شناسه : 10336470
این روزها در فضای مجازی چه خبر است ؛

اخلاق را در فضای مجازی فراموش نکنیم !


فناوری های روز ، امروز به داخل خانه ها نیز راه پیدا کرده است و مهم ترین و شایع ترین بروز بیرونی آن ، گوشی های هوشمندی است که بسیاری از ما داریم

به گزارش طنین خاتم، فناوری های روز ، امروز به داخل خانه ها نیز راه پیدا کرده است و مهم ترین و شایع ترین بروز بیرونی آن ، گوشی های هوشمندی است که بسیاری از ما داریم.

گوشی های هوشمند به ما امکان برقراری ارتباط با اینترنت و استفاده از اپلیکشین ها و نرم افزارهای ارتباطی را می دهند و از این رو ، بسیار بیش از تلفن -به معنای متداول آن- کاربرد دارند.

در این میان، شبکه های ارتباطی مانند واتساپ، تلگرام، کوکو، وایبر و ... امکاناتی منحصر بفرد و رایگان را در اختیا کاربرانشان قرار می دهند.
استفاده از این امکانات، از مزایای زندگی در عصر جدید به شمار می رود و بسیاری از ما در گوشی های خود ، این برنامه ها را داریم و از آنها استفاده می کنیم.

حال این سوال مطرح میشود آیا میتوانیم به درستی از این امکانات استفاده کرد .

باید بگویم قبل از اینکه این فناوری به یک کشور وارد می شود باید فرهنگ استفاده از آن در اختیار مردمانش داده شود .

این فناوری در کشور در حال گسترش است و شهرستان خاتم هم از این امکانات بی بهره نیست .

در این فضاها بعضا صحبت های رد و بدل میشود که باعث دلخوری بعضی از مسئولین شده است .

مسئول امور ورزش شهرستان خاتم در گفتگو با طنین خاتم ضمن گلایه از بعضی از کاربران عزیز که درگروه های  مختلف در فضای مجازی (واتساپ، وایبر و ..)  به ورزش و ورزشکاران شهرمان  توهین و یا عبارات نادرستی  از آنان انتقاد می کننداظهار داشت:  انتقاد های که به اداره ورزش جوانان در این فضا وارد شده است زیاد کارشناسی نیست و فقط در جهت تخریب بوده و عزیزان همیشه نیمه خالی لیوان را نبینند و افتخاراتی که ورزش شهرستان در این چند سال اخیر برای شهرستان به ارمغان آورده است را ببینند و بعد قضاوت کنند .

فرهاد منگلیان  گفت : با کمال میل انتقاد های سازنده و ارزشی را می پذیریم و تا حد امکان مشکلات پیش رو در مسیر ورزش شهرستان بر میداریم و خواهش می کنم فضای ورزشی شهرستان را بیشتر از این به چالش نکشید .

 

سایت طنین خاتم؛اغلب کاربران اینترنت افرادی هستند که در فضای واقعی، از ادب و متانت لازم برخوردار می باشند. نگرش نادرست برخی از این افراد به فضای نت، موجب می­شود تا در این فضا به تدریج اخلاق و نزاکت اسلامی را کنار بگذارند، و رفتاری غیر از رفتار واقعی خود به نمایش بگذارند.

هر چند که فضای اینترنت فضایی مجازی است، امّا بپذیریم که پشت هر مانیتوری یک انسان واقعی نشسته، نه یک موجود مجازی و غیر واقعی! مخاطب ما انسانی است که روح دارد، از احساسات انسانی برخوردارد است و برای شخصیت خود ارزش قائل است .

سعی کنیم در کنار انتقادی که داریم به شخصیت کسی توهین نکنیم .

.

 

 

 


رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.