شناسه : 15159780
معاون سابق سیاسی امنیتی استاندار یزد:

«استکبار ستیزی»؛ از آموزه‌های روشن و صریح قرآن کریم است


غلامحسین دشتی با اشاره به سخنان رهبر معظم انقلاب در خصوص تداوم استکبارستیزی ملت تصریح کرد: مبارزه با مستکبران از مبانی اعتقادی و از تکالیف دینی و نیز از آموزه های روشن و صریح قرآن است.

به گزارش یزد رسا، معاون سابق سیاسی امنیتی استاندار یزد، در مصاحبه با عصرسیاست، با اشاره به تداوم استکبارستیزی ملت ایران اظهار داشت: استکبار ستیزی ریشه عمیقی در فرهنگ و تمدن اسلامی دارد که امروزه محدود به ایران نمی‌شود چرا که از طرفی مبارزه با مستکبران از مبانی اعتقادی و از تکالیف دینی و نیز از آموزش‌های روشن و صریح قرآن است.

غلامحسین دشتی افزود: قرآن کریم اهداف مستکبران را نابودی فرهنگ دینی، ایجاد اختلاف و درگیری در بین مردم، غارت منابع ملت ها و محیط زیست مردم معرفی کرده و پرحجم ترین آیات و آموزه‌های قرآن کریم را ماجرای قارون، فرعون و دیگر مستکبران تشکیل می‌دهد؛ در همین راستاست که قرآن کریم رسالت پیامبران الهی را در دعوت به عبادت و بندگی خداوند و اجتناب و مبارزه با مستکبران خلاصه می‌کند.

دشتی گفت: از سوی دیگر سابقه سیاه و مملو از جنایت مستکبران، عاملی دیگر در شکل گیری جبهه های بزرگ مردمی علیه مستکبران به خصوص در صده اخیر است که تشکیل رژیم غاصب و کودک کش صهیونیستی به دست انگلستان و آمریکا و حمایت کامل از تداوم جنایات این رژیم از اسناد برجسته آن است.

معاون سابق سیاسی امنیتی استاندار یزد ادامه داد: افزون بر این موارد سابقه سیاه و پر از خیانت و جنایت استکبار در ایران ازجمله انجام کودتا و مقابله با مردم و به شهادت رساندن هزاران نفر چه در انقلاب اسلامی و چه در جنگ تحمیلی و نیز حمایت از گروهک های ضد انقلاب، از جمله مواردی است که جبهه گیری علیه استکبار و مقابله با جنایات آن را نه تنها در ایران بلکه در کل جهان اسلام را موجب شده و تاثیر عمیق و انفکاک ناپذیری را بر فرهنگ جامعه اسلامی و نیز جامعه جهانی گذاشته است.

وی در ادامه گفت: از لحاظ تاریخی، این دست جنبش‌ها ابتدا در ایران و کشورهای اسلامی به صحنه عمل آمد و بعد بدان چا رسید که در مراکز استکبار نیز این جنبش ها در قالب مواردی نظیر 99 درصد در مقابل 1 درصد و رخ نشان داد و گفتنی است قیام های سرکوب شده ای چون وال استریت، همچنان ادامه داشته و آتش‌هایی زیر خاکستر هستند.

دشتی درانتها تصریح کرد: بنابراین عواملی چون اعتقاد راسخ به مبانی دینی، توجه به تجربیات تلخ تاریخی، لزوم حفظ منافع ملی و نیز تلاش در جهت حفظ استقلال کشور، موجب شده تا روحیه استکبار ستیزی درعرصه بین الملل به ویژ در کشورهای اسلامی از جمله ایران هرگز رنگ نبازد و همواره در تار و پود این نظام‌ها نهادینه شود.

انتهای پیام/ ج
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.