایی ذائقه فرهنگی مردم دارالعباده را به مسئولان نشان داد.

 


در ادامه این برنامه آمده است: از اهداف این برنامه معرفی ایران به عنوان یک کشور صلح طلب به جهانیان اعلام شد. لطفا متولیان امر توضیح بدهند که چگونه این امر محقق شده است؟! این در حالی است که از ورود خبرنگاران به این برنامه جلوگیری شده و نه تنها این برنامه در رسانه‌های بین المللی بازتاب نداشته بلکه در رسانه‌های داخلی به جز سایت استانداری یزد اثری دیده نمی‌شود.

 

شورای تبیین مواضع بسیج دانشجویی استان یزد در پایان این نامه ضمن تقدیر از زحمات استاندار یزد خواستار شد تا تدابیری عاجل برای سامان اوضاع فرهنگی استان با محوریت روحانیت معزز و دیگر نخبگان فرهنگی استان اتخاذ شود.

انتهای پیام/ع
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.