شناسه : 12537292
اوباما:

آسان نیست که هم با ایران مذاکره کنی هم پنج نوبت نماز بخوانی!


آسان نیست که هم رییس جمهور باشی و هنوز درصدد بررسی سیستم مهاجرت و صدور حق وتو و مذاکره با ایران باشی همه اینها به کنار، وقت کافی هم برای ادای نماز در پنج نوبت اختصاص دهی ... خیلی دشواراست.

به گزارش طنین خاتم، رییس جمهوری آمریکا اختلاف خود با بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر رژیم صهیونیستی، و جان بینر، رییس اکثریت جمهوری خواهان مجلس نمایندگان آمریکا را به شوخی و تمسخر تبدیل کرد. 


به گزارش جهان به نقل از العالم ،القدس العربی نوشت: باراک اوباما در مراسم سالیانه شام خبرنگاران در کاخ سفید که شنبه گذشته برگزار شد زمانی که از رابطه بحرانی اش با بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر اسراییل، با تمسخر یاد کرد و گفت که نتانیاهو در مراسم تشییع جنازه من سخن خواهد گفت، موجبات خنده حاضران را فراهم آورد.

اوباما افزود: جای تعجب ندارد از اینکه مردم همواره می گویند ریاست جمهوری مرا پیر کرده.

وی با اشاره به دعوت بینر از نتانیاهو در مارس گذشته برای سخنرانی درکنگره بدون اطلاع کاخ سفید گفت: من به اندازه ای پا درسن گذاشته ام که جان بینر، رییس اکثریت جمهوری خواهان مجلس نمایندگان، از نتانیاهو خواسته تا در مراسم تشییع جنازه من سخن بگوید.

وی در پاسخ به سخنانی پیرامون مسلمان بودن خود فضایی از شوخی را در مراسم شام به وجود آورد.

اوباما افزود: آسان نیست که هم رییس جمهور باشی و هنوز درصدد بررسی سیستم مهاجرت و صدور حق وتو و مذاکره با ایران باشی همه اینها به کنار، وقت کافی هم برای ادای نماز در پنج نوبت اختصاص دهی ... خیلی دشواراست.

این شوخی حتی به خانم هیلاری کلینتون وزیر خارجه سابق وی که برای ریاست جمهوری اعلام نامزدی کرده نیز کشیده شد.

اوباما گفت: آمریکاییها با بی ثباتی روبرو هستند به عنوان نمونه دوستی دارم تا چندین هفته گذشته میلیونها دلار در سال به دست می آورد، اما هم اکنون در منطقه کراوان ایالت آیوا زندگی می کند.

رئیس جمهوری آمریکا بخشی از مطالب خود را درقالب سخنرانی جدی و شوخی ، باهمراهی کیگان مایکل کی یکی از هنرپیشه های طنزپرداز معروف آمریکا اجرا کرد که به عنوان " مترجم خشم" درکنار او قرار گرفته بود.

انتهای پیام/ع
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.