شناسه : 13131076
بنزین در انتظار تصمیم جدید دولت؛

ابلاغ «کمیته سوخت» برای سهمیه بنزین خرداد میان هوا و زمین!/چراغ سهمیه بنزین آهسته خاموش می شود؟


رئیس روابط عمومی شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی ایران با تأکید بر این که علت شارژ نشدن سهمیه سوخت خودرو و مورتورسیکلت‌های شخصی مشکل در سامانه هوشمند سوخت نبوده است گفت: هنوز از سوی "کمیته سوخت" واریز سهمیه بنزین ابلاغ نشده است.

به گزارش طنین خاتم، درباره علت واریز نشدن سهمیه سوخت خودروها و موتورسیکلت‌های شخصی در خرداد ماه گفت: هر ماه بعد از ابلاغ واریز سوخت از سوی مسؤلان، شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی سهمیه مورد نظر را در کارت‌ها شارژ می‌کرد.


وی ادامه داد: در این ماه ابتدا اعلام شد" سهمیه بنزین اردیبهشت ماه تمام خودروهای عمومی از جمله تاکسی، وانت بار و آژانس، ساعت ٢٤ پنجشنبه (٣١ اردیبهشت ماه) در کارت سوخت آنها شارژ شود. در مورد سهمیه خودروهای شخصی بعد از تصمیم‌گیری اطلاع‌رسانی خواهد شد."


عربعلی در پاسخ به این سؤال که واریز سهمیه سوخت در ابتدای هر ماه توسط چه نهادی باید ابلاغ شود گفت: ستاد سوخت؛ که شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی ایران یکی از اعضای آن است.


رئیس روابط عمومی شرکت ملی پخش با تأکید بر اینکه واریز سهمیه سوخت به زودی اعلام می‌شود خاطرنشان کرد: ظرف یکی دو روز آینده موضوع سهمیه‌ها حل می‌شود؛ مورد خاصی نیست.


وی در پاسخ به این سؤال که آیا واریز نشدن سهمیه‌ سوخت مقدمه تغییر در قیمت یا سهمیه‌هاست؟ تأکید کرد: شرکت ملی پخش متولی اجرای سیاست‌های عرضه بنزین است و نقشی در تغییر قیمت و سهمیه بنزین ندارد.


به گزارش تسنیم، پیش از این سید ناصر سجادی؛ مدیرعامل شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی ایران تأکید کرده بود " تا پایان امسال رقم سهمیه بنزین تغییر نخواهد کرد." این در حالیست که گفته می‌شود "کمیته سوخت" تنها برای تغییر قیمت یا سهمیه تشکیل می‌شود و در صورتی که تصمیمی مبنی بر تغییر وجود نداشته باشد نیازی به ابلاغ واریز سهمیه از سوی این کمیته نیست.


سهمیه بنزین خودرو و موتورسیکلت‌های  ــ به‌ترتیب هرکدام 60 لیتر و 25 لیتر ــ با قمیت هر لیتر 700 تومان بامداد اولین روز  هر ماه در کارت‌های سوخت شارژ می‌شد. هم اکنون دارندگان خودور و متورسیکلت شخصی ‌می‌توانند از سهمیه بنزین آزاد -هزار تومانی- خود استفاده کنند.

اطلاعی از بنزین تک‌نرخی ۱۰۰۰ تومانی نداریم

در پاسخ به این سؤال که آیا واریز نشدن سهمیه سوخت خودورهای شخصی در بامداد اولین روز خردادماه و منوط شدن شارژ شدن کارت‌های سوخت به تصمیم دولت، به معنی تغییر در قیمت یا سهمیه سوخت است؟ گفت: هنوز هیچ اطلاعی در این باره نداریم.


وی درباره تصمیم دولت مبنی بر تک نرخی کردن بنزین و تعیین قیمت هزار تومان برای هر لیتر از این سوخت نیز گفت: اگر دولت  تصمیمی در این باره گرفته باشد باز هم کمیسیون انرژی از این موضوع بی‌خبر است.


نماینده مردم نیشابور در مجلس شورای اسلامی درباره موافقت یا مخالفت مجلس با تک نرخی شدن نرخ بنزین گفت: ابتدا باید استدلال دولت را در مورد این موضوع شنید بعد واکنش نشان داد.


بعد از  این که سهمیه بنزین خردادماه خودروهای شخصی طبق روال معمول در کارت‌های سوخت شارژ نشد، رئیس روابط عمومی شرکت ملی پخش گفت: «هنوز از سوی "کمیته سوخت" واریز سهمیه بنزین خودرو و موتورسیکلت‌های شخصی به این شرکت ابلاغ نشده است. "سهمیه خودروهای شخصی بعد از تصمیم‌گیری اطلاع‌رسانی خواهد شد." ظرف یکی دو روز آینده موضوع سهمیه‌ها حل می‌شود؛ مورد خاصی نیست.»


رئیس انجمن جایگاه‌داران سوخت با گله از عدم اطلاع‌رسانی وزارت نفت درباره شارژ نشدن سهمیه بنزین خرداد خودروهای شخصی گفت: بی‌خبری مردم از شارژ نشدن کارت سوخت موجب بدگمانی به جایگاه‌داران و درگیری‌های فیزیکی در دو روز گذشته شده است.

انتهای پیام/س
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.