شناسه : 36051473
معاون هنری و سینمایی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی یزد :


معاون هنری و سینمایی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی یزد خواستار احیای جغرافیای فرهنگی در منطقه شهرستان خاتم شد.

به گزارش طنین خاتم؛ معاون هنری و سینمایی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی یزد در جلسه هم اندیشی فرهنگی، هنری و اجتماعی شهرستان خاتم با بیان اینکه شهرستان خاتم(هرات-مروست) از پیشینه تاریخی برخوردار است اظهار داشت: باید از ظرفیت ها و پتاسیل های این منطقه در جهت مطلوب استفاده شود.

محمود دهقان هراتی گفت: شهرستان خاتم از نظر زیر ساخت های فرهنگی از شهرستان های کم برخورداراستان به حساب می آید بنابراین باید در این زمینه اقدامات اساسی صورت گیرد و زیر ساخت ها تقویت شود.

وی یکی از علل کم برخوردار بودن شهرستان را وجود دو اداره مستقل در این شهرستان عنوان و افزود: چون در هرات و مروست دو اداره مستقل وجود دارد بنابراین در چارت سازمانی به طور کال سازماندهی نشده است.امید داریم در سال آینده بسیاری از مشکلات برطرف شود.

معاون هنری و سینمایی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی یزد به احیای جغرافیای فرهنگی در منطقه اشاره و تصریح کرد: شهرستان خاتم از نظر چند فرهنگی و چند اقلیمی یکی از شهرستان های ممتاز استان است بنابراین باید از این ظرفیت در جهت مطلوب استفاده شود و با یک هم افزایی فرهنگی در جهت احیای جغرافیای فرهنگی منطقه باشیم.

محمود دهقان هراتی به سیما و منظر شهرستان اشاره و اظهار داشت: خاتم یکی از مناطق بکر با جاذبه های گردشگری و تاریخی در سطح استان است بنابراین میتوانیم با برگزاری یک رویداد دو روزه با عنوان گزارش ویدیوی این پتانسیل ها را به کشور نیز معرفی کنیم.

وی در پایان خواستار استفاده از ظرفیت های کانون های فرهنگی و هنری در سطح شهرستان شد.

 
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.