شناسه : 10479326
رئیس اداره بهزیستی شهرستان خاتم ؛

اجرای طرح کارزار شیشه در آگاهی‌بخشی جامعه نسبت به مصرف شیشه بسیار مهم و تاثیرگذار است


رئیس اداره بهزیستی شهرستان خاتم گفت : اجرای طرح کارزار رسانه ای پیشگیری از سوء مصرف شیشه در فرهنگ سازی و آگاهی بخشی جامعه نسبت به مصرف شیشه بسیار مهم و تاثیرگذار است

به گزارش طنین خاتم،احمد تکتاز رئیس اداره بهزیستی شهرستان خاتم درباره اجرای طرح  کارزار رسانه ای پیشگیری از سوء مصرف شیشه در خاتم گفت : باتوجه به شیوع مصرف شیشه در کشور و تغییر الگوی مصرف از مواد مخدر به سمت مواد محرک ، پایین آمدن سن اعتیاد و گرایش نوجوانان و زنان به این ماده خطرناک (شیشه) لزوم پیشگیری و اجرای برنامه های پیشگیرانه در اولویت کاری قرار داد .

تکتار اظهار داشت : در این طرح اطلاعات در مورد سوء مصرف شیشه به خانواده ها، جوانان و نوجوانان در قالب بسته های خدماتی آموزشی به صورت چاپ بروشور، کتابچه و لوح فشرده آموزش داده می شود.

تکتاز با اشاره به مصرف رو به افزايش زنان به شیشه  گفت: گرايش به شيشه در بين زنان به دليل تبليغات سوء‌ و نادرستي است كه از سوي موادفروشان  و در محیط های مانند آرایشگاه های زنانه صورت مي‌گيرد.

وی خاطر نشان کرد : برای مقابله با مواد مخدر باید تمام قوا را بسیج کرد و اجرای طرح کارزار رسانه ای پیشگیری از مصرف شیشه یکی از این راهکارها است.

تکتاز گفت :   این کارزار از تاریخ ۱۱ لغایت ۱۹ دی ماه سال جاری در کل استان برگزار خواهد شد و  ایجاد بستر های مناسب تبلیغاتی ، نصب بنر و پلاکارد ، استفاده از ظرفیت دانشگاه ها ، حوزه های علمیه و مدارس در این رابطه می تواند نقش بسزایی در بالابردن سطح اطلاعات خانواده ها داشته باشد.

رئیس اداره بهزیستی شهرستان گفت : این کارزار در قسمت های پر رفت آمد شهرستان در حال اجراست و ٰ نصب چادر های مختلف اطلاع رسانی در سطح شهر با حضور کارشناسان و پاسخگویی به مردم و مخاطبان از دیگر برنامه های این طرح است .

تکتار در پایان گفت : همکاری سازمان‌های مردم‌نهاد که حرکت در آن از خود مردم سرچشمه می‌گیرد می‌تواند در این زمینه بسیار تاثیرگذار باشد، زیرا حضور مردم در صحنه ما را در پیشبرد اهداف بیش از پیش موفق خواهد کرد.


رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.