شناسه : 11078005
همزمان با ایام الله دهه فجر صورت گرفت؛

اجرای جشنواره روستایی و عشایری در بزرگترین روستای استان یزد


جشنواره روستایی و عشایری با اجرای برنامه های متنوع در دورترین و بزرگترین روستای استان یزد اجرا شد.

به گزارش طنین خاتم، برنامه شاد جشنواره روستایی و عشایری همزمان با ایام دهه فجر در روستای چاهک، بزرگترین و دورترین روستای استان یزد با حضور مسئولان استان در حال برگزاری است.

در این جشنواره شاد، برنامه هایی نظیر اجرای ساز و دهل محلی، رقص محلی عشایر، اجرای گروه موسیقی، پخت غذاهای محلی دهستان چاهک، نمایش تولیدات کشاورزی و محصولات دامی ساکنان این روستا، بازی هاي بومی و ... تدارک و اجرا شد.

معاون توسعه مدیریت و منابع انسانی استاندار یزد در مراسم افتتاحیه این جشنواره با اشاره به تاکید دولت بر توسعه مناطق روستایی اظهار داشت: با توجه به اینکه چاهک بزرگترین روستای استان یزد به شمار می رود، تلاش می کنیم در مسیر توسعه این شهرستان اقدامات ویژه ای انجام شود.

عباسعلی رضایی، توسعه روستایی را از دستاوردهای انقلاب اسلامی دانست و بیان کرد: باید به شکرانه این نعمت، حضوری گسترده و باشکوه در راهپیمایی ۲۲ بهمن داشته باشیم.

نماینده مردم ابرکوه، بافق، بهاباد، خاتم و مهریز در مجلس نیز در این مراسم اظهار داشت: در حال حاضر مهمترین بحث در زمینه توسعه روستاها، موضوع توسعه زیرساخت‌ ها است و باید شرایطی فراهم شود تا مردم ساکن در روستاها به شهرها مهاجرت نکنند.

حجت الاسلام دخیل عباس زارع زاده با اشاره به اینکه گاز از اصلی ترین زیرساختهای توسعه و البته رفاه مردم روستا به شمار می رود، از عدم گازرسانی به دهستان چاهک خبر داد و به تشریح مشکلاتی که مردم در این زمینه دارند، پرداخت.

وی اظهار امیدواری کرد: وعده مدیرعامل شرکت گاز استان یزد در سال آینده محقق و مشکل گاز این دهستان حل شود.

فرماندار شهرستان خاتم نیز در این مراسم با اشاره به اینکه دهستان چاهک دورترین روستا و در  عین حال بزرگترین روستای استان یزد است، اظهار داشت: از برکات سالگرد پیروزی انقلاب شکوهمند اسلامی ایران همین بس که امروز مسئولان استان از میان این همه برنامه و مراسم جشن، شرکت در جشن روستایی و عشایری دورترین روستای استان را انتخاب کرده ‌اند.

محمد زاده رحمانی بیان کرد: چاهک از سابقه تاریخی و تمدن با شکوهی برخوردار است و به سرعت در حال رشد و توسعه است و امیدواریم مسئولان استان این دهستان را در طی ادامه مسیر توسعه به خوبی حمایت کنند.

وی اظهار داشت: دهستان چاهک، قطب کشاورزی شهرستان خاتم است و عمده کشت و زراعت کشاورزان این منطقه ذرت، گندم و پسته است که از رونق اقتصادی خوبی نیز برخوردار است.

 

منبع: مهر


رای شما
میانگین (1 رای)
The average rating is 5.0 stars out of 5.