شناسه : 11140972
یادداشت/استمرار مردم در مسیر راهبردی رهبری؛

«عزت خواهی»؛ دغدغه ای برای سال آینده ملت می ماند؟


این که ملت هر توافقی را نمی پذیرد و اینکه پذیرای هر توافقی که حیثیتشان را خدشه دار کند نیستند مسئله ای است که سال هاست در حضور حماسه ساز جشن 22 بهمن مطرح می شود و امید است که این دغدغه در سال بعد نباشد و استقلال و عزت ملت مورد هجمه قرار نگیرد.

طنین خاتم،  ملت ایران با حضور گسترده خود در راهپیمایی22 بهمن امسال به سان سال های گذشته حماسه دیگری آفریدند و پیام خود را منتشر کردند.

 

حضور عظیم مردم در راهپیمایی امسال مانند سال های گذشته مهر تایید  بر اقتداری ملی است که از برکات انقلاب اسلامی ایران است.

 

ملت ایران در این راهپیمایی پیام خود را خطاب به داخل و خارج مخابره کرد، پیامی که نه در قالب های متداول دیپلماتیک بلکه پیامی صریح،قاطع و بدون رودربایستی بود پیام ملت استقلال ،عزت خواهی و پیام ایستادگی...

 

ملت ایران در این حرکت عظیم اعلام کرد نه تنها ذلت نمی پذیرد بلکه بر ایستادگی 36 ساله خود استوار است و نه تهدید و گزینه های روی میز بلکه تحریم هم خللی بر اراده آنها وارد نکرده است .

 

ملت ایران در این حرکت به پیروی از زعیم خویش، خود را انقلابی معرفی کرد و با صراحت و قاطعیت اعلام کرد از حقوق خود کوتاه نمی آید و با هر عملی که نافی استقلال و عزتش باشد مخالف است و توافق بدی که تامین کننده منافع ملی و احترام به حقوق ملت نباشد را نمی پذیرد.

 

این نشان از تبعیت ملت از رهبر معظم انقلاب است که ایشان  در 19 بهمن امسال در دیدار همافران اعلام کردند توافق خوب  اگر بشود موافق هستند اما  با توافق بد و  توافقی که منافع ملی را تامین نکند مخالفند، توافق باید یک مرحله ای، کامل باشد و توافق بر کلیات و تمدید برای توافق بر جزئیات را نادرست دانستند.

 

ملت ایران نیز با توجه به رصد روند  مذاکرات و با تبعیت از فرمایشات رهبری با حضور دشمن شکن خود در روز 22 بهمن خواستار توافق یک مرحله ای  که در برگیرنده منافع ملی است شدند و بر ایستادگی خود در برابر زیاده خواهی ها تأکید کردند، این نشان از پیگیری روند مذاکرات توسط مردم و خوش بین نبودن  نسبت به آن  و دشمن شناسی ملت است که رهبری انقلاب در سال گذشته در 19 بهمن در دیدار با همافران همین نکته را بیان کردند.

 

ایشان خطاب به مردم تأکید کردند ملت مذاکرات را ببیند، دورویی دشمن را ببیند که ملت با بصیرت تمام این ها را دیدند و در این یک سال هم به عینه مسائل هسته ای کشور را دنبال کردند.

 

نحوه مذاکرات را و خلف وعده دشمن را در  توافق ژنو دیدند و سخنان یک سری  عناصر داخلی را هم شنیدند که سعی در قبح زدایی از شیطان بزرگ داشتند واز همین رو است که می توان پیام ملت را  به برخی عوامل  داخلی  و مذاکره کنندگان هم هشدار به ایستادگی در برابر زیاده خواهی های طرف مقابل دانست و  هم عدم تزلزل در برابر حقوق ملت.

 

هرچند این حرکت عظیم مردم در جشن پیروزی انقلاب پیامی جز نپسندیدن اقدامات برخی از عناصر که سعی بر قبح زدایی از دشمن داشتند نبود.

 

این که ملت هر توافقی را نمی پذیرد و اینکه پذیرای هر توافقی که حیثیتشان را خدشه دار کند نیستند مسئله ای است که سال هاست در حضور حماسه ساز جشن 22 بهمن مطرح می شود و امید است که این دغدغه در سال بعد نباشد و استقلال و عزت ملت مورد هجمه قرار نگیرد.

 

نویسنده: محمد رضا آقا بیکی دهشیری

کارشناس علوم سیاسی
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.