شناسه : 30533593
مدیرعامل شركت سهامی آب منطقه‌ای یزد:


مدیرعامل شركت سهامی آب منطقه‌ای یزد عنوان کرد: تلاش ما این است که در همه نقاط استان آب مناسبی را در اختیار مصرف‌کنندگان بخش شرب قرار دهیم، ولی این نگرانی وجود دارد که در سال‌های آینده ما نتوانیم این روند را ادامه بدهیم.

به گزارش طنین خاتم، محمدمهدی جوادیان‌زاده در گفتگو با خبرنگار یزد آوا پیرامون وضعیت آب استان گفت: در حال حاضر وضعیت آب شرب ما طوری است که با حداکثر ظرفیت داریم کار می‌کنیم و تلاش می‌کنیم آب شرب را تأمین کنیم؛ ولی به هر حال در زمینه آب شرب، استان یزد ضعیف است و منابع آبی که ما داریم عمدتا برای آب شرب خیلی مناسب نیستند و ما نیاز داریم تا آب شرب را از منابع دیگری تأمین کنیم.

مدیرعامل شركت سهامی آب منطقه‌ای یزد در رابطه با خط دوم انتقال آب به یزد اظهار داشت: به همین دلیل پروژه اجرای خط دوم انتقال آب در حال انجام است. برنامه‌ریزی‌های آن صورت گرفته و پیشرفت اولیه‌ای هم داشته که شرکت آب‌نیوز در حال کار آن است و امیدواریم به تدریج انجام بگیرد.

جوادیان‌زاده عنوان کرد: ما آب شرب و سالم را در حال حاضر با حداکثر ظرفیت داریم تأمین می‌کنیم، یعنی تلاش ما این است که در همه نقاط استان آب مناسبی را در اختیار مصرف‌کنندگان بخش شرب قرار دهیم، ولی این نگرانی وجود دارد که در سال‌های آینده ما نتوانیم این روند را ادامه بدهیم، چون منابع باکیفیت آب استان خیلی کم است و تنها آب باکیفیتی که داریم همان آب انتقالی است که این آب انتقالی هم حدود 65 میلیون مترمکعب در سال وارد استان می‌شود. در حالی که مصرف استان 127 میلیون مترمعکب آب در بخش شرب است؛ لذا این اختلاف در انتقال و مصرف را ما باید پوشش بدیم.

وی در رابطه با فعالیت برخی صنایع پرآب‌خواه در استان هم گفت: این موارد صنایعی بوده که در سال‌های گذشته به آن‌ها مجوز داده شده ولی تأمین آب این صنایع عمدتا از منابع آب زیرزمینی است. بخاطر کمبود آب شرب، عمدتا تلاش بر این بوده که منابع آب صنایع پرآب‌خواه از منابع آب زیرزمینی و یا پساب‌ها تأمین شود و تلاش کردیم آب با کیفیت را در اختیار بخش شرب قرار بدهیم. البته کل مصرف آب در بخش صنعت استان چیزی حدود 6 درصد است.

مدیرعامل شركت سهامی آب منطقه‌ای استان پیرامون نقش وزیر جدید در تأمین آب شرب یزد گفت: بحث تأمین آب به طور کلی بحثی فرامنطقه‌ای است و آن کسی که به عنوان وزیر نیرو انتخاب می‌شود، همه کشور انتظار دارند که نگاهش به مسئله آب، نگاه ملی و فرامنطقه‌ای باشد و حتی رئیس‌جمهور هم همین حساسیت را دارد. 

وی ادامه داد: تأمین آب شرب هر بخشی از کشور که نیاز به آب شرب داشته باشد در اولویت است، تفاوتی هم ندارد یزد باشد یا جای دیگر. این مسئله‌ای است که هم قانون می‌گوید و هم شرع و عرف به آن تأکید دارند که تأمین آب شرب هر منطقه‌ای که نیازمند آب شرب است باید در اولویت باشد و بعد از آن تأمین بخش‌های بعدی مطرح است. لذا تفاوتی ندارد، هر کسی که وزیر باشد باید تأمین آب شرب در اولویت برنامه‌هایش باشد. چیزی که در قوانین مجلس هم هست و ما تصور می‌کنیم تأمین آب شرب استان در اولویت‌های وزیر آینده نیرو باشد.

انتهای پیام/
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.