شناسه : 13909349
زارع زاده:

«استانی شدن انتخابات» در انتظار تایید شورای نگهبان است/تلاش دولت برای این طرح


نماینده مردم مهریز، بافق و ابرکوه در مجلس گفت: این طرح قطعاً قابل اجرا بوده و بار مالی هم برای دولت به دنبال نخواهد داشت و درصورت ابلاغ به دولت، به خاطر زمینه سازی های این طرح از سوی دولت قطعاً به سرعت اجرا می شود.

به گزارش طنین خاتم به نقل از دانا ،دخیل عباس زارع‌زاده  در خصوص آخرین وضعیت طرح استانی شدن انتخابات اظهار داشت: طرح استانی شدن انتخابات در مجلس مصوب شده و منتظر تأیید نهایی آن از سوی شورای نگهبان هستیم.

 

وی با بیان اینکه بعد از اتمام تعطیلات مجلس شورای اسلامی، وضعیت نهایی این طرح از سوی شورای نگهبان مشخص می شود تصریح کرد: به احتمال 90 درصد این طرح به انتخابات پیش رو خواهد رسید.

 

نماینده مردم مهریز، بافق و ابرکوه در مجلس تأکید کرد: این طرح قطعاً قابل اجرا بوده و بار مالی هم برای دولت به دنبال نخواهد داشت و درصورت ابلاغ به دولت، به خاطر زمینه سازی های این طرح از سوی دولت قطعاً به سرعت اجرا می شود.

 

زارع زاده یادآور شد: در صورتی که این طرح به دولت ابلاغ شود دولت موظف به اجرای آن خواهد بود ولی چون دولت موافق این طرح بود، پیگیری هایی هم در این موضوع داشته است و به عنوان مثال هیأت دولت برای تدوین و تصویب لایحه استانی شدن انتخابات تلاش‌هایی هم داشته است.

 

در پایان تأکید کرد وزارت کشور هم آمادگی خود را اعلام کرده و هماهنگی های لازم برای اجرایی شدن این طرح صورت گرفته است.

 

انتهای پیام/ص
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.