شناسه : 12162882
سخنگوی کمیسیون شوراهای مجلس ؛

ادامه سفر عمره جز توهين سنگين به ملت نیست/تحریم سفر عمره کوچکترین پاسخ به عربستان است


نماينده مردم خاتم در مجلس گفت: قطعا نظر رهبري، مجلس و مردم غيرتمند بر تحريم شدن عمره است و ادامه سفر عمره توهيني سنگين به ملت می باشد و دولت نبايد بيش از اين نسبت به اين قضيه سهل انگاري كند.

به گزارش طنین خاتم،حجت الاسلام و المسلمين دخيل عباس زارع زاده نماينده مردم ابركوه در مجلس در گفتگو با خبرنگار سرو ابرکوه، در واکنش به اتفاقات اخير منطقه و حمله عربستان به يمن اظهار داشت: قطعا تهاجم عربستان عليه يمن،‌ تهاجم عليه مقاومت اسلامي در خاور ميانه است كه اين مقاومت به جمهوري اسلامي ايران گره خورده است.


تهاجم عربستان علیه یمن قطعا به ضرر اردوگاه غرب است
حجت الاسلام زارع زاده افزود: تاب تحمل عربستان در اين فضا تمام شد چون واقعا احساس مي كرد تمام سنگرها يكي پس از ديگري توسط نيروهاي مقاومت تسخير مي شود و براي اينكه به خيال خام، موجوديت خود را با يك مشت مدير جوان كه متأسفانه اين مملكت را اداره مي كنند،‌ حفظ كند اين تهاجم شوم را شروع كرد، در حالي كه قطعا تهاجم به ضرر اردوگاه غرب می باشد.


حركت شنيع نسبت به زائران ايراني لكه ننگ بر پيشاني حاكمان سعودي است
زارع زاده ضمن اشاره به توهين اخير مأمورين پليس عربستان سعودي به ملت ايران تصريح كرد: بی حرمتي به زائران ايراني غير مرتبط به قضيه تهاجم عربستان به يمن نيست؛ عربستان مي خواهد تمام بغض و كينه اش را عليه ايران خالي كند و اين همه سفاكي و نسل كشي همه با هم مرتبط است. در حالي كه اين اقدامات اخير مخصوصا حركت شنيع نسبت به زائران ايراني در بيت الله لكه ننگ ماندگار بر پيشاني وهابيت و حاكمان سعودي است.


کوچکترین کار تحریم سفر عمره و ادامه آن توهین به ملت ایران است/ فضاي نظامي بايد ديپلماتيك بين المللي را عليه عربستان بسيج كند
وی تأكيد داشت: جا دارد ايران پاسخ داندان شكني به اين نظام ديكتاتوري بدهد و كوچكترين كاري كه ايران مي تواند در پاسخ به آنها انجام دهد اين است كه سفر عمره را تحريم كند و در زمان حج هم برخورد مناسبي با آنها داشته باشد. فضاي نظامي هم بايد با سرعت نظرها و ديدگاه هاي ديپلماتيك بين المللي را عليه عربستان بسيج كند و اجازه ندهد اين نظام بي هويت بيش از اين دست اندازي كند تا مردم مظلوم يمن از ضربه هاي بيشتر مصون بمانند.


دولت نبايد نسبت به بی حرمتی زائران سهل انگاري كند
نماينده بزرگترین حوزه انتخابی کشور در مجلس اذعان داشت: قطعا نظر رهبري، مجلس و مردم غيرتمند بر تحريم شدن عمره است و ادامه سفر عمره توهيني سنگين به ملت می باشد. دولت نبايد بيش از اين نسبت به اين قضيه سهل انگاري كند و بايد هر چه زودتر اين پاسخ داده شود.


زارع زاده خطاب به مردم گفت: عكس العمل مردم بايد در شعارها،‌ صحنه هاي مختلف انقلاب،‌ نماز جمعه و ... در اعتراض به هتك حرمت زائران ايراني محكم و قوي باشد. گويندگان و خطبا در صحبت هايشان اين عمل را محكوم كنند ولي جداي از محكوميت شعاري بايد محكوميت عملي نيز از سوي دولت ايران صورت گيرد.


وی در خصوص بيانيه لوزان بيان داشت: اين فقط يك بيانيه گفتاري است و چيز عملي و اجرايي در وراي آن وجود ندارد و هنوز در رابطه با عمليات اجرايي آن اقدامی انجام نشده است. الان نه تحريم ها برداشته شده و‌ نه اتفاقي افتاده و متأسفانه اين بيانيه در حد يك شعار و تئوري باقي مانده است.


باید خط قرمز ها حفظ و تحریم ها برداشته شود/ تیم مذاکره کننده زمانی موفق است که تحریم ها را برداشته و حقوق ایران رعایت شود
نماینده مردم خاتم خاطر نشان كرد: خط قرمز ها بايد كاملا حفظ شود. تحريم ها ظالمانه بود و هيچ پشتوانه حقوقي ندارد؛ پس تحريم ها بايد برداشته شود و حقوق هسته اي ما كاملا رعايت شود، زيرا اين حقي است كه قوانين بين الملل در اختيار كشورهاي مستقل قرار داده است و به هيچ عنوان نبايد در رابطه با حقوق مسلمه ي خود محدود شويم و زماني مي توان گفت اين تيم موفق عمل كرده كه از يك طرف حقوق ايران رعايت شود و از طرف ديگر تحريم هاي ظالمانه برداشته شود.


حجت الاسلام زارع زاده در رابطه با چگونگي شعار سال يادآور شد: دولتمردان،‌ نخبگان و سياستگذاران بايد در سطح ملي كاري كنند كه مردم همدلي و همزباني را به عنوان يك فرهنگ بپذيرند و گرفتار چالش هاي حزبي،‌ خطي و سياسي بازي نشوند.


وی متذکر شد: هنگامی که مسئولين اقتصاد را از سياست دور نگه دارند،‌ امورات و شئونات مردم را به عنوان يك وظيفه قرار دهند و همه همت خود را در خدمت به مردم به كار گيرند و زماني كه مردم اين خدمات را مشاهده كنند،‌ اعتمادشان به دولت بيشتر شده و به اين ترتيب همدلي و همزباني ايجاد مي شود.


رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.