شناسه : 14596733
حاشیه نشست رسانه های مجوزدار با مدیر کل اداره فرهنگ و ارشاد استان یزد؛

از بی اطلاعی مدیر کل ارشاد از تخصیص یارانه به بعضی سایت ها تا قول برای حل مشکلات رسانه‌های استان


مشکلات و معضلات مطبوعات و سایت های استان یزد در نشست حدود یک ساعت و نیم با حضور طالبی معاون سیاسی استاندار و غیاثی مدیر کل ارشاد مطرح شد، در این نشست هم‌اندیشی مسئولان رسانه‌های استان دغدغه خود را در بحث اطلاع‌رسانی مطرح کردند که این جلسه هم، مانند هر دیگر مراسمات استانداری با حواشی پر رنگی همراه بود.

به گزارش طنین خاتم،ظهر دیروز دوشنبه ۱۲مرداد۹۴، نشست هم اندیشی با مدیران مسئول و نمایندگان رسانه های «دارای مجوز» در دولت تدبیر و امید با حضور طالبی معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار، پاک طینت مدیر کل روابط عمومی استانداری و غیاثی مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان در سالن شهید موحدین استانداری برگزار شد.

* با توجه به سایت های خبری مطرحی که در استان فعال هستند، چیزی که بیشتر از همه در این مراسم تأمل همگان را برانگیخت، حضور پررنگ مدیران نشریات مکتوب استان و حضور انگشت شمار سایت های خبری بود! معلوم نبود در این جلسه با این تعداد انگشت شمار صاحبان سایت های مجوز دار و عدم دعوت از سایت های فعال به بهانه نداشتن مجوز دولت تدبیر! چه هدفی دنبال می شد؟!

* این جلسه قرار بود راس ساعت یازده در سالن موحدین استانداری برگزار شود که به علت تاخیر محمد علی طالبی، معاون سیاسی استاندار بیست دقیقه دیرتر آغاز شد.

 

• هر چند در این جلسه رسانه های ناقد دولت حضور نداشتند اما در ایتدای جلسه پاک طینت مدیر کل روابط عمومی استانداری یزد با اشاره به اینکه خبرنگاران نقاد، کارشناسان افتخاری هر سازمانی محسوب می شوند گفت: مدیران دستگاه های اجرایی استان می توانند با کمترین هزینه با مطالعه مطالب و نقدهای مطبوعات و رسانه ها چشم انداز خوبی از فعالیت های خود داشته باشند به شرط اینکه نویسندگان و خبرنگارن دو مقوله صداقت و امانت داری را در نوشته های خود رعایت نمایند.

" داود پاک طینت با بیان اینکه مسئولین ارشد استان در دولت تدبیر و امید جایگاه ویژه ای برای نقد قائل شده اند اظهار داشت: در اداره کل روابط عمومی استانداری نیز با نگاه عدالت محور به رسانه های استان توجه شده است.

وی در پاسخ به یکی از خبرنگاران که چرا از سایت های شهرستان ها در نشست خبری استان دعوت نمی شود گفت :امکان حضور همه خبرگزاری در نشست ها نیست و خبرگزاری ها باید یک نماینده که مورد تایید فرمانداری شهرستان باشد انتخاب کنند و در نشست ها حضور پیدا کند .

حال این سوال مطرح است که آیا سایت های خبری فعال شهرستانی همگی در یک سو و یک گرایش فعالیت می کنند؟ دوم اینکه شاید نماینده ای که فرمانداری شهرستان انتخاب کنند نتواند مشکلات و سوالاتی که از دید آن خبرگزاری است در جلسه مطرح کند .؟!

 

*مسئولین در این جلسه به عدالت محوری تاکید داشتند ولی وقتی سوالی در مورد یارانه مطبوعات که به برخی سایت های استان تعلق گرفته است جواب قانع کننده ای نداشتند و مدیر کل فرهنگ و ارشاد ابتدا منکر کلی این موضوع شد اما بعد از اصرار و تأکیدات حضار اظهار بی اطلاعی کرد!

یارانه ای که اوایل امسال از طرف دفتر مطبوعاتی اعلام شد و به یکی از سایت های محلی حامی دولت هم مبلغ ده میلیون تومان تعلق گرفت! این خبر به قدری اعتراض اصحاب رسانه یزد را به دنبال داشت که تقریباً در تمام خبرگزاری ها منتشر و با اعتراضات بیشتر مدیران سایت های مجازی استان همراه شد حال اینکه مدیر ارشد فرهنگ و ارشاد اظهار بی اطلاعی از این موضوع می کند جای بسی سوال دارد!

در پایان جلسه با پیگیری مجدد مدیران و ارئه مستندات ، مدیر کل ارشاد قول پیگیر این موضوع را دادند!

*در ادامه ، دغدغه بیشتر مدیران سایت های مجازی و نشریات در این جلسه پیرامون مشکلات مالی بود و حمایت مسئولین از این قشر اما بازهم مثل گذشته این موضوع با پاسخ های کلی و قول های آبکی همراه شد!

*بیمه خبرنگاران نیز یکی از سوالات مطرح شده بود که شاید بتوان گفت برای این سوال هم چیزی عاید خبرنگاران نشد .

 

در پایان این نشست  "علی غیاثی ندوشن " مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی ضمن تاکید بر اینکه دولت یازدهم از آزادی و نقد منصفانه رسانه ها حمایت می کند از نمایندگان و مدیران مسئول مطبوعات و رسانه های استان خواست تا در چارچوب قانون مطبوعات حرکت کنند.


رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.